[ miskec @ 27.10.2006. 18:52 ] @
Imam ogroman problem i treba mi pomoc.
Imam VISA Electron karticu i hteo sam da je ferifikujem na moneybookers.com kako bih mogao dalje da dizem i uzimam novac.
Ubacim sve lepo podatke i on mi posalje sumu od 1.01$ do 2.99$. I ja pogledam na netu kolko ce da mi se skine sa kartice. Medjutim problem je u tome sto ukucam vrednost koja mi pise tamo i tako sam tri puta radio i nikad mi nije bilo tacno.

Neznam koja je to tacna vrednost koju moram da upisem. Imam racun u Intesi. Pomagajte ljudi sta da radim kako da verifikujem tu moju karticu.
[ puska @ 27.10.2006. 19:06 ] @
moras da sacekas izvod iz banke tamo ce napisati, posto nisu stavili iznos na netu sa uracunatom nekom provizijom, ako si vec pokusao 3. puta vise ti nece dozvoliti da pokusas, resenje je da posaljes na mail podrske za moneybookers izvod na kom se vidi tacan iznos koliko su ti skinuli sa racuna i oni ce te rucno identifikovati.
[ miskec @ 27.10.2006. 23:22 ] @
Znaci da sacekam da mi se skine sa racuna pa onda odem u banku uzmem izvod (Mada mogu i na netu da vidim kolko mi se skinulo) pa ga skeniram i posaljem onda na njihov mail. I jel oce oni to da urade da me rucno indetifikuju?

Problem je u tome i sto meni sa racuna skine u evrima a ja moram da unesem u dolarima nemam pojma sta da radim.
[ miskec @ 28.10.2006. 10:30 ] @
Evo sta mi pise u kad odem na sajt intese i gledam moj racun i karticu.
Za karticu mi pise ovako:

Imam 1.30 EUR nedospele obaveze.
Kad kliknem da mi prikaze tu obavezu onda se izbaci tabela>

Datum 25.10.2006
Datum dospeca: <nema nista>
Prodajno mesto: POS-MONEYBOOKERS USD LONDON GB
Iznos: 1.30
Iznos u originalnoj valuti: 1.26

Trebo sam da unesem ovu vrednost u USD ali koju vrednost kako da dobijem vrednost u USD. I da li sam trebao da sacekam da mi ova obaveza prstigne pa tek onda da konvertujem u USD i da upisem vrednost i po kom kursu treba da konvertujem u USD. I da li moze na MB-u da se promeni da iznos upisem u EUR da nebih morao da konvertujem. Sta da radim pomagajte mi???

Sigrno neko ima iskustva sa ovim
[ Frederic Bastiat @ 29.10.2006. 18:46 ] @
imam ja iskustva...jedino resenje za tebe je ovo sto ti je rekao puska...
[ puska @ 30.10.2006. 18:41 ] @
Nemoze online, nemogu da se setim gde pise ali ne prihvataju nista online, dakle kad dobijes izvod za karticu, dakle posle 1. skeniras im gde se vidi iznos tacan koji su ti skinuli i rucno ce te verifikovati
[ miskec @ 31.10.2006. 00:36 ] @
E da pito sam i njih i rekli su mi da im posaljem izvod od kartice na kome se vidi moje ime i da su mi oni skinuli neku vrednost. Sacekacu posle prvog kad mi to zadnje sto su mi skinuli dospe na racun (skine se sa racuna) pa cu da odem da mi daju taj izvod pa cu ga skeniram. Samo me muci da li taj izvod mora da bude na negleskom ili moze i na srpskom. I ako mora da li to ova banka intes amoze d ami ostampa na engleskom?
[ Frederic Bastiat @ 31.10.2006. 06:40 ] @
nemoj mnogo da se sekiras miskec sredice se to...ne verujem da im treba na engleskom...ma kakvi...nisu oni bas toliko rigorozni..i dovoljno im je da vide na papirima par sitnica cifre ime i sl znam ljude koji su slali racune od struje i slicno...cisto sumnjam da je elektrodistribucija prevodila svoje racune...cak sta vise mislim da je bolje da su dokumenti na originalnom domorodackom jeziku
[ Stexman @ 04.11.2006. 01:48 ] @
JEl probao neko da verifikuje Visa karticu Vojvodjanske banke. Meni stalno pise da nece da verifikuje.Pa ra na kartici ima, a i otkljucana je.
[ daki_bmw @ 04.11.2006. 15:23 ] @
Citat:
Stexman: JEl probao neko da verifikuje Visa karticu Vojvodjanske banke. Meni stalno pise da nece da verifikuje.Pa ra na kartici ima, a i otkljucana je.

