[ gorang @ 18.05.2003. 08:14 ] @
.. ima li je neko, iskustva u odnosu na one druge virtuon i sl.

http://www.voban.co.yu/sr/visainternet.htm

uslovi izgledaju povoljno, ili sam nesto prevideo?

[Ovu poruku je menjao gorang dana 09.08.2003. u 04:42 GMT]
[ nenadkg @ 23.06.2003. 18:03 ] @
i mene takodje interesuje da li je ko koristi uspesno jer je za nju potrebno 20 eura i 200 din. da bi je dobili...
[ CMD electronic @ 08.08.2003. 00:12 ] @
Mene takodje interesuje kakva su iskustva sa ovom karticom!?
[ gorang @ 08.08.2003. 01:14 ] @
ja sam registrovao par domena na godaddy i sve je proslo ok...

... karticu sam dobio posle mesec i po dana cekanja, podnese se zahtev i onda ide ono klasicno "bice u ponedeljak" i tako par ponedeljaka... kada kartica bude gotova placa se 200 dinara za godisnju clanarinu i minimum 20e na racunu, automatski vam otvaraju dinarski i devizni racun, nema nikakvih uslova npr. da imate vec tekuci racun, mesecna primanja i sl.

... ono sto mi se najvise svidja jeste sistem "zastite": u pocetku ste u grupi koja dnevno moze da potrosi max 20e i izvrsi max 2 transakcije (npr 2x10e), postoje jos i limiti sa 50, 100, 150, 1000 - za promenu limita bitno je samo da imate toliko para na racunu. Na raspolaganju je i centar za autorizaciju koji radi, cini mi se, non-stop (covek se javlja) gde mozete izvrsiti i ovu promenu limita, a ono sto je najvaznije mozete izvrsiti i blokiranje, tj. odblokiranje kartice kada vrsite neko placanje (ja sam izvrsio placanje ovih domena, i sutradan nazvao, proverio da li je izvrsena transakcija, i blokirao karticu do narednog puta kada mi bude trebala)

to je u najkracem, drugo nisam nista probao jer ne znam sta bih mogao da kupim a da ne bude bacanje para :) ... mozda imate predlog ? :)
[ CMD electronic @ 08.08.2003. 04:13 ] @
Mene interesuje kako ta kartica prolazi pri kupovini, posto se mnogi zale na onu iz Raifeisen banke (VIRTUON) i kazu da vecina sajtova ne podrzava istu. Kakva je situacija kod VISA Business-a? Je l' zna neko?

Dvoumim se izmedju te dve kartice, pa me interesuju vasa iskustva...
[ srdjandakic @ 08.08.2003. 19:10 ] @
Veoma prijatno iskustvo sa VISA karticom Continental Banke (Novi Sad):

1. Otvoris devizni racun i uplatis 200 eur. Od tih para ti skinu 5 eur, nakon cega imas 195 eur za trosenje. Znaci nemas fixni depozit koji ostaje u banci, mozes ako hoces da podignes te pare, ali onda ti i ne treba kartica :)
2. Otvoris dinarski racun i uplatis 1500 din.
3. Trazis formular za VISA karticu i blanko menicu
4. Nadjes 2 ziranta koji popune i overe menicu (ovo je najtezi deo!)
5. Popunis formular ti i tvoj poslodavac. Nije potrebno da primas platu na dinarski racun
6. Doneses papire i sacekas 7-10 dana
7. Podignes karticu

Kartica je debitna, tj. nema para = nema kupovine = nema minusa.

Kada kupujes u inostranstvu/internetu racuna u valuti kupovine (USD u Americi, EUR u Italiji, GBP na amazon.co.uk, ...) i to preracunava u EUR pa onda skida sa deviznog racuna, iz valute koju vec imate na racunu (USD, EUR, ...). Provizija na transakciju je 1%

Kada kupujete u Srbiji, skidaju se pare sa dinarskog racuna iz stavke 2. To je malo nezgodno posto ne mozete kupiti nesto za 1000 DIN ako nemate 1000 DIN na racunu, pa makar imali i 1000 EUR na deviznom.

Jako zgodna stvar je da na kartici ne pise DEBIT ili CHECK card (sto ona u stvari jeste), inace vam u vecini kompanija nece dati da rentate kola.

Cini mi se da nema dnevnog/nedeljnog limita sto je veoma frustrijajuca stvar koju sam imao sa HVB karticom ranije (+ njihov sumanuti depozit i provizije). U Herzu su probali da urade test credit na 1000 EUR i proslo je.

Sto se tice ziranata, ne postoji problem za njih posto ionako ne mozes da odes u minus.

