[ Hrčak @ 15.05.2003. 21:42 ] @
Evo problema: nabavio sam USB flash i reko da vidim kako ide njegovo korišćenje pod linux-om. Saznam da je na /dev/sda1, mount-ujem dotični na novonapravljeni dir u /mnt, dodam liniju u fstab (stavim default u njemu neznajući šta drugo), ali neće da se mountuje kao user ("only root can mount..."). Pretpostavljam da je fora u fstabu, samo ne znam šta gde treba staviti. Help!

P.S Da, isprva sam uradio nesto jako glupo: /dev/sda1 sam proglasio kao vlasništvo user-a, i radilo je sve OK dok nisam reboot-ovao mašinu, a onda - frapiranje: kao prvo nema /mnt/taj_dir koji sam bio napravio, drugo nema ubačene linije u fstab-u! Kako? Zašto? Pitanja ostaju da lebde u vazduhu... Onda vratim sve kako je i bilo (vlasništvo /dev/sda1 u root-ovo, napišem ponovo liniju u fstab-u), ali sada neće da mi mount-uje kad sam user. Ko zna nek vikne.

P.P.S. Dešava se povremeno da mc zaboravi svoja podešavanja pa moram da ga podešavam ponovo. Zašto to?
[ Dejan Lozanovic @ 16.05.2003. 09:26 ] @
jesi li dodao opciju user u cetvroj kolonu u fstabu ?
[ elitefan @ 16.05.2003. 09:39 ] @
Probaj pa javni..

/dev/sda1 /gdjegod;() usbdevfs defaults 0 0


Poštovanje
[ Hrčak @ 16.05.2003. 17:08 ] @
Upalilo je ono sa user u četvrtoj kololi u fstab-u, thanx!
[ HILL @ 17.05.2003. 12:47 ] @
Imam problema sa Flash diskom, doduse ne onim standardnim vec onim sa Nokia 5510 telefona.
Naime uglavnom se sistem smrzne i pomaze samo hardverski restart. To mi se desavalo i pod
RH7.3 i pod mdk9.1, a inace se desavalo da i pod win-om pukne.

Zanima me da li je neko imao slicnih problema, i kako mogu da se rese.
Unapred hvala.
[ ibro @ 06.05.2005. 10:43 ] @
Da li mi neko moze reci, da li je moguce postavit USB tako da ga ne moram svaki put mount-ovat u terminalu kad hocu da ga koristim.
Da li je moguce nekako da se postavi kao cd. Kad ubacim cd idem na desktop, desno dugme i oznacim cdrom. KOristim Red Hat 9.
i kako, molim vas?

Hvala
[ parafora @ 06.05.2005. 14:32 ] @
Citat:
HILL: Imam problema sa Flash diskom, doduse ne onim standardnim vec onim sa Nokia 5510 telefona.
Naime uglavnom se sistem smrzne i pomaze samo hardverski restart. To mi se desavalo i pod
RH7.3 i pod mdk9.1, a inace se desavalo da i pod win-om pukne.

Zanima me da li je neko imao slicnih problema, i kako mogu da se rese.
Unapred hvala.



imam slican problem sa pqi intelligent stick na suse 9.2 i nisam ga uspeo reshiti