[ Spike631 @ 24.10.2006. 19:47 ] @
Razmisljao sam dugo sta bi mogao da pocenem da radim! I odlucio sam da kupim kamion Sleper,pa me zanima dali ima neka firma koja se bavi organizacijom prevoza,da ja odem kod njih i da mi daju utovar ili ja moram da osnujem svoju firmu i sam sebi trazim sta cu da prevozim!

HVALA
[ Davor Vlajkovic @ 24.10.2006. 19:54 ] @
http://www.spediter.com/ ?
[ Spike631 @ 24.10.2006. 20:04 ] @
Znam ja za to www.spe..., ali tu trebas da imas registrovanu firmu, dali ja mogu sa jednim kamionom da registrujem firmu,a tu je i vecina medjunarodong utovara za koje moras da imas VIZU,a da bi dobio vizu moras da radis 3 godina sa unutrasnjim transportom pa tek onda da dobijes medjunarodnu vizu! zanima me dali imaju neke firme koje se bave utovarom,ja odem kod njih kazem imam kamion i oni meni nadju utovar! I kako to sve ide...???
[ pctel @ 24.10.2006. 23:02 ] @
Ja sam primetio da se dosta grade putevi i da su tu angazovani privatni autoprevoznici, tako da kad vec kupujes sleper mozes razmisliti da uzmes i onu prikolicu sa metalnim sandukom kiperom i prevoziti pesak, zemlju, asfalt... sta vec treba. Sve ostalo ti je "prevezi to i to pa se javi za mesec dana da vidimo trebali nam opet nesto", dok je ovo kad krenes u rano prolece imas posla svakog dana do kasne jeseni.
Eto, pokusao sam da ti pomognem idejom a ti sad idi na neko takvo mesto gde vidis mnogo kamiona, nadji nekog sefa pa ga smaraj malo pitanjima, verovatno ces iz treceg-cetvrtog pokusaja naci nekog koji ce ti detaljno objasniti kako to ide i kome da se javis.

Kod njih se uvek ceka za pare, ali tu nema sta da brines, to su drzavne pare i nema sanse da ti ne plate, jedino eto hoce da ti plate kad njima odgovara i tu ne pomaze da se bunis.
[ E.N.I.A.C @ 25.10.2006. 01:17 ] @
Postoji jako puno takvih firmi ali su one uglavnom poznate u odredjenom regionu... Ono sto znam je da u Ivanjici postoji jedna takva firma zove se Together ali ne znam koliko ti tako nesto znaci. Mogu da se potrudim da nabavim broj ako ce ti nesto znaciti