[ ddrnikola @ 05.11.2006. 16:35 ] @
Naime nabavio sam neki cuveni risiver EI HSR 48. Medjutim crkao mu je risiver ali pojacalo radi. Baja koji mi ga je dao rece da pojacalo radi. Ja sada hocu da napravim pojacalo od njegovih elemenata. Za sada sam skoro sve nasao ali nisam nasao + kraj od zvucnika i da li ono radi na +- 35v posto mu oba minusa i oba plusa sa napajanja idu na obe plocice a na napajanju ima +- 35v a nije prepravljano. Da li neko ima semu ili neko pomagalo za taj pojacivac? Inace pojacivacki elementi su MJE 3055.
[ guja011 @ 06.11.2006. 09:33 ] @
hsr48 ima jednostruko napajanje pojačala a time i na zvučničkom izlazu elektrolit od čini mi se 2200 mikrofarada. sa njega ide izlaz (ukoliko ne ide prvo na džek za slušalice).
ako mu pojačala rade šta ima da sad prepravljaš osim zamene bajatih elektrolita?
inače je ceo risiver simpatičan kada radi, ali kad zeza, onda mu je popravka jednostavno neisplativa.
[ ddrnikola @ 10.11.2006. 22:30 ] @
e hvala ti puno to sam i predpostavio da ide sa elektrolita +.
Pojacalo je ortaku ispalo pa se odlomio deo (a inace je od drveta), pa je zaliveno kao nekim dzemom. Sve u svemu bljak a nabavio sam tri puta manju kutiju tako da ce biti extra.