[ ssa1 @ 06.11.2006. 23:10 ] @
Ne znam da li trazim odgovor na pravom mestu ili ne, a i nisam imala vremena da pregledam sve teme koje bi eventualno mogle da se odnose na moj problem, a one koje sam pregledala nisu mi dale odgovor na ono sto me muci.
Naime, skoro se desilo da mi je neko kako se to kaze "provalio" sifru na mail adresi i forvardovao mailove sa moje adrese kao da sam ih ja poslala. Ono sto me brine je to sto ves mesecima imam problem sa dva naloga, na hotmailu i gmailu, naime, desavalo mi se da moram da menjam sifru svake dve-tri nedelje jer nisam mogla da se ulogujem nikako sa prethodnom sifrom.Kad su mailovi forvardovani sa moje adrese, sve je prestalo i sada se vise to ne desava.Interesuje me da li je tesko probiti sifru na ovim nalozima i koliko je znanje za to potrebno?Unapred hvala
[ Fuzz @ 07.11.2006. 08:03 ] @
Pa zavisi ko to radi i sta mu je dostupno. Ako je neko iz tvog blizeg okruzenja, onda i nije tako tesko.
[ B4lt4z4r @ 07.11.2006. 08:26 ] @
Mozda bivsi decko?
[ Milos Dedijer @ 07.11.2006. 10:50 ] @
Ako je neko iz tvog okruzenja nije mu problem. Ako je neko ko te ne poznaje ili nema pristup tvom racunaru ili nekom racunaru sa koga si se logovala na mail onda je to poprilicno tesko.

A moze da se desi da i sama to radis. Da nisi podesavala outlook, the bet, thunderbird ili bilo koji slican program? Posto na gmail mozes da biras da li ce posta koju downloadujes da ostane na serveru ili ne, pa mozda skidas mailove nekim programom a kopije ne ostaju na serveru...
[ ssa1 @ 07.11.2006. 11:12 ] @
Outlook ne koristim, nista nisam podesavala, mom kompjuteru nema pristup niko sem mene, to se istovremeno desava na dve adrese, a ne i na trecoj koju koristim, npr. Desavalo se i u inostranstvu isto. I mailo-ove je definitivno forvardovao neko ko me dobro poznaje.
[ Fuzz @ 07.11.2006. 11:48 ] @
Dovoljno je da neko jednom dobije pristup tvom racunaru i instalira ti neki keylogger. Takav program salje toj osobi zapis svega sto si kucala na tastaturi...izmedju ostalog i lozinke...
Nakon toga moze da se loguje na bilo koji tvoj nalog...
[ ssa1 @ 07.11.2006. 13:56 ] @
provereno, nemam keylogger.I zasto bi onda imala problem da se ulogujem na dve adrese i da moram da menjam sifru da bi uopste usla na nalog, cak i kad sam u inostranstvu, a da se sa trecom to nikada ne desi?
[ B4lt4z4r @ 08.11.2006. 08:04 ] @
Ljudi su ti nabrojali moguce kombinacije..
Ili imas neki keylogger ili ti neko ima pristup racunaru!
Nije bas tako lako krekovati lozinku na gmail-u!Jos ti neko zna lozinku od dva naloga...Seti se ko moze da ti iz blizine zna obe adrese!!!!
[ ssa1 @ 08.11.2006. 16:51 ] @
Sad sam tek zbunjena , jer je najsumnjiviji neko ko nema pristup racunarima sa kojih sam se logovala.Keyloggera nema, pa nema, provereno!!!
Svejedno, hvala svima!!!
[ B4lt4z4r @ 08.11.2006. 18:10 ] @
MIslim imas cudam problem!Probaj da se prisetis da li je neko imao pristup tvom racunaru...
S cime si skenirala sistem u potrazi za keyloggerima?
[ ssa1 @ 08.11.2006. 19:47 ] @
Ne znam cime je skenirano, jer nisam to radila ja, vec sam zvala nekog ko se u to razume, i on je uglavnom rekao isto sto i vi.I sve je to O.K., jedino cemu ne mogu da se nacudim je to sto sam se tri meseca iz inostranstva logovala sa nebrojeno razlicitih racunara, i to se sve vreme desavalo sa dve adrese, ne i sa trecom. Logicno je onda da se ne radi o pristupu racunaru sa kog se logujem, zar ne?
[ Milos Dedijer @ 08.11.2006. 22:19 ] @
Ma opet nije ogromna frka doci do tvojih accounta ali ne verujem da bi se neko mucio zbog toga. A zasto ne pogledas settings na gmail i vidis da li ti se mailovi prosledjuju?

Sorry sto sumnjam ali sam previse puta cuo ljude sa slicnim problemima kod kojih se ispostavilo da su ili oni pogresili ili da je u pitanju greska na serveru(imao sam takvih problema na gmail ali na hosted gmail).
[ B4lt4z4r @ 09.11.2006. 08:36 ] @
Pregledaj sva tvoja podesavanja na gmail-u!Ako ti ne znas pozovi nekoga ko se u to razume(samo se pazi da ti ta osoba ne vidi password,ili nesto slicno :) )
[ ssa1 @ 09.11.2006. 17:07 ] @
Gmail je u redu, provereno. Mozda sam ja pogresila, ali je neko sigurno bio na mojoj posti, posto su mailovi forvardovani na adrese koje NE ZNAM, ali imaju veze sa ljudima koje sam poznavala. Zato me je i interesovalo koliko je tesko provaliti sifru.
[ B4lt4z4r @ 09.11.2006. 21:06 ] @
Tesko je veruj mi!
[ Milos Dedijer @ 09.11.2006. 21:53 ] @
Ponavljam - nije tesko nekome ko ima makar remote pristup tvom racunaru(keylogger, shell, neki trojanac... slicno) i zna ponesto o racunarima.
[ Fuzz @ 09.11.2006. 22:03 ] @
Da, samo sto ona kaze da je cesto menjala masine sa kojih se loguje. E sad pitanje je koliko su cesto menjane lozinke...