[ djorax @ 04.11.2006. 06:20 ] @
Da li neko proverava telefonski racun preko telekomovog sajta, ja sam se prijavio sa PIBom, ali mi centrala ne podrzava uvid u toku meseca, samo na kraju meseca, nekoliko dana pre nego sto racun stigne na adresu?!? Hteo bih da cujem vasa iskustva.
[ dralle @ 04.11.2006. 07:09 ] @
KAda otvoris mojr@acun pokaze ti se spisak placenih racuna.To je bilo kod mene pre pet minuta.Iznad mesta gde pise vase uplate postoji natpis "pregled listinga za tekuci period",KLIKNES na NJega i otvori ti se listing za protekli period pa do pre otprilike par sati .Imas desno od tabele tri ikonice preko kojih mozes u tri razlicite varijante da pratis razgovore.
[ B4lt4z4r @ 04.11.2006. 08:59 ] @
Ja mogu da vidim samo uplate a listing ne !Kaze da mi centrala ne podrzava...
Sto i jeste tacno,jer mi je analogna centrala..
[ agasoft @ 04.11.2006. 09:03 ] @
ja san Prijavljen , ali ne vidim svrhu usluge, kad nema trenutno stanje.
[ dralle @ 04.11.2006. 21:33 ] @
Ima. Vidi prethodni moj post.
[ 3D-Elite @ 05.11.2006. 02:29 ] @
jel ova "usluga" besplatna....ako jeste ...cudi me da kod Telekoma ima nesto za DZ!
[ djorax @ 08.11.2006. 00:17 ] @
Citat:
3D-Elite: jel ova "usluga" besplatna....ako jeste ...cudi me da kod Telekoma ima nesto za DZ! :)


Jeste, potpuno je besplatna, samo moras da narucis LIB broj od njih, koji ti stize za desetak dana.

Citat:
B4lt4z4r: Ja mogu da vidim samo uplate a listing ne !Kaze da mi centrala ne podrzava...
Sto i jeste tacno,jer mi je analogna centrala..


Ne mora da znaci, moja je digitalna, treba da se instalira neka alcatelova centrala, koju navode na sajtu

Citat:
dralle: KAda otvoris mojr@acun pokaze ti se spisak placenih racuna.To je bilo kod mene pre pet minuta.Iznad mesta gde pise vase uplate postoji natpis "pregled listinga za tekuci period",KLIKNES na NJega i otvori ti se listing za protekli period pa do pre otprilike par sati .Imas desno od tabele tri ikonice preko kojih mozes u tri razlicite varijante da pratis razgovore.


Znam, al` nece dok ne dovedu Alcatela?!?!?!
[ irenarade @ 07.04.2009. 10:29 ] @
Ljudi, ja ili sam glupa ili se nešto dešava, a možda sam i slepa, ne znam, ali ja ne vidim opciju na telekomovom sajtu za proveru računa. Idem na adresu www.tekom.yu i na toj stranici jednostavno ne primećujem nigde opciju gde bih mogla da se ulogujem ili prijavim, da bih mogla dalje da biram za pregled računa. Pomagajte!
[ Catch 22 @ 07.04.2009. 10:52 ] @
^ Probaj ovde:
Moj r@čun
[ calexx @ 07.04.2009. 10:56 ] @
Nemoj odatle, ili http://www.telekom.nadlanu.com/ ili direkt na https://www.telekom.nadlanu.com/mojracun/
[ Catch 22 @ 07.04.2009. 11:30 ] @
^ A u čemu je tu razlika u odnosu na link koji sam ja postavio????!!!!!
[ Jbyn4e @ 07.04.2009. 11:47 ] @
Bice da se calexx-ov odgovar odnosio na irenarade (na sajt www.tekom.yu ????) i pretpostavljam da nije ni video tvoj post.
[ calexx @ 07.04.2009. 13:26 ] @
Baš tako, posle nisam hteo da brišem. Obično odgovaram na početnu poruku a ako se odnosi na neku između, pazim da se to primeti. Ma nema veze, važno je da Irena sada može da proveri svoj račun.