[ fibra @ 03.11.2006. 09:39 ] @
Potrebno mi je CNC secenje panela od crvenog eloksiranog aluminijuma ili alubonda debljine 2-3mm kao na slici.
Trenutno me zanima koliko bi kostala izrada ovakvog panela. Dimenzije su 395x135 mm.



Eloksirani aluminijum je idealan jer bih ga gravirao laserom sto je jeftinije nego da radim sito stampu. Ovako bi trebalo da izgleda. Svaki savet za realizaciju je dobrodosao.

[ Entoni @ 05.11.2006. 20:57 ] @
Citat:
fibra: [Eloksirani aluminijum je idealan jer bih ga gravirao laserom sto je jeftinije nego da radim sito stampu. Ovako bi trebalo da izgleda. Svaki savet za realizaciju je dobrodosao.
[

Priajtelju, da ne ostetis sloj laka (rekao si da je eloksiran Al) kada ga graviras. Nadam se da si se raspitao za ovu soluciju
[ Azzrael @ 06.11.2006. 02:10 ] @
Hteo sam ti odgovoriti jos juce, al;i sam zagubio telefon. Covek se zove Sulem Branko, kod njega najcesce radim gravure i prosecanje kada sam nisam u mogucnosti. Broj je: 064.135.07.57.
Javi sta si uradio.
Pozz
[ fibra @ 06.11.2006. 09:39 ] @
Citat:
Priajtelju, da ne ostetis sloj laka (rekao si da je eloksiran Al) kada ga graviras. Nadam se da si se raspitao za ovu soluciju

Entoni, nisam siguran da te razumem, ali kod laserskog gravirannja eloksiranog aluminijuma jeste fora da se "osteti" sloj laka - eloksaza. Laser przi taj sloj i prodire do metala, pa se gravura vidi u prirodnoj boji aluminijuma. Slicnu tehniku sam koristio za osvetljivanje natpisa na panelima od klirita. Zamuceni klirit u boji presprejam sa unutrasnnje strane crnim lakom, nakon graviranja tog sloja boja nestaje a dobija se panel koji kad se prosvetli LE diodama sa zadnje strane ima osvetljene natpise sto izgleda skroz profi. Ovako sam napravio i veliki displey, gde preciznost bas ne dolazi do izrazaja, ali kad se rade natpisi ispod prekidaca/potenciometara natpise ili simbole je moguce uraditi veoma sitnim slovima i tankim preciznim linijama. Ne znam brzi i jednostavniji nacin da se ovo izvede. Ista stvar kad bi se radila sitostampom bila bi mnogo skuplja jer je potrebna priprema sita za samo jedan otisak. Za serije sitostampa je idealna. Ono sto je jos zgodno kod ove tehnike sto istim udarcem i secem otvore i graviram panel za prosvetljavanje. Evo kako je ispao gore pomenuti display.



@Azzrael
Hvala za kontakt, pozvacu coveka.

[ blaza @ 06.11.2006. 15:47 ] @
Interesantno.
Koliko su visoke cifre dislpeja?
Pogledaj displej koji sam nabudzio za cirka 3 sata (doduse zicama, posto stampane ploce koje sam porucio jos nisam imao u to vreme).
http://www.elitesecurity.org/p1327592
Kutija od aluminijuma, celicnog lima i pleksiglasa je izradjena, i usrkoro je dajem na farbanje.
Displej je dimenzija 905mmx205mmx32mm. Iza displeja dolazi kutija sa kontrolerom visine 58mm.
[ fibra @ 06.11.2006. 16:55 ] @
Cifre su 20 cm. Bio je potreban izgled klasicnih 7-segmentnih display-a gde je svaki segmenat jedno svetlece polje. Svaki segmenat se sastoji od 20 superbright LEDova, koji se direktno pogone preko RS232 interfejsa. Segmenti su opticki odvojeni "osmicama" koje su isecene iz nekog penastog materijala kao na slici ispod. Pena takodje sluzi kao distancer koji drzi plocu sa LEDovima na nekih 15mm od gornjeg panela.


Inace ovaj display je deo sistema za odrzavanje redova. Realizacija ovog displaya je bila prilicno zajebana (nikako za 3 sata :)) jer je bilo potrebno naci odgovarajuci difuzor gde se nebi video tackasti izvor svetla koji opet ne sme previse da prigusi svetlo kako bi se sve jasno videlo po danu. Na kraju je dobro ispalo uz dosta truda. :)
[ blaza @ 06.11.2006. 17:08 ] @
Kingbright-ovi segmenti koje sam upotrebio su stvarno fantasticni. Svaki segment se sastoji od 8 super bright LE dioda. Kada se prstom prekrije deo ugasenog segmenta, preostali vidljivi deo segmenta potamni, posto materijal ravnomerno rasporedjuje svetlost koju prima od okoline.
Doduse, displeji su visoki 100mm i kostaju 7eur/komad (za >100kom), ali se na trzistu mogu naci i veci modeli.