[ NeTT @ 15.05.2003. 11:48 ] @
Postoji nesto u vezi custom cursora sto me interesuje a ne mogu da provalim... Posto nisam bas profi u flash-u....
Stvar je sledeca:
http://www.hajdzeker.cjb.net
Tu sam napravio cak i opciju za menjanje cursor-a, ali me interesuje da li postoji Action Script koji menja takav custom cursor kada se predje preko dugmeta...
Ja znam da se na svakom tom dugmetu moze namestiti script koji ce da kaze da clip u kome se nalazi cursor predje na neki frame gde je izgled cursor-a takav kakav zelim da bude na rollover efekat, ali me zanima da li postoji mogucnost da se to uradi nekako skraceno...
Hvala unapred !

[ Ivan Stanojevic @ 15.05.2003. 13:23 ] @
moram administratorima da prijavim da je klik na ovaj url gore pokusao da mi instalira neke programe, zato isti treba ukloniti ili ugasiti ovaj "thread"
[ Gojko Vujovic @ 15.05.2003. 14:34 ] @
Ja vidim normalan flash sajt, a tebi bih preporučio da batališ Internet Explorer ako se već bojiš da ti nešto ne instaliraju. Mozilla je rešenje. www.mozilla.org/releases/
[ NeTT @ 15.05.2003. 15:02 ] @
E hoce li mi neko odgovoriti?
I unapred da uputim izvinjenje ako se jos nesto takvo desi. Nije moje delo, mislim to instaliranje, sta god da vam se pojavilo.
[ Ivan Stanojevic @ 15.05.2003. 17:25 ] @
ok , kada sam drugi put pogledao, nije bilo programa...

da ti odgovorim na pitanje :

tvoj kursor neka bude movieclip koji se zove kursor a nalazi se u rootu...

da mu pristupis koristis _root.kursor

na prvi kursor objekta stavis obican kursor, a na drugi frejm stavis kursor koji ce se pojaviti kada predjes misem preko dugmeta...

oba frejma neka imaju akciju

stop()

na dugmice stavi akciju

onmouseover {
_root.kursor.play()
}
onmouseout {
_root.cursor.play()
}

i to je to


ako se kursor ne nalazi u rootu nego u nekom drugom objektu , promeni putanju _root.nekiobjekat.kursor

[ NeTT @ 15.05.2003. 17:31 ] @
Da, jeste to to. Ali pazi, mene je interesovalo da li postoji nacin da to uradim samo jednim actionscriptom koji ce se dodeljivati _root.kursor clipu. Jeste logicno resenje da se za svako dugme postavi taj rolover efekat. Ali sam se ponadao da mozda postoji nesto jednostavnije.
[ Ivan Stanojevic @ 15.05.2003. 21:00 ] @
koliko ja znam ne moze jednostavnije od toga ...



naravno moze da se resi i na druge, komplikovanije nacine , da se zadovolji da skripta bude samo u okviru kursora...

npr prvo sto mi pade na pamet je da saznas u kojem rasponu x i y vrednosti filma se nalaze tvoji dugmici, i da napises za kursor actionskript koji ce mu reci da pusti drugi frejm onda kada se mis nalazi u tim vrednostima x i y...

npr dugme 1 je levo vrh : 200,120 , desno dno : 250,140

kada mis udje u ovaj pravougaonik, onda se pokrene akcija da kursor ide na frejm...

naprimer mozes sve dugmice da nazoves b_1 , b_2 , b_3 itd ... zatim neka actionscript proveri sve objekte koji sadrze u nazivu "b_" i neka im odredi pozicije u prostoru i velicine, (prostor = pocetni x,y || prostor + velicina = zavrsni x,y) i neka to prosledi tvom kursoru ... on onda proveri da li to spada u "hot" zonu i pusti drugi frejm... posto se mis stalno pomera, ti proveravaj stalno da li je zahtev ispunjen, tj neka tvoj kursor ima jedan objekat od dva frejma koji ce se stalno vrteti i proveravati sve te promenjive...


moze i komplikovanije od ovoga , sigurno , ukoliko neko sazna nacin neka javi...
[ NeTT @ 16.05.2003. 09:49 ] @
Da, da, to bi isto moglo...e sad jos, da li mozda ima mogucnost da se neke akcije napisu u prvom frejmu filma kada se dodeli akcija za skrivanje kursora...
[ Ivan Stanojevic @ 16.05.2003. 12:29 ] @
da