[ stanisic @ 18.10.2006. 22:25 ] @
Cao svima,

povezala sam racunare, dodelila im ip, subnet mask, workgroup, firewall, policy, ping radi i imam problem.
Sa jednog racunara p1 vidim p2 i imam pristup njegovim sherovanim fajlovima, printeru, itd..
Sa p2 vidim p1 ali da bih mu pristupila treba mi user name i password?
Nesto nisam uradila kako treba jer usput sam nekako nabacila katancic na ikonicu lan?
Da li je nekom poznat ovaj problemcic!
Puno hvala svima unapred
cao
[ suljko @ 19.10.2006. 10:08 ] @
Katancic kazes!:)
Malo mi je ne jasno, sta se dešava kada ukucaš user name i pasword, da li ti upšte dozvoljava da ukucas user name ili pise guest?
Uradiš standard proceduru na obadva racunara: skini firewall, isključi simple file sharing, proveriš lokalnu polisu o pristupu računaru sa mreže!
[ stanisic @ 19.10.2006. 11:11 ] @
cao,

sda je sve ok sa katancicem, ali i dalje nemam pristup. Ja sa p117 samo vidim 127 i kada pokusam da mu pristupim otvori se prozorce za unos username i password-a. Kad sam na p127 kreirala novog usera onda se u prozorcetu pojavi guest, ali i dalje nemam pristup. Skinula sam firewall,i skljucila file sharing, a u local policy mi se u prozoru kod dodeljivanja prava pojavio ! a kod drugih racunara je sve ok!
pozdrav
[ Miroslav Jeftić @ 19.10.2006. 11:11 ] @
Katanac ti samo znači da ti je uključen firewall na lan konekciji. Kreiraj/dodaj korisnika na p1 kojeg koristiš na p2 pa ga onda koristi za pristup p2.
[ stanisic @ 19.10.2006. 18:47 ] @
cao,
sada je sve ok! User je resio problem.
Puno ti hvala
pozdrav