[ starisloven @ 21.10.2006. 23:06 ] @
Pozdrav svima. Da li postoji neki plugin za Foobar 2000 koji mi može pokazati u minutama ili satima koliko će trajati neka playlista? Na ovoj stranici sam našao neke pluginove za stream pomoću Foobar 2000. Isti taj plugin ima i za Winamp. E, sad mene interesuje nešto drugo. Iz Winampa se može streamovati u aac+ formatu dok iz Foobara se ne može. Pošto je aac+ za stream u niskim bitrateovima mnogo dobar interesuje me zašto se i iz Foobara 2000 ne može streamovati u aac+ formatu?
[ Backy @ 22.10.2006. 00:39 ] @
Citat:
Da li postoji neki plugin za Foobar 2000 koji mi može pokazati u minutama ili satima koliko će trajati neka playlista?


postoji. možeš da ga nađeš na zvaničnom sajtu foobar-a. zove se AdvancedPlaylist ili tako nekako.
radi tako što menja ime liste u format Ime liste [broj_pesama / ukupno_trajanje]
[ Shon3i @ 22.10.2006. 11:12 ] @
Citat:
Pošto je aac+ za stream u niskim bitrateovima mnogo dobar interesuje me zašto se i iz Foobara 2000 ne može streamovati u aac+ formatu?
Nazalost foobar ne podrzava .aac (raw aac), ali podrzava ga preko mp4 kontejnera sto je u neku ruku i mnogo bolje. U neku ruku nije dobro imati raw aac odnosno .aac fajlove
[ starisloven @ 23.10.2006. 02:06 ] @
Nema pod tim imenom ništa na zvaničnom sajtu Foobara.
[ calexx @ 23.10.2006. 08:34 ] @
Misliš na neku konkretnu listu ili samo na ono što trenutno svira?
[ starisloven @ 23.10.2006. 22:17 ] @
Mislim na play listu koja je učitana. Naime, u Winampu ima jedna jako dobra
stvar; kada Winamp ispjeva pjesme može se ući u playlistu i stisnuti
ctrl+alt+g i dobije se html dokument sa pjesmama i tu negdje pise ukupna
duzina playliste. Raduga ima jednu opciju da izlista sve pjesme u nekoj
playlisti i da ti pokaže koliko dugo će ta playlista trajati. Bilo bi dobro
kada bih na bilo koji način u Foobaru 2000 mogao saznati koliko neka
playlista traje da ne moram ja pješke računati.
[ calexx @ 23.10.2006. 22:47 ] @
Winamp valjda ima stalni prikaz ukupne dužine u samoj plej listi. Kod foobara samo dvoklikni dole desno na broj koji pokazuje trajanje konkretne numere i pokazaće koliko traje cela lista. To možeš da vidiš i ako selektuješ sve numere recimo sa ctrl-a.
[ Backy @ 25.10.2006. 00:23 ] @
evo ga plug-in na koji sam misilo i još jedan za html export pošto si i to pominjao
[ nebojsa986 @ 10.09.2007. 20:40 ] @
Imam i ja par pitanja u vezi foobara pa da ne smaram sa novom temom :
1. Kako da podesim hotkeyeve za foobar2000 i ako ih nema koji plugin da ubacim ?
2. Kako da namestim da kad ga minimiziram prikazuje systray ikonu a ne prikazuje taskbar ikonu ?