[ eminos @ 01.11.2006. 16:52 ] @
molim za pomoć

materijal snimljen s digitalnom kamerom Sony u koji format i s čime da prebacim da bih ga mogao gledai na DVD Playeru,
Na kompjutoru mogu gledati materijal snimljen tom kamerom a na dvd playeru ne.
[ deks007 @ 01.11.2006. 17:45 ] @
Kada napunis disk moras uraditi finalizaciju i dobijes disk sa menijem i chepterima . Tri takva diska mozes sa Shrinkom staviti na jedan DVD(4.7GB). ali posto radis reauthoring gubi ti se meni i chepteri. To i jeste problem ovih kamera - naknadna obrada . Sa Vegasom mozes te fajlove ponovo obraditi jer radi i sa Vobovima (mpeg fajlovi ) a to znaci da ono sto je vec napravljeno ti pravis ponovo . O ovome je dosta pisano za one koje je interesovala kupovina ovih kamera da ako hoce da snimljeni materiojal obraduju ubacuju efekte , prosto da rade neku montazu onda je bolje kupiti kameru sa DVkasetama . Eto ukratko to je to. Pozdrav !
[ Dubrava NO.1 @ 20.12.2006. 22:05 ] @
Ja imam tu kameru. Ako hoćeš uređivati film, rezati dodavati efekte onda nabavi Pinnacle Studio 10!!! Kvaliteta slike ostaje ista samo što moraš imati jači komp pošto je program jako zahtjevan ali je super.
[ deks007 @ 20.12.2006. 22:16 ] @
Nemoj molim te Pinnacle porediti sa Vegasom . Pozdrav !
[ SBSL @ 26.12.2006. 21:51 ] @
Citat:
onda je bolje kupiti kameru sa DVkasetama


A sta je sa cenama dvd-medija i jedne DV kasete? Medij je mnogo jeftiniji ili gresim...

napomena:

Ovim postom nisam hteo da te ispravljam ili slicno nego mene zanima... da ne otvaram temu drugu!