[ GuRuGeoRge @ 06.11.2006. 18:57 ] @
Kupio sam marta meseca ove godine Nokia 6680 i veoma sam zadovoljan njime.Međutim pojavio se ovih dana jedan iritirajući problem..Naime kada sam pokušao prebaciti 2 slike koje sam slikao mobom na PC, telefon i PC Suite jednostavno neće da 'sarađuju' tj. slike ne mogu uopšte prebaciti na PC izbaci poruku nešto kao ''operation failed'' ili slično...Reinstalirao sam PC Suite koji sam dobio na CD uz telefon i ništa, a probao sam i sa novom verzijom i opet ništa.Kada kliknem na Nokia Phone Browser neće da se otvori,a kada kliknem na File Manager u PC Suite ode i pokaže Desktop ikone, umesto da uđe u 'meni' telefona i pokaže memorijsku karticu i ostalo...
Ne mogu prebaciti slike sa njega, na PC ne mogu instalirati programe tj. aplikacije sa PC-ja u mob,itd... U čemu je problem????? Do nedavno sve je funkcionisalo kako treba,otkud sada ovo...Za prebacivanje na PC i obratno koristim USB kabel tj. DKU-2,a na internet se preko modema u njemu bez problema konektuje,a ovo ostalo neće da funkcioniše..
[ InfoPano @ 06.11.2006. 19:09 ] @
Ja sam imao slican problem svojevremeno - resio ga sa nabavkom DKU-5 kabla.
Trenutno koristim Bluetooth kao vezu (umesto DKU-5) i mnogo je brze, jednostavnije i univerzalnije resenje.
[ GuRuGeoRge @ 17.11.2006. 12:59 ] @
HEHEHEEE....rešenje problema je programčić od oko 1,3MB Nokia PC Suite Cleaner (verzija 3.4), koji se može skinuti sa Nokia sajta...Jednostavno se pokrene,izabere se problem, u mom slučaju ''PROBLEM WITH PC SUITE'' i on ispravi podatke u .dll u Windowsu,restartuje se računar i sve radi kako treba...Ja sam svoj problem uspešno rešio i uštedeo 15-20 evrića za Bluetooth adapter..
[ InfoPano @ 01.12.2006. 19:17 ] @
Odlicno.

Moj predlog i dalje ostaje da nabavis Bluetooth adapter jer osim toga sto je Wireless (nema zezanja sa kablovima i mogucnosti da se osteti port na mobilnom), dobijas i mogucnost bezzicnog modema, transparentne sinhronizacije (automatski se sve sinhronizuje cim se nalazis u dometu Bluetooth adaptera), mogucnost koriscenja istog (Bluettoth adapter) za VOIP komunikacije (ako imas neku bezzicnu Bluetooth slusalicu - cesto dolazi u kompletu sa USB Bluetooth adapterom) itd.
Osim toga, jednog dana kada nabavis drugi mobilni, ne moras ponovo kupovati kablove za taj novi model, posto je Bluetooth prakticno postao standard za sve sadasnje i buduce (u sledecih nekoliko godina sigurno) modele mobilnih . . .