[ Ivo29 @ 17.10.2006. 19:03 ] @
Imam grafičku karticu NVIDIA GEFORCE 6600 GT, i problem što sa kabelom koji imam ne mogu dobiti sliku na TV-u. U stvari dobijem ali je to daleko sa nečim što bi se moglo nazvati slikom. Naime, ovaj skroz lijevi okrugli konektor ima 9 rupa u sebi, a kabel koji mi je došao sa kompom je s-video sa 4 iglice, onaj klasični. Sad mi nije jasno koji mi treba kabel da povežem tv sa ovim lijevim konektorom, u prodavnicama nema takvog kabela, i da li u biti preko njega spajam TV ?
Molim za pomoć.

Hvala !!!

[ Ivo29 @ 17.10.2006. 19:08 ] @
Ako neko ima sliku kabela koji bi mi trebao bilo bi dobro da postavi ako je ikako moguće.

Hvala
[ magicni @ 17.10.2006. 19:29 ] @
Bas taj levi okrugli koristis za spajanje sa TV-om ali treba da si sa karticom dobio adapter za svhs ili video prikljucak.
[ Ivo29 @ 17.10.2006. 19:33 ] @
nisam dobio nikakav adapter, osim kabla koji na jednom kraju ima okrugli
konektor sa 4 iglice ( s-video ) ali to ne odgovara ovom konektoru sa 9
rupa. Moze li se igdje kupiti taj adapter?
[ lancia88 @ 18.10.2006. 07:33 ] @
Pozdrav,

reklamiraj dobijeni kabl, neko Ti je greskom dao SVHS adapter a on se, u principu, lakse nabavlja tako da moras traziti od prodavca taj kablic jer inace neces nista moci povezati.
[ Ned123 @ 18.10.2006. 08:03 ] @
Citat:
Ivo29: Imam grafičku karticu NVIDIA GEFORCE 6600 GT, i problem što sa kabelom koji imam ne mogu dobiti sliku na TV-u. U stvari dobijem ali je to daleko sa nečim što bi se moglo nazvati slikom. Naime, ovaj skroz lijevi okrugli konektor ima 9 rupa u sebi, a kabel koji mi je došao sa kompom je s-video sa 4 iglice, onaj klasični. Sad mi nije jasno koji mi treba kabel da povežem tv sa ovim lijevim konektorom, u prodavnicama nema takvog kabela, i da li u biti preko njega spajam TV ?

U čemu je problem? Priključiš muški sa 4 žice (dovoljno za tv-out) u ženski sa 9 (s-video - komponentni). Ako dobiješ crno-bijelu sliku o tome je bilo govora. Meni su uz 7600gt stigla dva kabla:
1. 4-pina s-video na činč (klasični tv-out)
2. 7-pina s-video na 3 činča (komponentni kabl).
[ Ivo29 @ 21.10.2006. 17:11 ] @
Imam jos jedno pitanje.
Imam TV karticu koja ima s-video i kompozitni konektor na sebi, pored onih klasičnih za tv i fm antenu. Interesuje me sta mogu da radim sa ova dva prva konektora i čemu služe u biti.

hvala
[ mismatch @ 21.10.2006. 18:54 ] @
Imam i ja takav prikljucak na ATI9200SE, inace trazi kabl u prodavnici gde si kupio karticu jer si morao da dobijesh takav kabl. Inache mozesh da povezesh kameru, DVD, PS2, XBOX.....bilo koji video uredjaj na ta dva konektora pod uslovom da na uredjajima imash takav izlaz (odnosi se na S-VHS).