[ djyova @ 01.11.2006. 23:39 ] @
http://www.wildbits.com/tunatic/

Program koji prepoznaje pesme na osnovu njihove sadrzine.

Idealan za one sa satelitskim karticama
Imao sam nekoliko pesama koje su mi pale preko satelita, a nisam znao koje su (a bas su mi se svidele), i ovaj ih je program prepoznao ladno.

Jedva cekam da se pojavi Tunalyzer (program za ubacivanje u bazu) za Windows, pa da moj prijatelj i ja ubacimo oko 50.000 domacih pesama.

http://www.wildbits.com/tunatic/tunalyzer.html

El probao jos neko ovaj program, i sta misli o njemu?

[ maxkv @ 02.11.2006. 01:10 ] @
Evo ja skinuo program i probao ga, ali nisam bas nesto odusevljen!!! lepo je to sto je mnogo jednostavan i ne zauzima mnogo prostora,ali na zalost ja nisam uspeo da identifikujem par pesama!!! E sad ne znam za dalje u cemu je problem!!!
[ djyova @ 02.11.2006. 10:11 ] @
El si namestio izvor sa koga ce da "slusa" pesme. Ako jesi, onda ces na samom programu da imas vizualizaciju (nesto slicno kao osciloskop na winamp-u). Ja sam program probao i preko liniskog ulaza, a pustio sam MTV. Skoro svaku pesmu je prepoznao. Ipak, program je jos u ranoj fazi razvoja, i smatram da ce tek kad se pojavi program za apdejtovanje baze iz windowsa, da se baza znacajno popuni.
[ maxkv @ 05.11.2006. 22:36 ] @
Evo uspeo sam da prepoznam pesmu i mogu ti recii da sam se odusevio kao malo dete!! Ovakav program sam dugo trazio!!!!
[ djyova @ 12.11.2006. 22:15 ] @
I ja isto
[ drdrksa @ 07.12.2006. 20:21 ] @
Program je VRH! Kada sam procitao tekst o njemu u SK, odmah sam ga skinuo, instalirao i odusevio se. Svaka cast autorima.

Trenutna falinka mu je sto mu je baza pesama manja nego sto bi mogla da bude kada se portuje Tunalyzer na Windows.

:)
[ danilocrni @ 08.12.2006. 13:50 ] @
ma i baza je ok, koliko puta mi se desilo da mi kaze i ko je uradio rmx pesme i sl.

i jos prepoznaje sve, od Rogera Sancheza do Jesse Cook-a

Bice jos bolji kad stigne Tunalyzer za Win.

I sto je najvaznije besplatan program!
[ svetlanalane @ 08.12.2006. 17:35 ] @
Ja sam ga skinula ali za svaku pesmu mi javlja "server not found ili "server unreachable"

Citat:
djyova: El si namestio izvor sa koga ce da "slusa" pesme. Ako jesi, onda ces na samom programu da imas vizualizaciju (nesto slicno kao osciloskop na winamp-u). Ja sam program probao i preko liniskog ulaza, a pustio sam MTV. Skoro svaku pesmu je prepoznao. Ipak, program je jos u ranoj fazi razvoja, i smatram da ce tek kad se pojavi program za apdejtovanje baze iz windowsa, da se baza znacajno popuni.


Molim te opiši detaljnije kako se ovo podešava.
[ carloss @ 09.12.2006. 13:44 ] @
bio bi odlican da mu ne treba mikrofon. Svaki put mi javlja signal is too weak. Ne znam koliko treba da razglavim zvucnike da bi on registrovao nesto
i usput pitanje - da li moze da se poveca osetljivost mikrofona sa nekim programom
[ calexx @ 09.12.2006. 18:06 ] @
Citat:
danilocrni: ma i baza je ok, koliko puta mi se desilo da mi kaze i ko je uradio rmx pesme i sl.