VoBan Internet ne radi na MB.
[ AstroDule @ 12.12.2007. 10:17 ] @
Citat:
miskec: Evo sta mi pise u kad odem na sajt intese i gledam moj racun i karticu.
Za karticu mi pise ovako:

Imam 1.30 EUR nedospele obaveze.
Kad kliknem da mi prikaze tu obavezu onda se izbaci tabela>

Datum 25.10.2006
Datum dospeca: <nema nista>
Prodajno mesto: POS-MONEYBOOKERS USD LONDON GB
Iznos: 1.30
Iznos u originalnoj valuti: 1.26

Trebo sam da unesem ovu vrednost u USD ali koju vrednost kako da dobijem vrednost u USD. I da li sam trebao da sacekam da mi ova obaveza prstigne pa tek onda da konvertujem u USD i da upisem vrednost i po kom kursu treba da konvertujem u USD. I da li moze na MB-u da se promeni da iznos upisem u EUR da nebih morao da konvertujem. Sta da radim pomagajte mi???

Sigrno neko ima iskustva sa ovim


Evo ja imam iskustvo:
Slicna situacija je bila i na mom racunu : iznos 1.70, iznos u originalnoj valuti 1,65
Tri puta sam probao i to je to, vise ne moze.
Zatim sam verifikovao adresu (postansku), poslali su mi pismo pa sam uneo kod, ali otprilike istovremeno sam izvrsio BANK TRANSFER iz poslovnice INTESA-e. Taj BANK TRANSFER ti preporucuje i moneybookers, kao jedinu mogucnost za verifikaciju. Tu, na sajtu, dobijes sve potrebne podatke za to (IBAN, SWIFT) i sa tim podacima odes u poslovnicu (ne na salter, nego kod savetnika za stanovnistvo). Moj savetnik je bilo malo zbunjen, ali je uspeo da izvrsi transfer. Sutradan mi je pisalo da mi je kartica verifikovana i uspeo sam d izvrsim upload funds na svoj racun.
Ovo je brza varijanta nego cekati izvod iz banke. Doduse kosta 400 dinara, ali sta da se radi, bar mi je jartica verifikovana.

Ne verujem da verifikacija postanske adrese ima veze sa verifikacijom kartice (imam veci limit), ali mi je cudno da je tako brzo kartica verifikovana (narocito zato sto mi je savetnik rekao da ce tek sutradan da se izvrsi taj transfer).

[ AstroDule @ 13.12.2007. 09:35 ] @
Juce mi se pojavilo da mi na moneybookers nije verifikovana kartica.
Ali na online racunu mi je pisalo da mi je moneybookers uzeo 1.64e
Taj iznos sam upisao u deo za verifikaciju (iako sam vec tri puta pokusao i prekjuce nisam mogao vise da udjem u verifikaciju visa electron kartice)
Kad sam uneo 1.64 u deo za verifikaciju, kartica mi je verifikovana (valjda sada za uvek)
[ bpredic @ 20.12.2007. 13:23 ] @
Imam problem sa MoneyBookers i MasterCard Intese. Elem, kada probam da verifikujem karticu kaze mi da zbog nekih regulations ne moze da mi verifikuje karticu. Inace, tom istom karticom sam uspesno kupovao SkypeOut sto bi trebalo da znaci da je Internet enabled. Na moneybookers sam uspesno verifikovao VISA Virtuon Rajfajzen banke.

Da li mozda ova MasterCard ima problema na moneybookers? Da li je neko uspesno verifikovao ovu karticu na moneybookers? Dopustam i mogucnost da sam greskom uneo broj, ali malo je verovatno.

Pozdrav
[ bobanex @ 21.12.2007. 05:41 ] @
Ja bih samo preporucio visa virtuon karticu rajfajnzen banke.
Cim vam mb skine novac dobicete sms sa tacnim iznosom i samo ga unesete na sajtu i prosli ste verifikaciju.
Taman posla da jurim izvode po banci.
[ sparky @ 21.12.2007. 16:53 ] @
Meni se pojavljuje ova greska:

Your account has been disabled for credit/debit card deposits for the next 24 hours.
This restriction cannot be lifted manually by you or our service team. You may try again tomorrow or fund your Moneybookers account via bank transfer


Znaci verifikovao sam karticu ali nece da upload-uje pare na racun,sta to moze da bude?


