[ neofx @ 14.10.2006. 17:06 ] @
Koristim Sony Vegas 6 skoro 3 meseca, provalio sam dosta fora. Ali nikako da pronadjem neku dobru kompresiju koja ce kolko tolko da zadrzi kvalitet slike sa miniDV kasetice a da pritom velicina fajla bude mala - da ne prelazi 1GB za 60min.

Kada god kompresujem u recimo MPEG2 koristeci full quality slika mi je opet mutna.

Skoro sam gledao neki film na DivX-u, slika je bila kristalna bez onih "kockica", velicina filma (fajla) bila je oko 800MB.
Cak je i rezolucija (velicina) slike bila dobra.

Koja je to kompresija? Isprobao sam sve moguce kompresije i opet nista. Moji snimci sa kamere (miniDV) su posle kompresije uvek mutni.
[ Shon3i @ 14.10.2006. 18:27 ] @
Pa to i jeste bio DivX, mozda XviD, nebitno je u opste, bitno je samo da je MPEG4-ASP standard, sto moze biti i NeroDigital i ostali ASP encoderi. Inace MPEG4 i treba da bude bolji od MPEG2 zato je i izmisljen. Ukoliko imas DivX ili XviD, probaj da encodujes sa Single Pass odnosno 1pass modom i target Quantizer 2-4, Quantizer 2 ce ti dati najbolji kvalitet ali i veliki fajl, za tvoj slucaj ne bi trebalo da predje 1.5GB, mislim da Quantizer 3 odnosno 4 moze da ti da odlican kvalitet a neverujem da ce preci 1GB, isto tako mozes probati Quantizer 5-8 ako film nije dovoljno kompresivan, ali nemoj ici preko 8. Inace ako koristis XviD (sto bi ti ja preporucio), mozes da koristis Custom Quantization Matrices (ucitas SixofNine matrix), umesto standardnog H263 odnosno MPEG (mozes i sa MPEG matrixom da probas dace dodatnu ostrinu) matrix-a, gde mozes doci do odlicnog izostravanja slike. Takodje QPEL moze mnogo da pomogne.
[ Cileinteractiv @ 15.10.2006. 16:13 ] @
Što se tiče kompresije u mpeg2 ona ne može zadovoljiti taj kriterijum da 60min. bude 1GB jer je kvalitet videa sa bit rejtom manjim od 4000 KB/sec primetno loš a to je 120 min na 1DVD od 4,7 GB u tom slučaju bi fajl od 60 min. bio nešto veći od 2 GB a upotreba bit rejta od 2000 KB/sek koja bi zadovoljila uslov je nepraktična.