[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 26.10.2006. 15:29 ] @
Napravio sam svoj layout za tastaturu, gde se našim slovima pristupa preko Option i tastera koji odgovara nekom od naših karaktera na našoj tastaturi.
Sledeće što sam uradio je isključivanje srpske tastature u Preferences, a to isto sam hteo da uradim i sa US tastaturom, ali sam se iznenadio da to nije moguće. Naime, US check box je disabled.
Ne bih ovo radio da mi promene tastature rade kako treba.
Već sam spominjao taj problem. Pri svakoj promeni prozora mi se layout prebacuje na US. To ne bi bio problem da se layout vrati na srpski, u aplikaciji u kojoj je bio srpski do pre par trenutaka i u koju se vraćam, ali ne, i u staroj aplikaciji je sada US layout. Probao sam obe varijante, i da ceo sistem koristi samo jedan raspored i onu drugu, gde svaki prozor ima svoj raspored, ali se obe ponašaju tako čudno.
Pretpostavljam da sistem mora da ima neku English-alike tastaturu među predefinisanim, ali mi je opet bzvz da imam tako banalan problem.

Kad smo kod tastatura..hteo bih da napravim kompletan .bundle, uglavnom zbog ikonice, da zamenim onu default sivu, ali nisam našao nikakvu informaciju čime da uđem u .bundle i kako da ga ponovo zapakujem u .bundle. Spominju se neke dev tools, ali ništa više. Neki savet? :)

Malo kasnije ću okačiti i screenshotove rasporeda.
[ madamov @ 26.10.2006. 15:39 ] @
Za ikonicu je dosta da imaš .icns fajl pored definicije tastature, tj. ako imaš mykbd.keylayout da imaš i mykbd.icns i da stoje u /Library/Keybard Layouts.
[ madamov @ 26.10.2006. 15:44 ] @
Vezano za problem kod svičovanja tastature, evo sada sam u Tigeru i Srpska-Latin mi je "zakovana" u Safariju i Finderu i u celom sistemu, ne prebacuje se na drugu. A zbog nekog testiranja su mi u meniju aktivne maltene sve ćirilične tastature sveta plus US, Serbian-Latin i Spanish-ISO. Pri tome je uključeno ono "Allow" different..." u International preferences paneu.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 26.10.2006. 16:58 ] @
Citat:
madamov: Za ikonicu je dosta da imaš .icns fajl pored definicije tastature, tj. ako imaš mykbd.keylayout da imaš i mykbd.icns i da stoje u /Library/Keybard Layouts.


To sam video, ali sam hteo da imam mali slatki paketić :)

Citat:
madamov: Vezano za problem kod svičovanja tastature, evo sada sam u Tigeru i Srpska-Latin mi je "zakovana" u Safariju i Finderu i u celom sistemu, ne prebacuje se na drugu. A zbog nekog testiranja su mi u meniju aktivne maltene sve ćirilične tastature sveta plus US, Serbian-Latin i Spanish-ISO. Pri tome je uključeno ono "Allow" different..." u International preferences paneu.


Ne znam..ja ludim. Primetio sam da ne vraća stalno na default USA. Ali ne mogu da primetim šta je okidač koji ga vrati. Prebacim u Operi na npr. SR, pa se prebacim u Photoshop, tamo je USA, pa i nju prebacim u SR, pa se vratim u Operu, ona je npr. ostala SR, vratim se u PS, on se promenio u USA, vratim se u Operu i ona je USA i tako u nedogled.

Uopšte ne pomaže ni Allow ni ono da sve bude uniformisano. Voleo bih da mogu da isključim USA, pa da vidim šta će onda :)
[ madamov @ 27.10.2006. 13:11 ] @
Paketići se prave drugačije i zavučeni su negde u /System/Library ili u nekom od Frameworks direktorijuma. Par puta sam bezuspešno pokušavao da provalim, ali sam odustajao, ne isplati se. B) Mada, Installer možeš sam da napraviš sa PackageMakerom, ako si na to mislio.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 27.10.2006. 16:24 ] @
Pa da, treba mi reseditor, ali ga nisam našao. Video sam negde kako treba da izgleda unutrašnja struktura bundlea.

Nisam mislio na installer..planirao sam ručno da ga prebacim gde treba (/System/Library/Keyboard Layouts).
[ madamov @ 27.10.2006. 16:40 ] @
Možda možeš da probaš sa Xcodeom (New project, pa kao tip projekta izabereš Cocoa bundle).
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 27.10.2006. 22:29 ] @
E možda to uspe. Probaću.

Razmišljao sam da napravim novog korisnika, pa da vidim da li se kod njega tastatura i layouti čudno ponašaju.