[ bzvzko @ 23.12.2007. 17:59 ] @
jel zna neko dal moze da se preko erste banke otvori racun i verifikuje na monebookers??
[ AcidMaster @ 18.01.2008. 00:26 ] @
Ako mozes sa njom placati na internetu verovatno da moze.
[ Srdjan Prpa @ 23.07.2008. 08:58 ] @
Nigde nemogu da nadjem mail na koji da im posaljem izvod da bi mi verifikovali karticu na koji ste mail vi slali ?
[ dejandon1 @ 24.07.2008. 08:47 ] @
Verifikaciju sam ja obavio uz pomoc verifikacionog koda koga sam potrazio putem zemne poste Pismo dobijas za 4 dana uneses kod i to ti je to Niti trazis kursnu listu ni nista

Pozdrav Dejan
[ Srdjan Prpa @ 24.07.2008. 18:31 ] @
Nisam te razumeo kako si verifikovao karticu, ja sam im poslao Izvod sa racuna i lepo se vidi da sam im uplatio 187.12 dinara i posalao sam im to i oni su mi odg. da sacekam neki mesecni izvod kao da nemaju svi podaci inace posto sam otvorio racun u banci Meridian kao student ja taj mesecni izvod ne dobijam mogu da ga jedino uzmem kad odem u banku ja sam taj sad i uzeo a oni mi traze nesto drugo, ne znam sad sta da radim a treba mi nalog!
[ Marko_R @ 19.08.2010. 15:46 ] @
Ukratko:
1. zasto Visa Virtuon Vojvodjanske banke ne moze da se verifikuje na Moneybookers iako sam Visa internet iste banke verifikovao pre 2 godine
2. da li moze da se enable-uje disable-ovana kartica na Moneybookers.

Opsirno:
Pre dve godine sam normalno verifikovao Visa Internet karticu Vojvodjanske banke. Od tada nisam korisio Moneybookers. Danas sam podigao novu karticu, ali su mi dali Virtuon. Otkucao sam tacno sve podatke, jedino nisam siguran za tip kartice, jer sam izabrao "Visa", a ima i "Delta / Visa Debit". Onda je napisao da ne moze da verifikuje karticu. Ja sam zvao banku i trazio da otkljuca karticu. Sluzbenik je rekao da je kartica aktivirana. Onda sam ponovo pokusao da verifikujem, ali opet ista greska. Pokusao sam da unesem ponovo tu karticu, samo "Delta / Visa Debit",ali nije prihvatio, jer vec postoji. Rekoh, ako disable-ujem ovu vec unetu, mozda cu moci da unesem ponovo tu karticu, ali opet isto, a vec uneta kartica se izgubila sa liste i sad ne mogu da unesem karticu, a ova vec uneta je nema nigde.

Da li mi je sad propala ova kartica? Zvao sam banku ponovo i sluzbenik mi je rekao da Moneybookers vise ne prihvata kartice sa ovog podrucja. Da li je to tacno i da li to znaci da mora da se koristi "bank account" umesto kreditne/debitne kartice?
[ Marko_R @ 19.08.2010. 18:53 ] @
Pronasao sam kako da enablujem karticu, ali i dalje ne mogu da promenim podatke o kartici. Da li neko zna kako moze da se promene podaci, konkretno tip kartice, na Moneybookers. Ili, kako da izbrisem potpuno karticu da bih mogao ponovo da je unesem.

Drugo, na kartici pise u mom imenu slovo 'ć', dok je na prethodnim karticama pisalo 'c' i tako sam registrovan na Moneybookers. Da nije to razlog zbog koga nije uspela verifikacija?

P.S. Karticu sam enablovao ovako: Profile -> List od credit /debit cards -> Manage.
[ Marko_R @ 21.08.2010. 17:49 ] @
Pre par sati je uspesno prosla transakcija i ne znam sta je bilo, tako da u ponedeljak idem da uzmem izvod. Ranije nisam smeo da probam da mi bi blokirali karticu ako ne uspe i treci put.
[ NorthGate @ 30.01.2011. 23:09 ] @
Koji je depozit da bi mogla da se verifikuje kartica?
[ sakki07 @ 06.04.2011. 12:37 ] @
Ne mogu da nadjem email na koji da posaljem skenirani izvod iz banke. Da li neko zna?
[ Edward Furlong @ 16.01.2012. 20:53 ] @
Ovo su mi poslali iz Hypo Alpe Adria banke:

Poštovani Ivane,

Uvidom u Vaše registrovane pokušaje Master karticom i transakcije u našem sistemu vidimo da je razlog odbijanja Vašeg pokušaja od 15.01.2012 u 22:12 nedovoljan iznos sredstava za autorizaciju.

Molim Vas da imate u vidu da je prilikom korišćenja Master Unembossed kartice, iznos sredstava za autorizaciju jednak iznosu u valuti EUR na Vašem deviznom računu, umanjen za 30,00 EUR.

