[ crews_adder @ 27.10.2006. 14:28 ] @
Zanima me s kojim pravom me Telenor spamuje pozivajuci me da izadjem negde u subotu i nedelju??? Da li ja njima placam racune i uredno izmirujem svoje (post-paid) obaveze vec 8 godina da bi mi ONI - Telenor (ne interesuje me ko stoji iza toga, meni na telefonu pise From: TELENOR) slali kojekakav spam, krseci pri tom i neke odredbe zakona o oglasavanju???

Namerno necu da postavim ovo pitanje na Telenor-ovom forumu (do kojeg se, btw. ne moze doci ni koriscenjem "Pretrage" na istom sajtu , a nisam nasao ni link na Telenor.co.yu koji do istog vodi) jer je [es] daleko poseceniji i nekako javniji.

Ja sam se potajno nadao da je Telenor bar malo prevazisao ove malogradjanske gluposti, ali ipak je sve to (osim donekle uprave) ostalo isto, samo drugo pakovanje. A ja svakako imam sta u subotu i nedelju da radim, nece to ni Telenor ni koncentraciona Vlada da mi odredjuju.

Ovo je mozda i za Anti-SPAM forum, pa ako je tako, neka se "nadlezni" postaraju da ga prebace i u taj drugi forum.


[Ovu poruku je menjao crews_adder dana 27.10.2006. u 16:20 GMT+1]
[ neca @ 27.10.2006. 15:38 ] @
dobio i ja od mt:s-a pre par dana....samo sam ignorisao...obrisao je i ponasao se kao da nista nisam dobio...:)
[ Iksi @ 27.10.2006. 17:55 ] @
hmm sto se uzbudjujes toliko oko te poruke. Ja sam istu dobio i od mts-a i
od telenor-a. Jedostavno pobrises i cao ako te toliko iritira.
[ Ivan Miladinović @ 27.10.2006. 17:57 ] @
Zanimljivo ja nisam dobio tu poruku... Imam sacuvan jedan zanimljiv deo zakona o oglasavanju:

Citat:
3.7.Načelo zabrane pojedinačnog oglašavanja ličnim obraćanjem

Član 9.
Oglasna poruka ne može da se uputi pojedinačno određenom licu, ako je ono jasno izrazilo volju da mu se ona ne upućuje.
Zabranjeno je oglašavanje slanjem nenaručene robe, kao i direktnim obraćanjem određenom licu na javnom mestu, osim ako je to lice jasno izrazilo volju da mu se može obratiti i ako je takvo obraćanje u skladu sa ovim zakonom i drugim propisima.

Zabranjeno je oglašavanje slanjem oglasnih poruka putem pozivnih sredstava sa i bez ljudskog posredovanja, putem telefaks uređaja ili elektronskih poruka, bez saglasnosti primaoca oglasne poruke.


Tako daaa.... SPAMERI!
[ dinke @ 27.10.2006. 18:09 ] @
Ja jesam, i veoma sam se naljutio.



Kada bih imao izbora, ovo bi bilo dovoljno da promenim operatora. Nazalost - mts/telenor = > nemas nikakv izbor :(
[ time @ 27.10.2006. 18:28 ] @
ebem li ga mene su samo obavestili kad je "referendum".nisu me pozvali:)ipak spam je spam.
koji im je to k...c trebalo.zar nemaju pametnija posla nego da se mesaju sa g.....a.
[ OffShore @ 27.10.2006. 18:38 ] @
pa neko im placa, i svugdje u svijetu ima takvih poruka, tako da-brisi i cuti:)
[ broker @ 27.10.2006. 20:00 ] @
Kakvo crno cutanje?!?!
To sto rade i MTS i Telenor je protivzakonito.
[ hecky @ 27.10.2006. 20:20 ] @
Procitajte ugovor koji ste potpisali sa njima.

Pa je ako je slanje ovih poruka nije tamo definisano, na sud :).
[ Tyler Durden @ 27.10.2006. 20:28 ] @
Interesantno ja na mts nisam dobio tu poruku?
[ Iksi @ 27.10.2006. 22:20 ] @
drzavni interes je veci od spama...
[ agasoft @ 27.10.2006. 22:46 ] @
ali telenor nije kompanija srpske države.
[ hecky @ 28.10.2006. 12:15 ] @
Aman, procitaj Terms and Conditions koriscenja njihovih usluga .

