[ _ARAGORN_ @ 21.10.2006. 00:10 ] @
Od nedavno sam uveo kablovski internet kod Radijus-Vektora i dobio na koriscenje modem Motorola SB5100
i nikako neuspevam da se nakacim na internet!

Koristim Ubuntu 6.06.1

DNS, default getaway i tcp/ip adresa dobijaju preko DHCP-a.

Ono sto sam ja cackao oko network settings-a je da sam u properties-u samog ethernet adaptera enable-ovao konekciju i konfiguraciju ostavio na DHCP, bez ubacivanja bilo kakvih ip adresa, subnet-a, gtw-a i sl.

U opcijama za DNS sam dodao 3 adrese koje mi je provajder dao (tipa: 212.200.x.y).

To je sto se tice podesavanja sistema.

Sto se tice hardware-a, kacio sam modem direktno u racunar, pa onda iz modema UTP u switch, pa iz njega UTP o5 u racunar i nisam uspeo da namestim.

Ako neko ima neku ideju, predlog, savet, sve je dobrodoslo.

Pozdrav svima.
[ tdjokic @ 21.10.2006. 02:32 ] @
Molim, pogledajte i moj post http://www.elitesecurity.org/p1327529 . Znam da nije pozeljno stavljati istu stvar u vise tema, ali je stvar dosta cupava, pa zato.

Dobronamerni ljudi pocnu sa objasnjenjima od samog pocetka, ali ja kazem - Live CD je Live CD, DHCP tu mora da radi, nema tu sta da se prcka i podesava, po samoj njegovoj definiciji. Jeste da ja ne znam bas mnogo o mrezama, ustvari ne znam nista, ali neke najosnovnije komande znam i DHCP mi radi u svim ostalim Linuxima osim (K)(Mepis)Ubuntu 6.06.1. Vec u Ubuntu 5 i 6.10 Beta RADI!