[ l4m3r @ 27.10.2006. 02:59 ] @
Pitanje glasi..
Posto nisam platio racun za avgust i septembar, vec mesec dana nisam mogao da zovem, ali sam mogao da primam pozive. 24.10 mi je stigla poruka da od 26.10 pocinje iskljucenje zbog duga. Takodje, 26.10 (juce) je placen dug.
Od ponoci mi je totalno ugasen broj.
Sta sad ovo treba da znaci? Dali broj vise ne pripada meni? Ako je totalno iskljucen, dali nekako mogu da ponovo aktiviram broj?
Trazim vec sat vremena nekakvu informaciju na sajtu telenora, pa cak i ovde, i sve sto sam nasao je da tek posle 4 racuna ti totalno gase broj. Ali taj post je iz 2005 i koliko vidim, telenor je uveo nova pravila.

Ne znam sta da radim...
[ Dejan Krstic @ 27.10.2006. 07:51 ] @
A kada si tacno platio racun? U koliko sati?

To sto ti je broj iskljucen potpuno znaci da uplata nije legla na racun Telenor-a. Svako ko je bar nekad nesto uplacivao odnsono koristio platni promet zna da se takve stvari desavaju i da se nikad ne uplacuje nesto dan za dan (osim u hitnim slucajevima kada se ta uplata ne pusta kroz kliring nego kroz rtgs). Iz tog razloga je Telenor naveo da je rok za placanje racuna 10-i u mesecu a iskljucenja su tek 25-26-og u mesecu. E sad to sto su ljudi u Srbiji navikli da sve placaju u poslednji momenat to je vec druga stvar (ili u tvom slucaju dva meseca kasnije).

Sve u svemu, sada treba da sacekas da se ta uplata pojavi na racunu Telenora i onda da pozoves cc i trazis da se broj ukljuci. Mozes i da odes u bilo koji korisnicki servis a mozes i da sacekas malo pa ce ti Telenor sam ukljuciti broj. U svakom slucaju nisi ostao bez broja i nije Telenor menjao nista sto se tih procedura tice.
[ Srdjan Marinkov @ 27.09.2007. 08:52 ] @
Ja imam sličnu dilemu, pa nisam hteo da otvaram posebnu temu (još se i rimuje :) )
Ugasio sam post-paid broj krajem prošlog meseca. Oko 10og ovog meseca mi je stigao račun za avgust tj. poslednji mesec korišćenja. Pošto je broj već ugašen, šta će se desiti ako ne budem platio račun? Pretpostavljam da bi me tužili (pre ili kasnije)... Da li će mi slati neke opomene i koliki je stvarni rok za plaćanje?
[ Slobodan Milivojevic @ 27.09.2007. 18:48 ] @
Platis racun i nemas problema, a oni moraju da ti naplate tih 10 dana. Tuzicete to je sigurno.
[ zzviktor @ 27.09.2007. 19:04 ] @
U koliko sam sporazumno raskinuo ugovor sa 064 da li mogu vratiti isti broj?

Ovo je kod telenora moguce a kod mts???
[ pisac @ 27.09.2007. 21:53 ] @
Citat:
SrDJaNN: Pretpostavljam da bi me tužili (pre ili kasnije)... Da li će mi slati neke opomene i koliki je stvarni rok za plaćanje?


Mene mt:s nije tužio već nekoliko godina, ostao sam im dužan par hiljada jer su mi ugasili broj dok sam čekao odgovor na reklamaciju.

A sem toga, računi valjda zastarevaju posle godinu dana, tako da... ako te i tuže posle 10 meseci ti samo treba da budeš nedostupan 2 meseca :-) i rešeno.
[ Srdjan Marinkov @ 28.09.2007. 09:17 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Platis racun i nemas problema, a oni moraju da ti naplate tih 10 dana. Tuzicete to je sigurno.


Upravo se o tome i radi da ja baš i ne bih da platim račun, a ne radi se o 10 dana već o celom mesecu auvgustu (oko 10og mi je samo stigao račun za avgust). Inače, Telenor je u pitanju, a ovo da računi zastarevaju posle godinu dana, prvi put čujem - nije mi baš realno tako nešto!