[ misteryns @ 29.10.2006. 17:41 ] @
Evo ovako..nemam kablovski net(nemam mogucnost za to),adsl ce mi biti omogucen krajem 2008(valjevo),pa resih da potrazim spas preko bezicnog neta..ima jedan provajder u va,www.mic.co.yu e sad zeleo bih da mi iskusniji daju par saveta..sta mi je najbitnije,na sta da obratim paznju,cena im je negde oko 100e za njihovi opremu i setup...mada mislim da su im cene paketa malo mnogo skupe,mada ako ponude kvalitet,necu zaliti..
Hvala unapred za bilo koju pomoc ili savet
pozdrav
[ djricky @ 29.10.2006. 19:31 ] @
64k flat = 2000 ???

ima li neke alternative? ovo je skupo za oko
[ misteryns @ 30.10.2006. 15:39 ] @
nazalost..video si i sam..nema alternative..:(((
[ Pex @ 30.10.2006. 16:29 ] @
Citat:
misteryns: nazalost..video si i sam..nema alternative..((


Ovi ( http://www.telekom.nadlanu.com...esti.aspx?ac=snews&ui=4870 ) rekose da ce u celoj Srbiji od novembra-decembra prodavati ADSL.
Kod nas, u Sremskoj Mitrovici su poceli sa primanjem zahteva, oprema je vec stigla i kazu da ce uskoro (valjda do novre godine;)) poceti prikljucenja.
To bi vec bila alternativa : ADSL 256/64 flat = 1.211,62din Besplatan setup za ugovore potpisane do 01.12.2006(inace 5900.din)
[ mizob @ 30.10.2006. 16:31 ] @
Citat:
Pex: Ovi ( http://www.telekom.nadlanu.com...esti.aspx?ac=snews&ui=4870 ) rekose da ce u celoj Srbiji od novembra-decembra prodavati ADSL.
Kod nas, u Sremskoj Mitrovici su poceli sa primanjem zahteva, oprema je vec stigla i kazu da ce uskoro (valjda do novre godine;)) poceti prikljucenja.
To bi vec bila alternativa : ADSL 256/64 flat = 1.211,62din Besplatan setup za ugovore potpisane do 01.12.2006(inace 5900.din)


Mislis da uospte i 20% zahteva ima teh mogucnosti? Ja sam jos na analognoj liniji, znaci kad zovem broj trebam mu pola minuta da ga otkuca, a ne adsl...
[ miki_250 @ 30.10.2006. 18:00 ] @
nema veze da li si na analognoj ili digitalnoj centrali vazno je da nisi dvojnik i korisnik :))) pcm ili fm uredjaja....zato savet pre nego sto zelite da uvedete adsl proverite preko nekog u telekomu da li ste na pcm ili fm pa ako imate nekog neka vas skine sa toga da bih brze dobili adsl........
[ Fac Ut Vivas @ 31.10.2006. 16:00 ] @
Šta dobijaš za tih 100 eura? Ja mislim da je to ok cena za opremu (ja sam AP i antenu i sve što ide uz to platio oko 200 i sam sam ugrađivao). Cena paketa jesu visoke za FLAT čak mislim da bi ovaj paket (512/64, sat 30 din) ispao jeftiniji. Ono na šta bi trebao da obratiš pažnju jesu sledeće stvari: 1. Iskustva drugih korisnika (koliko često puca veza, da li su portovi pozatvarani ili se p2p "shape-uje", kakav je ping, protok... sve ono što bilo ko ko koristi njihov net mesec dana mogao da ti kaže). 2. Razmisli da li bi koristio net za neki "heavy download" tj. komp i p2p non-stop uključeni. Ako je tako onda uzmi flat, a ako hoćeš da surfuješ i ponekad skineš nešto ja mislim da ti je bolja ova varijanta na sat (uporedi ovaj paket 128/64, 10 din sat sa modemom!!!) Ukratko ako si se već odlučio za njih pogledaj šta dobijaš od opreme (jednog dana ako pređeš na adsl ili nešto slično, iskoristićeš tu opremu za neki w-lan) i odluči se koji ti paket najbolje ogovara. Ja svakako mislim da je sve bolje od modema a i jeftinije.. pozdrav