[ mika @ 08.11.2006. 13:53 ] @
Pozdrav,

tražim jedan solidan alat za vizualno projektovanje baza podataka, u oči mi je upao DB designer, ali koliko vidim, ovaj projekat je prestao da se razvija, a na sajtu sam pročitao da je nastavljeno razvijanje MySQL Workbencha, njegovog sledbenika, koji je trenutno u Alpha verziji razvoja.

S obzirom da mi dotični alat treba prvenstveno za MS Access (ODBC), a kasnije i za MSSQL i MySQL, da li DbDesigner "vrši posao" iako ga ne razvijaju više? Ili da sačekam neku stabilnu verziju MySQL workbencha? Ili da probam neki treći alat?

Hvala!
[ Fanta @ 08.11.2006. 20:25 ] @
Isprobaj DBDesigner, nemaš što da izgubiš. Koliko sam čitao postove otprije, od par kolega, večina njih preporuča ovaj alat, pa sam ga zato i sam isprobao prije desetak dana i moram priznati da sam oduševljen.

Ionako je besplatan, ako ti ne bude odgovarao, uvijek možeš potražiti bolje. Moje potrebe za sada zadovoljava savršeno sa MYSQL-om, a koliko sam vidio podržava sve ono što ti trebaš.
[ mika @ 09.11.2006. 07:35 ] @
A kakav je Case Studio, da li je neko radio u njemu?

Skinuo sam ga, ali mu nešto ne radi baš najbolje reverzni inženjering baze Access 2003...
[ mika @ 09.11.2006. 12:58 ] @
Evo posle nekog vremena provedenog u radu sa Case Studiom, mogu reći sledeće: alat koji savršeno odgovara mojim potrebama, podržava ADO baze, a ima odličnu podršku za ER dijagrame i export-import svih mogućih vrsta baza. Svaka preporuka!