[ dachony @ 25.10.2006. 01:31 ] @
e ovako,imam snimljeno nesto na dvd disku,snimano je nekom kamerom sto direktni snima na one male dvd-eve.problem je u tome sto to sto je snimljeno nemogu da otvorim nigde...pc ga vide kao prazan disk,ali u kad ga pokrenem u NERO-i i uradim disc info,on mi pokaze da ima oko 230mb necega.pokusavao sam i da zatvorim disk,ali nece.izbacuje nesto kao ''invalid dvd mode 1''.da li je moguce da prilikom snimanja kamera nije finisirala disk,pa zbog toga?kako ovo da resim?
[ zorg @ 25.10.2006. 08:14 ] @
Pomenuo je neko u skorasnjeoj temi, moras u kameri da finisiras ili formatiras disk ili nesto slicno...
[ magicovento @ 25.10.2006. 10:48 ] @
Pazi ovako, ja sam imao slican problem (ima tema), al sam ga resio. Naime kamera ima 2 moda Video i VR, da bi video podatke kad bacis u racunar, DVD mora biti inicijalizovan u ovom video modu, drugi mod je samo za kameru i samo ona moza da edituje materijal. Naravno moras finalizovati disk kad zavrsis snimanje.
[ dachony @ 25.10.2006. 23:00 ] @
da li mogu da finiliziram disk u bilo kojoj kameri ili moram bas u toj kojom je snimano?
[ hir100 @ 04.11.2006. 11:43 ] @
U principu mozes u svakoj kameri ili , cak, i na PC-u. Nekad uspe , nekad ne. A i pokusaj da prebacis na sam PC materijal koji ne vidi - kod mene se neki dvd (sa dvd rezaca nasnimljeni DVD ne moze da pusti a uspesno prebaci na pc pa posle prepozna).