Da li neko moze da mi pojasni ovo,jer mi nije jasna poslednja recenica?Inace deviznu karticu mastercard sam uneo na MB i kada sam trebao da je verifikujem pisalo mi je da mi je zakljucana transakcija i da moram preko banke...Nakon ovog mail-a koji sam napisao iznad izgleda da su odobrili karticu da moze da se koristi za internet,jer danas kada sam probao da je verifikujem izbacilo mi je da transakcija nije moguca iz tri razloga,a to su da je kartica mozda istekla,da nema dovoljno sredstava i da banka ne dozvoljava da se kartica koristi za online...Imam 25 EUR na kartici i da li neko ima racun kod Hypo Alpe Adria banke da mi pojasni ovaj mail.Da li to znaci da su mi sada odobrili karticu i samo prvi put placam 30 EUR za aktiviranje online usluge ili moram imati minimum 30 EUR na kartici za bilo kakav vid kupovine?
[ Savatore66 @ 08.02.2012. 17:33 ] @
Pozdrav svima,
imam problem sa verifikacijom kartice, 2 puta sam uneo pogresan iznos za verifikaciju. Ne zelim i treci put, jer ce mi onda "blokirati" karticu. Poslao sam im svasta od dokumenata, skenirano. Medjutim, to im nije dovoljno, nego su mi poslali formular da mi popune u banci pa da im posaljem. Je l' neko imao slicno iskustvo? I je l' zna kako bi bilo najbolje da se ispuni formular?

Ovako izgleda formular

[ Edward Furlong @ 08.02.2012. 20:14 ] @
Nista ti ne reba od toga.Ja sam imao isti problem i resio ga na sledeci nacin.Iznos koji ti pise na on-line racunu ako ga imas kod svoje banke nije isti kao sto je skinuto za Moneybookers i ako pise da je taj iznos.Moras da zovnes call centar svoje banke u Beogradu i da ih zamolis da ti procitaju koliki je iznos skinut za transakciju Moneybookers,jer ti treba za verifikaciju kartice.Sve im lepo objasnis i oni ce ti reci tacnu cifru koju ti posle uneses u Moneybookers i verifikujes karticu.Ako omasis jednom na dan,cekas 24h da opet probas.Ponistava se na svakih 24h.Ukratko okreni banku i reci im da li mogu da ti provere koliki ti je iznos skinut sa racuna prema Moneybookers.To je to...Nadam se da sam pomogao.
[ Savatore66 @ 09.02.2012. 14:59 ] @
To sam i uradio. Prvo sam ukucao cifru koja mi se pojavila, medjutim nije bio tacan iznos. Sacekao sam par dana i onda kad je bilo proknjizeno, izbacio mi je drugu cifru, koju sam upisao na MB-u, ali ista prica. Plasim se da jos jednom probam, jer sam nacuo da ako i treci put uneses pogresnu cifru, da ce ti onda MB "blokirati" karticu. Ne znam sta da radim, ovako mi bas komplikuju.
[ Edward Furlong @ 09.02.2012. 16:12 ] @
Rekao sam ti da sve te cifre koje ti vidis se razlikuju od onih koji oni u banci vide.Znaci normalno je da nece da ti prihvati.Ja sam zvao call centar banke u Beogradu i zamolio ih da mi procitaju iznos koji je skinut i objasnio za sta mi treba.Moras im naglasiti da si vec probao i da im kazes iznos koji ti vidis da bi oni razlikovali i rekli ti pravi iznos koji je skinut.Meni je pisalo da mi je skinulo 1,34e,a pravi iznos koji mi je bio skinut je 2,98e,pa ti vidi razlike...
[ Savatore66 @ 09.02.2012. 16:39 ] @
Probacu onda da nazovem. Hvala puno!

Edit: Uspeo sam da verifikujem. Hvala punoooo, jos jednom!
Problem je bio taj sto sam na online izvodu video da su mi skinuli 1.80$, a iz banke mi je receno da je taj iznos 1.76$ . Eto, kako su ta 4 centa uspela da mi "iskomplikuju" zivot :)


[Ovu poruku je menjao Savatore66 dana 09.02.2012. u 17:50 GMT+1]
[ mr. ako @ 10.02.2012. 14:50 ] @
Pa odmah ti je i receno da zoves banku. Inace, ta razlika koju vidis je zbog toga sto banka rezervise odredjen mali procenat (zaboravio sam koliko tacno) da bi se obezbedila u slucaju vecih kursnih razlika... otuda tih $1.80.
[ donrolls @ 20.05.2013. 14:40 ] @
moze li ovdje maestro debitna da se prijavi ?