[ xNeo @ 14.10.2006. 15:15 ] @
dakle da ponovim..
Kako saznati Admin sifru dok sam logovan na admin account? Hitno mi je .. jer je ista sifra na vise computera a nekada imam priliku doci dok je logovan na admina.
[ Flash411 @ 14.10.2006. 15:48 ] @
Postoji sasvim jednostavan nacin,ali su ti reci,nakon sto mi kazes,
na cijem je racunalu,i u koje svrhe.
Ne zelim da se zloporabi moje znanje.
[ X.X.X.X @ 19.10.2006. 00:09 ] @
Da ne otvaram novu temu,ovako netreba mi lozinka od administratora treba mi lozinka od mog user-a, odavno sam bia postavia lozinku,ali zaboravia sam kako ide nemogu se sjetiti kombinacije,na ulasku u windows-e me nepita lozinku jer sam to nekako iskljucia ne znam ni ja sam,ali sada bi trebao postaviti lozinku jer dijelim kompjuter zato bih vas molia ako mi mozete reci kako da to otkrijem u windowse mogu uci.
Bio bih vam jako zahvalan.
[ Fuzz @ 19.10.2006. 08:05 ] @
Citat:
Flash411: Postoji sasvim jednostavan nacin,ali su ti reci,nakon sto mi kazes,
na cijem je racunalu,i u koje svrhe.
Ne zelim da se zloporabi moje znanje.


Errr...u svrhu zastite covecanstva na djavoljem racunaru...sta ocekujes da ce ti reci...
[ Milan Gligorijevic @ 19.10.2006. 08:10 ] @
@X.X.X.X
Obriši taj user gde imaš password i kreiraj novi sa novim password-om.
[ plavigor @ 19.10.2006. 09:12 ] @
Hmmm, ako vec imas administratorska ovlascenja sa svojim nalogom ili se mozes ulogovati kao Administrator ili bilo ko ko ima ista ovlascenja, lakse je resetovati Password iz Computer Management-a.
Ja ne znam kakva ovlascenja ima tvoj korisnicki nalog, ali probaj ovo: Control Panel, Administrative Tools, Computer Management, System Tools, Local Users and Groups, Users, a u desnom oknu udari desni klik na problematicnog User-a, pa Set Password... Tako ces postaviti novi Password bez potrebe unosenja starog.

Ako na to sto sam napisao imas zabranu, probacemo nesto drugo.

Pozdrav
[ el.diablo @ 19.10.2006. 14:55 ] @

..čini mi se da to nije njegov cilj koliko sam razumio čovjek hoće da dozna passwort a da za to ne zna admin i poslije da ulazi na taj ili druge kompove a kad bi ga promijenio admin bi doznao i postavio novi i opet ništa, tu mi nisu čista posla i zato ne bih ni ja sa savjetima učestvovao u tim rabotama bez uvrede...
[ Flash411 @ 19.10.2006. 16:39 ] @
Ajd da i mene netko podrzi.....
Ima puno jednostavnih nacina kako to napraviti.
Ali vecinom ljudi zloupotrebljavaju administratorske
ovlasti na javnim ili skolskim racunalima,pa zato necu nista
reci.
[ Milan Gligorijevic @ 19.10.2006. 21:09 ] @
Ako ti baš treba password od tog usera pronalaženje je isto kao i za admin nalog ;)
Flash411, u potpunosti se slažem sa tobom.
Razbijanje admin šifre se može tretirati kao obijanje trafike ali nažalost u dosta slučajeva tim ljudima su uskraćenja admin prava bez ikakvog razloga.
[ plavigor @ 20.10.2006. 17:05 ] @
@el.diablo

Moj odgovor se samo nadovezao na mmwc-a, a oba su bila upucena X.X.X.X-u koji, na zalost, nije hteo da otvara novu temu i time uneo malo zabune. U tom smislu sam ga uputio na reset korisnickog pasvorda.

Pozdrav
[ Marko Medojević @ 20.10.2006. 20:34 ] @
http://www.elitesecurity.org/p756533
[ Shadowed @ 21.10.2006. 02:11 ] @
Instaliras l0pth crack, uradis bruteforce, deinstaliras l0pth crack.
[ KRV @ 28.11.2006. 01:35 ] @
Ma brate nadji neki crack program koji to radi mesto tebe i tjozdra............gluposti...........Ako sam regovan kao admin ima da budem admin jbt.........Evo ti jedan jednostavan RockXP V3.0 on ima da uradi sve mesto tebe ...............Izvini shto treba da ga trazis po netu,odnosno googloojesh.............
[ Leftfield @ 01.12.2006. 20:36 ] @
Al ako je u interesu covjecanstva... izasla je poodavno nova verzija rockXP - a to je v4

PS: Pitaj usera za admin shifru xD
[ jorganwd @ 25.08.2007. 12:26 ] @
Ako si vec ulogovan kao admin, u cmd ukucas
Code:
net user Administrator [novipass]
bez uglastih zagrada, najlakse mijenjanje lozinke. Hoces staru lozinku? l0phtcrack.
pozdrav

p.s. sto se tice zlonamjernih mijenjanja/resetovanja lozinki, to je problem sistem administratora odnosno vlasnika racunara ;)