[ CooLa @ 16.10.2006. 19:46 ] @
Imam Logitech X-530 zvucnike, ali na utikacu nemaju onaj deo za Uzemljenje, tj. pljosnat je utikac. Pa zbog toga kada se pali svetlo u sobi, kada neko zvoni na vrata zvucnici pucaju.

Pa me zanima kako da ih uzemljim...
[ buljko @ 16.10.2006. 21:44 ] @
Taj problem nema veze sa uzemljenjem zvucnika!
[ CooLa @ 16.10.2006. 23:17 ] @
Dobro a sa cime ima veze, kada se to cuje samo kada se pali/gasi svetlo i bilo sta na struji?

[ buljko @ 17.10.2006. 01:10 ] @
Generalno, sa losom instalacijom u stanu ili losim stepenom za napajanje pojacavaca! Bolja filtracija u napajanju uredjaja moze ti resiti problem, zemljenje uredjaja sigurno ne! Po toj logici, trebao bi uzemljiti i TV, VCR, DVD i sl. uredjaje a to se, ipak, ne radi. Zastitno uzemljenje nema tu svrhu. Radno uzemljenje se, opet, ne praktikuje kod uredjaja te klase a i nije bas lako izvesti!
[ CooLa @ 17.10.2006. 10:29 ] @
Dobro, ja znam da je instalacija u stanu Shit. Potreban mi je UPS i Surge Arrestor da bi mi odrzhavao napon za komp (da se ne bi gasio).

Pa kako da reshim problem...
[ buljko @ 17.10.2006. 17:46 ] @
UPS (ovi do 100 Eur ili cak i bolji) ne resavaju problem, bar ne funkcija UPS-a. Dodatni filteri na prolazu napajanja mozda, ali, samo kod izuzetno kvalitetnih uredjaja. Sve ono sto se upotrebljava u tu svrhu, RSO filteri za ves-masine usisivace i sl. mogu poboljsati situaciju ali neke cvrste garancije nema! Treba probati svaku od tih opcija.
[ CooLa @ 17.10.2006. 20:32 ] @
Gde mogu da se nabave ti filteri?
[ buljko @ 17.10.2006. 20:44 ] @
Za pocetak, probaj sa nekim izvucenim iz rashodovane ves masine ili usisivaca. Ako se pokaze delotvorno, u bolje opremljenim prodavnicama elektrodelova mozes naci RSO filtere bas za ove namene pa onda sam napraviti produzni - razvodni kabal za vise uredjaja, po potrebi. Naravno, mozes kupiti i gotov kabal sa vec ugradjenim filterom ali, nagledao sam se dosta fusha i prevara sa opravdanjem da "ni on nije bas svemoguc"!
Znaci, probaj pa kad postignes zadovoljavajuce rezultate onda uradi ceo sklop kako treba. Namenske filtere za navedenu opremu mozes videti ovde>
http://www.elektronika.rs.ba/k....shtml?nivo1=19&nivo2=S109