[ KZU @ 18.10.2006. 22:04 ] @
Danas sam platio skypein uslugu i skinuto mi je sa kartice 10 evra a na skype racunu se taj novac nije pojavio!!!
Pretpostavljam da mogu da se slikam.....
[ genesys @ 18.10.2006. 22:15 ] @
Ako si kupio skypein onda si dobio telefonski broj negde u svetu na koji drugari mogu da te zovu :-) Da zoves ti preko skypea ti treba SkypeOut ...
[ crews_adder @ 18.10.2006. 22:19 ] @
Preko kojeg sajta si platio? Jesi li proverio e-mail? Trebalo bi da ti stigne potvrda o uplati. Ako ti ne stigne, zovi ili idi u banku koja ti je izdala karticu i trazi povracaj novca ili bar da provere tu uplatu.

[ smark @ 19.10.2006. 06:39 ] @
Ako je platio SkypeIN i uplata je prosla onda ne verujem da je taj novac moguce povratiti samo zato sto se covek presao.
[ crews_adder @ 19.10.2006. 10:13 ] @
Citat:
smark: Ako je platio SkypeIN i uplata je prosla onda ne verujem da je taj novac moguce povratiti samo zato sto se covek presao.


Presao se ili ne, postoji nesto sto se zove chargeback.

Opet, druga je stvar ako je on uplatio novac, a nije zauzvrat dobio uslugu koju je platio (bila to ona koju je platio, kako je rekao genesys ili ona na koju verovatno je mislio)... Ali jedino KZU zna sta je uradio. Zato sam i rekao da proveri mejl (koji je vezan za njegov account) na koji uvek stize potvrda o procesuiranoj uplati.

[ KZU @ 19.10.2006. 12:57 ] @
PARDON U PITANJU JE SKYPE OUT !!!!Sinoc sam bio toliko iznerviran da nisam znao sta pisem,ali sam morao nekom da se izjadam!!!
[ genesys @ 19.10.2006. 13:56 ] @

OK, uloguj se onda i vidi da li ti je uplata stvarno prosla. Ako nije, obrati se njima za pomoc.
[ grof7 @ 19.10.2006. 14:12 ] @
Ako ti je to prvi put da uplacujes kredit za Skype ondao obicno treba malo vise vremena da ti se aktivira kredit (i meni je takodje tek nakon vise od jednog dana bio vidljiv kredit). Da bi bio siguran da je uplata preradjena uvijek nakon iste dobijes fakturu na mail adresu koju si dao kada si pravio account za Skype.Ako nisi dobio mejl onda nisi nesto dobro uradio.
[ smark @ 19.10.2006. 14:46 ] @
@crews_adder Naravno da znam za Chargeback, ali za 10 eur mislim da se ne isplati cimanje... Mozda gresim, nisam probao pa ne znam.

Nije mi jasno u celoj prici zasto si uplacivao preko zvanicnog sajta, kada preko onog kinesnkog mozes da uplatis i manji iznos, a i uvek (bar kod mene) prodje bez problema?

Kao sto je crews_adder rekao, ako ti nije stigao mail najverovatnije da nesto nije proslo kako treba.
[ whitie2004 @ 19.10.2006. 15:18 ] @
Kod skajpa nije redak slucaj da vec skinut novac bude vracen u kratkom roku. Neki put te odbiju odmah. Kako bilo da bilo, na mejl ti stigne neka poruka.

Najzad, javi se mejlom njihovim admistratorima - posalji podatke o transakciji i konkretno ce ti reci sta je bilo sa lovom. U svakom slucaju jos jednom proveri stvarno stanje na svom racunu - nase banke imaju naviku da drze transakciju u nekoj vrsti kesa i puste je sa par dana zaostatka. Mene su vec ubedjivali da nisam video ono sto sam video .... ovo je vise prica za temu platni promet nego za VOIP!