[ michel33 @ 22.10.2006. 17:36 ] @
Pozdrav !

Dali neko moze da mi kaze nesto vise o epromoma kod masina za pranje vesa naravno kod najnovijih masina
neke kolege koji se bave servisiranjem bele tehnike su me zamolili da im pomognem kod programiranja eproma
za ves masine i po potrebi zamrzivace i frizidere.
Problem ce naj verovatnije biti kod sadrzaja eproma, dali neko zna kakvi su epromi u pitanju i gde i kako doci
do njihovih sadrzaja za odredjene tipove ves masina?
takodje su mi spomenuli da neke nove masine imaju sa strane izlaz za dijagnostiku konektor sa navodno 4 pina
dali se tu stvarno radi o nekoj dijagnostici kakvi se interfejsi i softveri koriste
ako neko ima neku ponudu ili objasnjenje
HVALA! [email protected]
pauk
[ zoxvujke @ 23.10.2006. 09:50 ] @
I mene to strasno interesuje posto se bavim servisiranjem bele tehnike valda ima neko ko zna vise o tome...
[ zoxvujke @ 31.10.2006. 08:29 ] @
Ajte ljudi dajte komentare nije valjda da se niko nebavi ovim poslom... pozdrav
[ Majstor Duja @ 31.10.2006. 09:14 ] @
Bolje da si okacio pitanje u mikrokontrolerima.
Eprom je eprom, tu nema fantaziranja, imas oznaku i to je to (skines datasheet i studiras) a onaj
prikljucak ti je standardni +5V/clock/data/gnd komunikacioni serijski port a sluzi da reprogramiras
ili internu memoriju u procesoru (tesko verovatno jer je zakljucan) ili externi eprom.
Za dumpove ves masina ces se nacekati jer ko ih im on ih prodaje a niko se bas i ne bavi
pravljenjem baze podataka dumpova ves masina (eto ti ideje) jer bi mu trebalo zilion
godina da namakne neku kolicinu a dotle ce prestati da ih proizvode....
Servisi pod ugovorom (ili sto vole da kazu "ovlasteni") imaju kompletne elektronike i
ne zezaju se sa tim...Poz