Ja nemam T&C pred sobom, ali sam skoro siguran da pise da smeju da salju takve poruke.
[ mitar1982 @ 28.10.2006. 12:20 ] @
Ja mislim da je zakon ipak iznad tih terms & conditions...
[ neca @ 28.10.2006. 12:38 ] @
Meni je danas ponovo stigla poruka od njih....popizdeo sam
[ calexx @ 28.10.2006. 17:55 ] @
Ja sam dobio par tih poruka na obe mreže, sa njima sam uradio isto što i sa stotinama poruka kojima me obaveštavaju da mogu da šaljem muzičke čestitke, razglednice, proveravam nešto, posetim nešto i ostale gluposti. Da li je ovih par poruka dovoljan razlog da se napravi ovolika spam tema na ES? Da li će to da se desi i kad sledeći put stigne neki spam info od bilo kog mob operatera?
[ fucumaraxl @ 28.10.2006. 18:17 ] @
Da li cemo biti pocastvovani da i u toku predizborne kampanje dobijamo
SMS-ove sa uputstvom sta i kako treba da radimo?
Ne bi cudilo!

Uzas!
[ Iksi @ 28.10.2006. 23:47 ] @
bravo od komarca napravise magarca
[ Ivan Dimkovic @ 29.10.2006. 00:10 ] @
Citat:
OffShore
pa neko im placa, i svugdje u svijetu ima takvih poruka, tako da-brisi i cuti:)


Ja za 3 godine koliko imam ugovor sa Vodafone-om nisam dobio ni jednu poruku koja se ne tice Vodafonove mreze.

A za tu poruku o referendumu - eto, to bas lepo pokazuje koliko je Vladi Srbije stalo do postovanja zakona (u ovom slucaju, o oglasavanju) - ni zakone koje su oni podrzali nisu u stanju da postuju :-)))

Al kad se izglasa novi Ustav - sve ce biti bolje ;-))
[ Iksi @ 29.10.2006. 00:25 ] @
telenor d.o.o je srpska kompanija na cijem celu do duse jeste norvezanin ali
u njoj rade srbi., a i danas sam ti objanio in live zasto se salju ovakve
poruke
[ Mister Big Time @ 29.10.2006. 00:41 ] @
I sta se nervirate oko toga? Svi znate gde zivite(mo).
U svakom slucaju to mu dodje kao u ratnom stanju - nema pravila... ima uvek onaj "iznad" koji oredjuje sta ce da se plasira javnosti a sta nece.
Inace sam ZA obavestavanje na ovaj nacin ukoliko se radi o informacijama od opsteg znacaja i interesa. Sada je drugo pitanje da li je Ustav informacija od opsteg znacaja i interesa.

Inace kako MTS spamuje sa svojim porukama pa to je nehumano. Te pricaonica ova, te muvanje ono, te zurka... strasno! Telenor/Mobtel je boza sto se toga tice.



BTW, ja nisam primio taj sms
[ agasoft @ 29.10.2006. 01:53 ] @
PA nema osobe koja može da ih oprada. Spam je spam. Telenor DOO je norveška
kompanija sa predstavništvom u Srbiji.
[ Iksi @ 29.10.2006. 01:59 ] @
ja licno mislim da je ustav od opsteg znacaja, a sto se tih poruka tice za
cestitke i sl. to nije lose u principu jer te tako obavestavaju o stvarima
koji se desavaju u mts-u. Secate se da su takodje svi korisnici bili
obavesteni o tome da gprs vise nije besplatan, dok mobtel ne pusta takve
poruke pa su tako ljudi pravili velike racune kad su na primer ukinuli 3
sekunde free jer korisnicu nisu znali bojim se i sa telenorom ne bude isto
jer bisu Bog zna sta promenili u odnosu na to kako je poslovao mobtel
[ Ivan Dimkovic @ 29.10.2006. 06:46 ] @
E super, hajde sad da ISP-ovi daju drzavi i svaki vas e-mail, pa da dobijate "poruke od znacaja" i lepo na "kompnjuter" - posto je u Srbiji svaki dan nesto "od sudbonosnog znacaja" - ko za vreme Sadama u Iraku kada su promenili dial-tone na telefonu sa porukom "izlazi da glasas za Sadama!" :-)

Te poruke su ilegalne po srpskom zakonu, i drzava Srbija krsi sopstvene zakone o oglasavanju (ne verujem da je slanje tih SMS poruka narucio Mirolsav Ilic)

Ono sto je tuzno je sto je to samo kap u moru nepravilnosti - a kako ima mnogo gorih, ljudima to sikaniranje izgleda normalno. Jer, kako je davno rekao Drug Stari - Zakon nije Sveto Pismo, sta je jedan mali spam :)

@Iksi, jedno je kada operater obavesava svoje korisnike o promeni svojih servisa, a drugo je kada operater krene pruzati usluge informisanja svojih korisnika, trecim licima (pa neka je to trece lice i drzava) - to je cisti SPAM po svakoj definiciji, tj. po srpskom zakonu nezeljeno oglasavanje.