Ako tamo ne bude problema, postoji li jednostavan način da sve svoje fajlove i podešavanja prebacim kod novog korisnika?
[ madamov @ 28.10.2006. 14:54 ] @
Prebaciš u /Users/Shared, pa na odgovarajuća mesta u home folderu novog korisnika. Uključi Fast User switching, mnogo ćeš ubrzati proces. B)
[ madamov @ 06.11.2006. 16:10 ] @
Jel' napravi bundle?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 07.11.2006. 16:44 ] @
Nisam :)

Al' sam napravio ikonicu :)
[ madamov @ 07.11.2006. 19:18 ] @
A da je vidimo? B)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 07.11.2006. 19:24 ] @


:)
[ madamov @ 07.11.2006. 20:06 ] @
Uh, smrzoh se. B)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 07.11.2006. 20:43 ] @
Argh! :)
Gimme all yer booty! :)
[ v.obrenovic @ 25.11.2006. 20:32 ] @
Napravio sam srpski keyboard layouts i postavio ga kao default i radi u svim programima.
Jedini problem koji sam imao je da napravim serbian.keylayouts koji nije unikod nego roman kao što su naprimer U.S. enlish...

Zatim sam isti naravno sa serbian.icns kopirao u

/System/Library/Keyboard Layouts/Unicode.blande/contens/resourses

Posle toga obavezno uraditi log off log on i ne mora više da vas nervira U.S. tastatura koja se non stop vraća

Ako je nekome potreban moj Srpski.keylayout neka mi se javi na pvt

P.S. inace ovo sam sve testirao na 10.3.*
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 27.11.2006. 00:44 ] @
Trebalo bi da se zahvalim Viktoru, jer mi njegov post dade ideju...

Do sada sam držao svoj layout u ~/Library/Keyboard Layouts, ali mi onda pade na pamet da ga prebacim u /System/...

Prvi problemčić je bio kad sam naleteo na Unicode.bundle, koji Finder ne može da razbije.

Tu sam koristio Disk Order, da uđem unutra. Međutim, pošto je root owner fajla, ništa nisam uradio dok se nisam ulogovao kao root i prekopirao dopunjeni Unicode.bundle u /System/Library/Keyboard Layouts/.

Sada doduše vidim duple layoute u meniju (dupli je moj, US, mislim i još po neki... svi su Unicode), ali mi to i ne smeta, jer konačno mogu normalno da koristim svoj, a da se ne vrati na US ili neki drugi Unicode layout koji je bio izabran pored mog.

Sad bih samo voleo da mi neko predloži kako da uhvatim screenshot programa koji prikazuje virtuelnu tasstaturu, jer kad god ja pritisnem Command+Shift+4 ili bilo koju drugu kombinaciju koja uključuje Command, virtuelna tastatura to prikaže, a ja želim da na virtuelnoj bude prikazan samo pritisnut Option, kojim se pozivaju naši i drugi specijalni karakteri. Ima li neki screenshot program koji ne koristi OS X-ov native screencapture metod?
[ madamov @ 27.11.2006. 09:17 ] @
Snapz Pro.
[ v.obrenovic @ 27.11.2006. 17:56 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-
Prvi problemčić je bio kad sam naleteo na Unicode.bundle, koji Finder ne može da razbije.


Kako ne može. Desni klik pa "show package contents"
[ DS_Store @ 27.11.2006. 18:38 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-
Sad bih samo voleo da mi neko predloži kako da uhvatim screenshot programa koji


Snapz je baš super ali košće novaca. Zašto ne uradiš timed screen iz Grab-a pa posle kropuješ u Preview kako ti odgovara?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 27.11.2006. 20:29 ] @
Citat:
v.obrenovic: Kako ne može. Desni klik pa "show package contents"


To se isto tako zove i u Disk Orderu, ali sam to prevideo gledajući u Finderovom meniju :) Znači, Finder može da otvara .bundle pakete (5. opcija s vrha menija) :)

Elem..evo screenshota tastature. Nije velika slika.

A sad ću zakačiti i .zip sa layoutom, pa ko voli ili kome se svidi, neka izvoli :)






[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 27.11.2006. 20:42 ] @
Citat:
DS_Store: Snapz je baš super ali košće novaca. Zašto ne uradiš timed screen iz Grab-a pa posle kropuješ u Preview kako ti odgovara?


Nije mi palo to na pamet :) Trial Snapza je odradio posao :)
[ v.obrenovic @ 28.11.2006. 20:13 ] @
http://scripts.sil.org/cms/scr...te_id=nrsi&item_id=ukelele


Jako zanimljiv program a još free

Evo šta sam napravio




[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 28.11.2006. 23:36 ] @
I ja sam koristio Ukelele :)

Nego..kako dobijaš naša velika slova? :)
[ v.obrenovic @ 02.12.2006. 19:35 ] @
Pa isto kao i ostala
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 03.12.2006. 12:04 ] @
Pitam za velika slova zato što ti je na screenshotu pritisnut Shift, a prikazana su mala slova. Jel to do screenshota ili si reko napravio mali previd :)
[ v.obrenovic @ 10.12.2006. 18:28 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Pitam za velika slova zato što ti je na screenshotu pritisnut Shift, a prikazana su mala slova. Jel to do screenshota ili si reko napravio mali previd :)


Kada sam pravio screenshot koristeći apple+shift+4 ova dva key-a su se prikazala kao pritisnuta, inače tastatura radi normalno.