[ stevka @ 16.10.2006. 08:53 ] @
Posto radim jednoslojnu plocicu, interesuje me kako se postavlja kratkospojnik ?
Help?
[ Arnold Layne @ 16.10.2006. 11:14 ] @
Pa kratkospojnike mozes da pretstavis kao konekcije na drugom sloju. Znaci stavis 2x "via" i liniju na drugom sloju izmedju njih.

na primer:





Ne postoji kratkospojnik sam po sebi u Eagle.



Pozdrav
[ stevka @ 16.10.2006. 11:18 ] @
Hvala Chedo, tako sam vec i radio,ali sam mislio da ima neki fazon. Ali u svakom slucaju super jer sad znam da nema.
[ NeXuS_SO @ 16.10.2006. 16:40 ] @
Pozz...ja ne znam kako Vi...ali znam da se starije verzije od 4.16 jako razlikuju...ja u novoj 4.16 imam biblioteku sa jumperima...pozz
[ Arnold Layne @ 17.10.2006. 14:20 ] @
Imamo i mi jumper-e ali to nije vrsta kratkospojnika koja nam treba. Nama treba nesto sto predstavlja zicu koja moze da preskoci 1,2-3 cm ili vise na plocici. Ne znam kako bi tim "jumperom" preskocio bilo sta (uprkos njegovom imenu :) )

A i sam koncept jumpera kao zasebne komponente (umesto vrste voda) ne bi radio, jer bi morao da ih dodajes na semi (gde njima nije mesto).

Pozdrav
[ kaza @ 19.10.2006. 10:51 ] @
Treba samo željeni vod da prebaciš na drugi layer (top). Najprije pomoću komande 'Split' "izlomi" vod koji želiš da bude kratkospojnik da ti nebi prebacio cijeli vod. Napravi mali lom kod tačaka gdje želiš da budu rupice a poslije to možeš i da ispraviš. U 'Edit' izaberi 'Change...' pa 'Layer...' izaberi 'Top' i sad klikni na vod koji treba da bude kratkospojnik. Eagle bi trebao sam da postavi "via" i napravi kratkospojnik na top layeru.
[ Arnold Layne @ 19.10.2006. 11:42 ] @
pa vec smo to napisali.

ali, ponavljanje je majka znanja

Pozdrav
[ goranbr @ 24.10.2006. 17:43 ] @
Nexus je donekle u pravu,naravno tu je u biblioteci jumper ali je pod nazivom Jumper/04 pa sve do 30 sto zavisi od duzine kratkospojnika.Saljem ti library jumper
[ Arnold Layne @ 26.10.2006. 00:47 ] @
Vidi majke ti

Sta ces, pogresi covek

Ja se izvinjavam, stvarno postoji jumper kao komponenta. Mada meni to deluje strasno neprakticno jer dok crtas semu treba da predvidis gde ce ti jumper doci. A to ne znas dok ne predjes na pcb


Pozdrav