[ klompica @ 24.10.2006. 02:23 ] @
Imam tabelu sa 4 kolone (Posao, Aktivnost, Radnik i Datum) i gomilom redova (svi podaci su tekstualni). Ono sto mi je potrebno je da zadam komandu da mi izbaci podatke samo za odredjenog radnika ili odredjeni datum, znaci da prekopira ceo red ako u koloni recimo C vidi ime Alex ili u koloni D vidi datum 10/25. Jako mi je hitno pa ako mozete, pomagajte.
[ crade @ 24.10.2006. 07:03 ] @
Najjednostavnije: upotrebi excelovu alatku: Data/Filter/AutoFilter...
[ klompica @ 24.10.2006. 12:12 ] @
Probala sam vec to ali redovi nisu iste velicine, negde su spojena po dva ili tri reda i cine jednu celiju tako da je to u postojecoj tabeli neizvodljivo. Samo da napomenem da sam probala sva jednostavna resenja misleci da brzo resim problem ali su mi zakomplikovali zivot, ocigledno.
[ Jpeca @ 27.10.2006. 14:21 ] @
Da bi iskoristila funkcionalnosti koje Excel nudi mislim da ćeš kad tad morati da središ te podatke - pa onda bolje što pre. Ponovo razdvoj mergovane ćelije, tako da dobiješ regularno popunjenu listu - bez spojenih ćelija, bez praznih redova/ćelihj ili subtotala, pa će sve biti mnogo lakše.
[ Shadowed @ 27.10.2006. 14:59 ] @
Jos lakse bi bilo ako bi mogla da koristis Access umesto Excel-a. Baze podata sluze upravo tome da vrsis takve selekcije.
Ako nemas podrebe za ostalim funkcionalnostima Excel-a, razmisli o Access-u.