Ono sto je tragicno sto to rade svi operateri u Srbiji - pa ne mozes ni da promenis provajdera usluge. Inace, interesantno - dok sam u roamingu u Srbiji ne dobijam ta g**** - izgleda je to rezervisano samo za korisnike koji placaju pretplatu :(
[ agasoft @ 29.10.2006. 07:42 ] @
tako se razgovara sa onima koji brane buđave operatere>!>!!
[ Iksi @ 29.10.2006. 12:25 ] @
u slucaju da su ti svi operateri budjavi odjavi telefon pa ti nista nece
stizati :)))) ili u protivnom iskuliraj poruke tipa izadjite na glasanje..
posaljite dragoj osobi muzicku cestitku postavite halo ton i sl...
[ agasoft @ 29.10.2006. 12:38 ] @
Boris Nemšić sigurno neće nikada slati poruke o Srpskim referendumima
!!!!!!!!!
[ Iksi @ 29.10.2006. 12:45 ] @
nebih se kladio
[ Deda_Mraz @ 29.10.2006. 19:17 ] @
Kako vi klasifikujete i kategorizujete pojam i reč spam? Kada kažete SPAM to ima samo jedno značenje, neželjena reklama u ogromnim količinama, i ništa drugo van toga!

A vi se tu bunite i kukate zbog JEDNE glupe poruke i odmah otvarate temu i akcentom da Telenor ili MT:S "spamuje" svoje verne korisnike, pa čak i one od 8 godina


P.S. Manite se toga legalno/ilegalno... jer sve u ovoj Srbiji što bi i trebalo da je legalno smatra se ilegalnim, što je izgleda kod nas sasvim normalno!
[ Dr Darko @ 11.11.2006. 13:37 ] @
Po meni je spam poruka i poruka od Telenora da mi je ostalo manje od 50 dinara kredita.To me jako nervira.
[ Backy @ 11.11.2006. 13:52 ] @
ee da... to je i meni stiglo. ali bolje da to šalju a sklone ono "na vašem računu je manje od..."
[ djorvoz @ 11.11.2006. 14:13 ] @
Ja sam pre oko godinu dana nazvao mobtel i zatrazio da mi se vise ne salju reklamne poruke bilo kog tipa. Ljubazni gospodin mi je rekao da ugasim i uplalim telefon i da posle toga ne ulazim u onaj meni sa SIM kartice. Ja sam ga pitao kakve to ima veze i objasnio na koje poruke mislim itd. On mi je rekao da ga samo poslusam i nema nikakvih reklamnih SMS. Tako sam i uradio. Od tada, da kucnem u drvo, nista. Ni jedna reklamna poruka nije stigla. Meni stvarno nije jasno kakve to ima veze.
Ako mi neko odgovori: ti si narucivao INFO preko SMSGO (ili se na bilo koji grugi nacin bude pravio pametan) prodacu sve svoje stvari potplaticu koga treba da potplatim i nacicu ga. Onda cu da ga spalim (zivog).
[ kupidisk @ 11.11.2006. 22:33 ] @
Ja sam alergican na svaku vrstu sms spama. Ovo za izbore mogu da progutam jos jer su potrosili zilion evra na propagandu (ne nije slucajno izabrana rec).

Inace buraz koji je na pri-paid 064 redovno dobija. Srecom meni na post-paidu stizu jako retko takve stvari inace bi pala zesca rasprava sa korisnickim servisom.

Kada pocnu da smanjuju racune na osnovu primanja poruka razmislicemo do tada...

edit: inace u ugovoru nema ni reci da imaju dozvolu da salju ovakve stvari tako da zakonsku osnovu svakako nemaju kao ni pravo na usupanje brojeva telefona trecim licima.
[ Backy @ 29.03.2007. 09:09 ] @
ja sam pre 2 minuta dobio od telenora nešto u stilu "ako hoćete sms za dinar ili minut razgovora za 2.5din pređite na nove tarife. prelazak besplatan"
[ Deda_Mraz @ 29.03.2007. 13:15 ] @
Pa kakve veze to ima sa ovom temom?
[ Backy @ 29.03.2007. 20:14 ] @
pa nisam to tražio, reklamiraju se... :)
[ agasoft @ 29.03.2007. 20:26 ] @
Pa izvini molim te, reklamiraju se na svojoj mreži i svoje usluge. Ja
potpuno podržavam taj vid informisanja, to sam im sugerisao već par godina u
anketama.
[ renne @ 30.03.2007. 07:09 ] @
Pa sasvim je normalno da te obaveste o novim uslugama, to je najpouzdaniji nacin
[ Deda_Mraz @ 01.04.2007. 21:07 ] @
Ma bre uvek ima neko kome sve živo smeta....
[ Goran Nikolovski @ 01.04.2007. 21:16 ] @
Možda bi bilo dobro da ima nešto u fazonu da se "odjaviš" od tih reklama, da ti više nikakav propagandni materijal ne šalju ako nećeš.

Ono pošalješ poruku na 063-xxxx i nema više reklama/spama.
[ Backy @ 01.04.2007. 22:17 ] @
e to bi bilo dobro... nek košta i 100din ako treba...
[ agasoft @ 02.04.2007. 13:41 ] @
Kome sve živo smeta, neka ide na kraj sveta.