[ smrak @ 19.10.2006. 09:48 ] @
Kada pustam neke tacnije vecinu divx filmova odredjeni zvucni efekti su mnogo pojacani, a glas i drugi zvucni efekti su mnogo utisani. Nesto slicno se dogadja kada pustim i DVD preko racunara.

Zanima me da li moze nesto da se uradi u pogledu podesavanja zvuka u Volume Controlu ili ima neki drugi softver koji moze to da regulise. Imam sve neophodne kodeke instalirane koji su potrebni za pustanje filma dakle nije do toga a i kada pustim film u allmighty mplayer-u koji ne koristi konvencionalne Windows kodeke imam isti problem sa zvukom. Filmove pustam na Windows-u i probao sam da vidim podesavanja u samom playeru iz koga pustam ali nema nista sto bi moglo da regulise ovaj problem. Konsultovao sam se sa kolegama i sa fakulteta (informatickog usmerenja) i sa posla dok sam radio na televiziji ali svi kazu da je to problem do kompresije da neko ko je kompresovao nije dobro odradio audio. Ako je tako sto mi pravi iste probleme kada pustam sa DVDa?
[ uad @ 19.10.2006. 18:15 ] @
To se i meni jednom desilo posle sveze instaliranog windows-a. Nemoj da me drzis za rec ali koliko se secam posle instalacije ac3 filtera problem je nestao.
[ smrak @ 20.10.2006. 09:39 ] @
Dobro ali ja mislim da mplayer iz koga pustam nema nikave veze sa ac3 filterom i dogadja mi se isto. Gledaj instaliram XP i neinstaliram ni jedan kodek filter nista, uzmem portabl mplayer koji nema instalaciju pustim film i zvuk je neuskladjen.
[ Shon3i @ 20.10.2006. 16:37 ] @
Citat:
smrak: Dobro ali ja mislim da mplayer iz koga pustam nema nikave veze sa ac3 filterom i dogadja mi se isto. Gledaj instaliram XP i neinstaliram ni jedan kodek filter nista, uzmem portabl mplayer koji nema instalaciju pustim film i zvuk je neuskladjen.
U tvojim filmovima je verovatno 5.1 zvuk, i tebi jednostavno treba AC3 Filter koji ce da downmixuje 5.1 u stereo. Tako da instaliraj AC3 filter i onda udji u njega i konfigurisi output channels na stereo