i jos prepoznaje sve, od Rogera Sancheza do Jesse Cook-a
Da li je baza ipak malo prošarana ili ima samo ovakvu vrstu muzike? Mislim, da li će pored pomenute dvojice da prepozna neku numeru koju je recimo snimio Eric Dolphy '61. ili koju numeru od ono malo što je snimio Zappa? ;) Neću da pominjem neka retka izdanja, ovo je baš nešto opštepoznato.
[ amadeuss @ 10.12.2006. 20:18 ] @
Meni ne radi kad pustim pesmu sa kompa, dok normalno prepoznaje kad pustim sa nekog spoljnjeg izvora.
Pretpostavljam da treba nesto podesiti u opcijama zvucne kartice (zvucna AC 97) ?

[ carloss @ 10.12.2006. 23:27 ] @
pa, i ja pustam iz winampa, a mikrofon priblizim zvucniku, na momente uhvati, ali opet javi signal is too weak, valjda mi je los mikrofon...
[ amadeuss @ 11.12.2006. 00:02 ] @
Resen problem. Ne prepoznaje samo kad pustim u Winamp-u.







[Ovu poruku je menjao amadeuss dana 11.12.2006. u 15:37 GMT+1]
[ djyova @ 14.12.2006. 03:48 ] @
Nakon desnog klika na program, odaberite "settings..." (slika 1).
Ako nije odabrana vasa zvucna kartica, odaberite je (slika 2,3).
Kliknite na "Configure...", i odaberite izvor za "slusanje" (slika 4).

Napomena 1:
Na prozoru koji se otvori treba da pise "Recording Control", ako to
ne pise, onda kliknite na "Options", pa na "Properties" (slika 5),
pa stiklirajte "Recording" (slika 6), i zatim kliknite na "OK".

Napomena 2:
Moze da se desi da vam neki od izvora nije stikliran, kao na primeru
"Video" (slika 6). Ako vam je potreban, stiklirajte ga, a zatim
odaberite kao na primeru "Stereo Mix" (slika 4).

Napomena 3:
"Stereo Mix" ili "Mono Mix" sluzi za snimanje, odnosno u ovom nasem
slucaju za "slusanje", apsolutno svakog zvuka koji ide preko zvucne
kartice. Bez obzira da li je sa linijskog ulaza, mikrofona, ili nekog
drugog izvora. Ako program nece da vam prepoznaje pesme kada ih
pustite iz Winamp-a, probajte da stiklirate neki od ovih izvora, i to
bi trebalo da proradi.

Napomena 4:
Program nema u sebi bazu pesama, vec je vuce sa interneta. Da bi
prepoznao bilo sta kada kliknete na lupu u toku trajanja pesme, morate
biti "On-Line". Zbog toga ono "Server Not Found".

Ja sam na primer sa linijskog izlaza na TV-u (scart), doveo kablom zvuk
na linijski ulaz kartice, i to je radilo perfektno.

Nadam se da je sada jasno :)
Pozdrav.

[ katerini @ 21.12.2006. 19:21 ] @
Da li Tunatic moze da prepozna i pesme na drugim jezicima sem engleskog? Konkretno me interesuje grcka muzika.
[ Shon3i @ 21.12.2006. 19:51 ] @
Da ako postoji u njihovoj bazi, mislim da nema veze na kom jeziku ona bila, i da li u opste ima bilo kakvo pevanje, samo je bitno da bude u njihovoj bazi
[ djyova @ 26.12.2006. 14:52 ] @
A koja je fora sa neprepoznavanjem klasicnih numera?
[ Shon3i @ 26.12.2006. 22:19 ] @
Citat:
djyova: A koja je fora sa neprepoznavanjem klasicnih numera?
Mozda zato sto nemaju refren, a generalno sve slicno zvuce.
[ night-shift @ 26.12.2006. 22:40 ] @
Verovatno zato što nemaju izražen bas, pa je malo teže da razlikuje oscilacije.

