[ Sudarica @ 29.10.2006. 14:50 ] @
kad u ćeliju upišem neki broj želim da mu se automatski dodaju tri nule npr kad upišem 3 i pređem u slijedeću ćeliju da mi piše 3.000. Hvala
[ Jpeca @ 29.10.2006. 16:34 ] @
Da li tačka u 3.000 označava razdvajanje decimalnih mesta ili hiljada?

Ako su u pitanju decimalna mesta:
Formatiraj ćeliju tako da prikaz bude sa tri decimalna mesta Format > Cells > kartica Number, izaberi format Number, decimal places 3. Nakon toga svaki uneseni broj prikazaće se sa tri decimalna mesta.

Ako su u pitanju hiljade:
Tools> Options > kartica Edit, štikliraj Fixed decimal places i upisi u places -3. Na ovaj način Excel svaki unos tumači da svaki broj ima decimalnu tačku na poziciji 3 cifre iza unetog broja.
Uzgred, ovo se inače koristi kod unosa velike količine podataka sa fiksnim brojem decimalnih mesta kako bi se izbeglno kucanje decimalne tačke, ali eto svaka upotreba ima i "zloupotrebu".
Zaboravih da kažem najvažnije - problem sa primenom ove tehnike je da se ona odnosi na celu tabelu dakle kada ti više ne treba - moraš isključiti ovu opciju.

[Ovu poruku je menjao Jpeca dana 29.10.2006. u 17:47 GMT+1]
[ Sudarica @ 30.10.2006. 07:27 ] @
Zahvaljujem na pomoći, ali ja bi htjela napraviti format broja tako da ga mogu primjeniti samo u tabeli u kojoj upisujem tisuće (3 u 3.000). Problem sa micanjem zadnja tri mjesta u cjelom broju sam riješila Format Cells-Number-Custom #. (3.000 u 3) slično bi htjela imati i sa dodavanjem, ako u tabelu unosim cijele brojeve, recimo 1, 2, 5 a u ćeliji bi trebala dobiti 1.000 2.000 5.000. Neznam dali sam bila dovoljno jasna (usput ovo mi je prvo sudjelovanje u nekom forumu).
[ Jpeca @ 30.10.2006. 08:16 ] @
U vezi primenjenog formata Number-Custom #. (3.000 u 3) , ako pogledaš u liniji forumle videćeš da je vrednost u ćeliji i dalje 3000 - samo se prikazuje kao 3. Nešto slično možeš da dobiješ sa custom formatom 0".000" - kad uneseš 3 u ćeliji će se prikazati 3.000, ali vrednost ostaje i dalje 3 - Nisam siguran da ti to odgovara zbog kasnijih računanja.
Možda da primeniš prosto rešenje sa dodatnom kolonom - u jednoj koloni unosiš a u drugoj množiš unetu vrednost sa hiljadom?
[ Sudarica @ 30.10.2006. 15:07 ] @
Ovo će biti dovoljno, zahvaljujem. A upravo mi je koristila i prva verzija koju ste mi predložili.
Hvala
Pozdrav