[ bikis @ 22.10.2006. 15:49 ] @
Moze li mi neko objasniti kada je bolje koristiti MySQL a kada Oracle ?
[ zmau @ 22.10.2006. 22:56 ] @
MySQL je (pod određenim okolnostima, valjda) džaba, a sasvim lepo odrađuje posao na manjim projektima. Ne zauzima puno prostora i lak je za instalaciju i administriranje. Dakle, ako hoćeš nešto da odtezgariš i da to što napraviš bude legalno najverovatnije ćeš da radiš sa MySQL-om i bićeš zadovoljan.
Za Oracle kažu (ja ga nisam koristio) da je najjači (najstabilnij, podržava najmoćnij dijalekt sql jezika...) ali je i najskuplji. Pa, ako imaš ekipu programera i db administratora i hoćeš da razviješ besnu enterprise aplikaciju i da mnogo (recimo nekoliko hiljada, ili više) klijenata paralelno napada server sa bazom, i računaš da će tabele u bazi verovatno nekad imati i po desetine (stotine) miliona zapisa, onda ti možda i neće biti žao da odvojiš čini mi se par desetina hiljada evra da kupiš moćan alat koji se dobro snalazi u tako krupnim stvarima.

A ako hoćeš da savladaš alat s kojim ćeš da radiš u nekoj većoj firmi, koliko ja znam po Srbiji je MS SQL server osetno popularnij od Orakla. On isto služi za krupnije stvari i jeste moćan, ali je (kažu ljudi) dosta slabij nego Oracle.