[ Parago @ 28.10.2006. 00:06 ] @
Cesto kada renderujem neku zahtevnu scenu, negde u pola renderinga se odjednom restartuje komp. Zbog cega je to? Slaba memorija? Procesor?

[Ovu poruku je menjao Parago dana 28.10.2006. u 17:24 GMT+1]
[ DragonHeart @ 28.10.2006. 18:00 ] @
Moguce da je pregrejavanje kompa u pitanju. Kada radis tako zahtevan proces kao sto je rendering on optereti hardver maksimalno, pa ako komp dostigne temperaturu vecu od dozvoljene aktivira se automatski restart koji stiti komp od pregorevanja delova. Sledeci put kada ti to uradi proveri u biosu koliku temperaturu je postigo. Ako je veca od dozvoljene onda ti je varijanta da otvoris racunar i ocistis unutrasnje kulere kao i kuler na napajanju (drugim recima sve kulere :) a nije na odmet i da se doda jos jedan spoljni kuler (imas da ih kupis za 300din koji bi povecali protok vazduha kroz kuciste). Iz tvog pitanja ne pada mi nista vise sto bi mogo da bude probrem, moras da navedes i konfiguraciju koju imas da bi ljudi mogli da ti pomognu.
[ deepwhite @ 28.10.2006. 18:01 ] @
verovatno pregrevanje neke komponente. proveri kulere, ocisti ih od prasine itd. moze da bude i zbog graficke koja pocinje da kasljuca pa ako je starija verovatno je pred pucanjem, to se meni desilo
[ Parago @ 28.10.2006. 18:19 ] @
Ma krsina: 1333 MHz
32mb graficka g-force
256 sd ram. za ostalo stvarno ne znam.