[ djsk @ 31.10.2006. 13:24 ] @
Apple System Profiler javlja sledece:

Diagnostics:
Power On Self-Test:

Last Run: 31/10/2006 13:46
Result: Failed
Failure type: External cache

Racunar PowerMac G4 radi bez vidljivih problema.

Sta moze da bude problem i kako ga resiti?
[ madamov @ 31.10.2006. 14:40 ] @
Misliš na system.log koji možeš da pregledaš iz Apple System Profilera? Ja bih proverio RAM na tvom mestu jer se to proverava kod Power On Self Testa.
[ djsk @ 31.10.2006. 15:28 ] @
Podatak je iz System Profiler/Hardware/Diagnostics.

U system.log-u nema nista vezano za problem.
[ madamov @ 31.10.2006. 16:23 ] @
Proveri RAM, zameni mesta modulima pa pogledaj opet. Čini mi se da je to jedino smisleno što možeš ti da uradiš od stvari koje Power On Selft Test proverava.
[ djsk @ 01.11.2006. 10:27 ] @
Hardware test posle startovanja javlja: Logic board Error detected at startup : ERROR CODE post/16/64
Posle Extended hardware test-a Logic board passed i prijavljuje samo ERROR CODE post/16/64?
[ madamov @ 01.11.2006. 17:53 ] @
Nosi ti to u servis za svaki slučaj. Mada, pre toga, možeš da otvoriš i produvaš unutrašnjost mašine usisivačem, pogotovo ako se puši u prostoriji u kojoj je mašina.
[ MacOS @ 01.11.2006. 20:37 ] @
> ~ Mada, pre toga, možeš da otvoriš i produvaš unutrašnjost
> mašine usisivačem,

A? Plasticno crevo usisivaca plus brzina vazduha sa cesticama prasine
jednako je po komp smrtonosno elektricno praznjenje. Osim ako sve
nije pod istim potencijalom sve vreme. Nije valjda da si radio tako
nesto?
[ madamov @ 02.11.2006. 09:17 ] @
Jesam jednom, nije se ništa loše desilo, a onda sam otkrio sprej sa komprimovanim vazduhom. B) U svakom slučaju treba prvo probati da se očisti unutrašnjost od prašine. Pogotovo ako je mašina stajala u prostoriji u kojoj se puši, prašina ulepljena katranom se zalepi i zavuče svuda.
[ djsk @ 14.11.2006. 14:16 ] @
Nije pomoglo ciscenje i resetovanje PMU.
Tech Tool Pro Beta ne nalazi nikakvu gresku.
Racunar vec duze vreme radi bez vidljivih problema pa cu cekati da vidim sta ce se dalje dogadjati.

Ko me je terao da otvaram System Profiler? Mogao sam ziveti u ubedjenju da je sve perfektno!