Ja mislim da Tunatic radi tako što šalje "sliku" audio signala na njihov server i upoređuje je sa njihovom.

Edit: Sad sam proverio, program troši jako malo bandwidth-a, tako da ne šalje sigurno audio na server.
[ nebojsa986 @ 06.01.2007. 17:45 ] @
Dobar je program , mada od jedno 10ak pesama uspeo je da prepozna samo 3 tako da mu je baza glavni problem, nema neke koristi ako se u bazi nalaze numere koje svi znaju treba da se ubace neke redje pesme jer nema poente da on prepozna Elvisa vec neki bend koji je gotovo nepoznat a svidja mi se.
[ Daniel011 @ 05.02.2007. 04:43 ] @
Tek sam sad video ovu temu, skinuo program, testirao ga i, naravno, oduševio se. Definitivno prepoznaje klasičnu muziku. Od 27 klasičnih kompozicija, prepoznao mi je 19, dok 8 nije. (Otprilike je taj odnos i kad je u pitanju pop/rock muzika.) Moguće je da su za ovih mesec dana dodali i klasičnu muziku u database?

Citat:
katerini: Da li Tunatic moze da prepozna i pesme na drugim jezicima sem engleskog? Konkretno me interesuje grcka muzika.
Za grčku muziku nisam mogao da isprobam, s obzirom da istu nemam u svojoj kolekciji. Međutim, italijansku i francusku ima u bazi podataka, jer je uredno prepoznaje. Dok, recimo, ne prepoznaje nemačku, rusku, kao ni našu ni hrvatsku. I nije mi identifikovao nijednu pesmu sa dosadašnjih Evrovizija, pa čak ni pobedničke, što mi je baš malo čudno.

Citat:
night-shift: Ja mislim da Tunatic radi tako što šalje "sliku" audio signala na njihov server i upoređuje je sa njihovom.

Edit: Sad sam proverio, program troši jako malo bandwidth-a, tako da ne šalje sigurno audio na server.
Tunatic za vreme analiziranja pesme konstanto šalje neke podatke, brzinom od 100-130 bajtova/sec, koliko sam ja izmerio. Šta li je moguće spakovati u tako male pakete, ne znam. Možda pesmu deli u sitne segmente i svaki od tih segmenata zatim predstavlja nekim brojem pa to upoređuje sa onima u bazi?
[ djyova @ 06.02.2010. 13:14 ] @
Ajd da ozvim ovu temu iz mrtvih.

Nisam dugo koristio ovaj program, ali sam se prijatno iznenado kada sam video da mi je sad prepoznao i neke nase stvari. Do duse opet ne prepoznaje sve nase stvari, ali pre nije hteo bas ni jednu nasu.
[ toci @ 11.03.2010. 15:45 ] @
Nisam nesto zadovoljan ovim programom! Mene zanima sledeca situacija, ubacio sam MILIGRAM CD, koji sam kupio na trafici i kada se sam pokrenuo preko WMP-a, pritisnuo sam dugme SHOP i odmah mi je pronasao nazive svih pesama! Ali kada sam taj disk ripovao i pokusao ponovo da pritisnem SHOP, onda nije htelo da radi. Izgleda da radi samo sa diskovima! Da li neko zna da li moze ova opcija da radi i sa "no name" pesmama koje se nalaze na HDD-u?!
[ rdragan79 @ 07.04.2017. 17:20 ] @
Sta je sa ovim programom, lepo mi je radio jedno vreme, ali u zadnje dve godine nista.

Ponovo sam ga skinuo sa wildbits.com i kada ga pokrenem, dobijam server not found.

edit: problem sam resio dodavanjem u hosts

94.100.162.86 wildbits.com
94.100.162.86 www.wildbits.com
94.100.162.86 tunatic.com
94.100.162.86 www.tunatic.com

[Ovu poruku je menjao rdragan79 dana 07.04.2017. u 20:19 GMT+1]