[ starisloven @ 18.10.2006. 10:54 ] @
Pozdrav svima. Ubacio sam lame_enc.dll u root foldera gdje je instaliran Eac. No kada odradim podešavanja i pokrenem ekstrakciju prijavi mi grešku: "unhandled exception". Zatim ide, čini mi se, nekoliko nula i onda mi kaže "Access violation". Gdje je problem?
[ koko75 @ 18.10.2006. 11:33 ] @
Pogresni Lame si stavio.Umjesto njega stavi Lame.exe onaj kvadrat i bice u redu.
Pozdrav.
[ starisloven @ 18.10.2006. 14:26 ] @
Da, ali onda ne znam kako podesiti bitrateove. Radi mi vbr kvalitetom i ide
čak do 320k a ja bih htio raditi muziku na 192k.
[ Shon3i @ 18.10.2006. 17:11 ] @
Citat:
starisloven: Da, ali onda ne znam kako podesiti bitrateove. Radi mi vbr kvalitetom i ide
čak do 320k a ja bih htio raditi muziku na 192k.
VBR mod se podesava sa -V switchom i imas vrednosti od 0 do 9, 0=MAX, 9=MIN, znaci -V0 daje maksimalan kvalitet, a oko 192 bi trebao biti -V2, inace nisam upoznat sa EAC-om, jer ga ne koristim, tako da stvarno ne znam sta je problem. Sigurno ce se naci neko ko ce ti bolje objasniti integraciju lame_enc.dll fajla ako je u opste moguca. A sto se tice samog Lame ecnodera i njegovih podesavanja progooglaj malo naci ces detaljna upustva.
[ calexx @ 18.10.2006. 19:17 ] @
Meni deluje da on neće VBR ali u svakom slučaju Lame ima dovoljno dobro uputstvo sa primerima kako se podešava. Mislim da može da se koristi i lame_enc.dll ali je po meni sigurnije rešenje da se prijavi lame.exe i da onda on radi kompresiju.
Što se tebe ;) tiče, ako uopšte skidaš muziku sa audio CD-a, onda je EAC jedino pravo rešenje.
[ starisloven @ 18.10.2006. 19:29 ] @
Da, jeste pravo rješenje, samo kad bih mogao dobiti constant bitrate.
[ calexx @ 18.10.2006. 22:38 ] @
Izbaci lame_enc.dll iz EAC foldera pa pod externall compression izaberi Lame i upiši putanju do lame.exe (ima Browse) a dalje ćeš valjda da se snađeš.