[ feko @ 26.10.2006. 13:19 ] @
Moze li mi netko pojasniti u cemu je razlika kad se u snimanju nerom opredijelis za disc-at-once ili track-at-once write method? I zasto mi uvijek kad snimim audio cd fali, pa barem sekunda, pocetka svake pjesme?
Thnx
[ calexx @ 27.10.2006. 16:27 ] @
Kada se snima Track at Once, posle svake numere se laser gasi pa onda uključuje za sledeću. Neka prednost je što u slučaju pucanja diska one snimljene ostaju čitljive ali je to možda nešto značilo dok su diskovi koštali 10-20 maraka. Kada se koristi Disc at Once, onda snimanje celog diska ide u komadu a to je i jedini način da se live ili miksovani albumi snime bez pauze ili pucketanja na prelazu. Kod snimanja Data diskova je nebitno kako se radi mada valjda za overburn diskove mora DAO.
Kada nabaciš numere za snimanje, selektuj ih sve pa na properties postavi da je pauza između njih 0 sec. Naravno, koristi DAO snimanje.
[ Shon3i @ 27.10.2006. 22:26 ] @
I jos bolja varijanta DAO/96 tj Disc-At-Once/96 ima neke prednosti u odnosu na klasican DAO, i bas radi neku prevenciju da ne bi doslo do pucketanja na audio cd-u. Ranije sam u nekim programima vidjao SAO, Session-At-Once opciju, i ne znam zasto je izbacena, inace SAO je rezao potpuno kao DAO, znaci bez prekidanja, a pravio je sesije kao TAO. Znaci mogao si da dorezes audio cd bez bojaznosti da nece biti citljiv.