[ Dalibor81 @ 22.10.2006. 18:53 ] @
Postoji li nekakav program koji moze u realnom vremenu da obradjuje signal sa mikrofonskog ulaza muzicke kartice, znaci echo, EQ i tako to, i kako se zove, a ako neko zna i gde da se skine.
Hvala i pozdrav
[ Shon3i @ 22.10.2006. 22:05 ] @
Citat:
Dalibor81: Postoji li nekakav program koji moze u realnom vremenu da obradjuje signal sa mikrofonskog ulaza muzicke kartice, znaci echo, EQ i tako to, i kako se zove, a ako neko zna i gde da se skine.
Hvala i pozdrav
Realno mislim da tako nesto ne postoji posto to mora da se hardwareski odradi, mislim da bi trebalo da imas u podesavnjima drajvera za zvucnu kartu, kod obicnih zvucnih kartica integrisanih i ne integrisanih. Ja recimo kod nforce kartice imam razne reverb efekte i EQ, a zato sam uzeo SB Live jer na njoj ima raznih efekata.
[ Rocket Roll @ 22.10.2006. 23:33 ] @
Probaj sa Kristalom.
[ zoran_dojkic @ 23.10.2006. 17:07 ] @
Ovo verovatno nije to, nisam dovoljno stručan da procenim, ali ima veze sa temom, pa možda nekom zatreba.
Free Hi-Q Recorder 1.9
Softver za snimanje doslovno svih vrsta zvukova. Veoma se lako koristi – treba samo pritisnuti dugme Record. Program je besplatan, a omogućuje snimanje u formatu MP3 uz zadavanje bitske brzine i mono ili stereo zvuka. Iskoristite ga za snimanje zvuka s Interneta, radio-prenosa ili pak muzike s medijskih plejera. Snimite muzičke diskove, ploče, kasete, zvuk preko mikrofona, zvukove telefona, mini-diskova, igara, satelitskog radija, DVD, TV-a ili videa. Free Hi-Q Recorder omogućuje podešavanje jačine zvuka i tajmera, a pronaći ćete i audio plejer koji reprodukuje datoteke u raznim formatima.
Windows Tip programa : besplatan
http://www.topshareware.com/FREE-Hi-Q-Recorder-download-37524.htm

[ jevtabg @ 25.10.2006. 18:29 ] @
Pa mora da postoji nesto !!!
Ja hocu da prikljucim klavijaturu na komp i mic i da malo pevusim al mi treba bar neki efekat za glas
[ Rocket Roll @ 25.10.2006. 20:46 ] @
Pa, da parafraziram tvoj tagline: "Probaj sve, ako nece - procitaj sta su ljudi napisali kao odgovore na tvoje pitanje."
[ jevtabg @ 26.10.2006. 17:28 ] @
A sound forge i Qbase ???

Ako ne koj onda najjeftiniji hardver kupiti za isto i gde ?

Nekad smo to (u bendu dok sam svirao ) radili sa papucom za pedalu.
[ Dalibor81 @ 27.10.2006. 09:03 ] @
Meni kristal radi super, hvala rocket, sto ti ne koristis njega. Mislim da je hardverski naj jeftinije neki mixer behringer, ali moguce do postoji i nesto jeftinije.
[ jevtabg @ 27.10.2006. 09:09 ] @
A kako koristis taj Kristal ?Ja ga instalirao al mi nista nije jasno.
[ Dalibor81 @ 28.10.2006. 05:40 ] @
Mikrofon ubodem u mixer, iz mixera booth ulaz u line in na muzickoj, to sto se tice hardvera, jel i ti tako radis ili direkt na mic in u muzickoj, ja sam prvo tako, ali ima nekakav shum, i poveliku latenciju, a ovako mi prvi talas prodje direktno kroz mixer a tek echo i ostali kroz kristal. Pitaj ako ti treba pomoc da podesavas kristal, jesi li imalo napredovao?
Pozdrav
[ jevtabg @ 06.11.2006. 21:22 ] @
Ma ne valja nista taj Kristal.
Em sto mi poremeti sav zvuk na racunaru pa moram da preinstaliram drivere , em nije real time vec zvuk kasni.
[ Dalibor81 @ 07.11.2006. 10:28 ] @
Pa latenciju ti podesavas, jedino po defaultu je ja mislim 2sec. Kod mene prvi talas ide direktno sa mikrofona kroz miksetu u pojacalo, a sa booth izlaza iz mixera ide na ulaz karticu, pa kroz kristal, i onda na izlaz. Meni radi dobro.
Pozdrav
[ jevtabg @ 07.11.2006. 12:50 ] @
E jos mi reci gde se to podesava u programu pa da probam jos tu varijantu.
[ Dalibor81 @ 09.11.2006. 05:01 ] @
Evo slika, ako te jos nesto zanima pitaj!!!
Pozdrav


[ milosfox @ 09.11.2006. 18:20 ] @
Latencija mora da postoji,ne ocekujes valjda da softwerski odradis u real time-u?

Doduse mozes da je smanjis ali moras da imas i dobru mashinu i zvucnu.

U svakom slucaju preorucujem ti neku mixetu,ukoliko ne mozes da je priustis uzajmi od nekog dj-a
[ Dalibor81 @ 09.11.2006. 18:49 ] @
Pa lepo sam napisao da meni prvi talas ide kroz mixer (realtime), a echo kasnije, samo sam to kasnjenje sveo na realnu meru, po defaultu odjekuje kao mesec>zemlja>mesec.
Pozdrav