Znaci, kartica je "skoro" besplatna za izradu i prolazi svuda. Oko sigurnosti na internetu mislim da nema potrebe za brigu, sve dok kupujete na proverenim sajtovima. Ja licno se ne bi cimao sa tim virtuonima...
[ tOwk @ 08.08.2003. 20:29 ] @
Zapravo, za dobijanje Visa kartice Continental banke nije neophodno ni zaposlenje, već je dovoljno imati dva zaposlena žiranta. Ipak, kako je meni to bilo suviše složeno (ko će dovlačiti dva žiranta preko grada tamo do Slavije ;-), ipak sam uzeo Virtuon koji radi kako-tako.

Ipak, ne razumem zašto uopšte postoji potreba za žirantima? Kako i sam kažeš, u minus nije moguće ući, pa čemu uopšte to, naročito s obzirom na to da nije neophodno ni da budeš zaposlen?

Ne vidim uopšte svrhu toga, a čim je nešto besmisleno, valja ga izbaciti ;-)
[ S a l e @ 08.08.2003. 23:32 ] @
Za debitnu karticu traze zirante?!

Bio je jedan link (cak imam sacuvanu notifikaciju) oko visa internet kartice vojvodjanske banke, ali sada on vodi na sasvim drugu temu... Sta se desilo?
[ CMD electronic @ 09.08.2003. 00:48 ] @
I meni je malo besmisleno to za zirante, al' nema veze... Kakva su iskustva sa karticom iz Vojvodjanske banke?
[ Igrutin @ 09.08.2003. 13:20 ] @
Ziranti za debitnu karticu u Cont banci!? - to ne samo da nije logicno, nego izaziva i podozrenje: ako sama banka nije sigurna u svoju uslugu i svoj sistem, vec pokusava da se obezbedi na/preko racun-a svojih korisnika, sta onda da ti isti (njeni korisnici) ocekuju ?

Ali, vratimo se VoBan-ovoj i-card VISA Internet kartici:
- da li i za nju mozda trebaju ziranti, ako zahtev podnosi nezaposleni ili student?
- VoBan kaze: "Vojvodjanska banka je u prednosti nad drugim bankama u zemlji jer jedina ima sopstveni procesing centar sertifikovan od VISA International, ima kompletan pregled i kontrolu svih dešavanja karticom i može blagovremeno i adekvatno da reaguje na sve nepravilnosti i tako Vas zaštiti od eventualnog finansijskog gubitka." Kako to funkcionise u praksi? Da li jos neko, osim gorang-a, ima licno pozitivno ili negativno iskustvo?
- Da li ima problema u koriscenju VoBan-ove i-card posle 23.07.2003. (promena ISO country code za SCG)?
[ srdjandakic @ 09.08.2003. 21:10 ] @
Meni u Vojvodjanskoj banci nisu ni dali da pravim VISA karticu posto radim u privatnoj firmi. Jedino ako radim u drustvenoj, onda mogu ?! Ovo je bilo u januaru ove godine, mozda se nesto izmenilo od tada u obe banke.
[ srdjandakic @ 28.08.2003. 20:34 ] @
Citat:
srdjandakic:
Veoma prijatno iskustvo sa VISA karticom Continental Banke (Novi Sad):
.......
Sto se tice ziranata, ne postoji problem za njih posto ionako ne mozes da odes u minus.


Lazem, mozes da odes u minus cak i sa debitnom karticom !!

Danas sam isao u banku da proverim stanje i jos uvek mi nisu prosle neke transakcije obavljene u Madjarskoj pre vise od 3 nedelje (??!). Da sam danas podigao sve pare sa racuna, otisao bih u minus kada te transakcije dodju u banku.

Ispada da je to polu-kreditna kartica ;)
[ dinke @ 30.08.2003. 21:40 ] @
Evo, obzirom da sam i ja nabavio "Visa Internet" karticu Vojvodjanske banke, da vam prenesem i moje utiske.

Pre svega neke osnovne informacije su vec dostupne na njihovom sajtu: http://www.voban.co.yu/sr/visainternet.htm. Dakle, da bi se otvorila kartica potrebno je da se otvori tekuci racun (uz to su obavezni redovni mesecni prihodi), otvaranje namenskog deviznog racuna (+depozit od 20E), i godisnja clanarina u iznosu od 200Din.

Koliko sam ja do sada provalio, kartica je debitna, sto znaci da mozete vrsiti transakcije do iznosa koji imate racunu. Za razliku od Virtuon-a, ova kartica moze se aktivirati / deaktivirati pozivom na broj VB support-a (broj je na poledjini kartice) koji radi po 24x7 principu. Takodje, omoguceno je setovanje tzv. "dnevnog limita", tj. maksimalne kolicine novca koja moze biti potrosena dnevno (50, 100, 500 ... itd eura).

Karticu sam do sada probao na vise sajtova (Amazon, GoDaddy, Informit.com kao i Authorize.net ) i nigde nije bilo problema.

Mana kartice (tj same banke) je nemogucnost online pracenja stanja na kartici (recimo preko nekog Web interfejsa). Takodje, primetio sam da je potrebno bar 2 dana da se uplata na deviznom racunu vidi i na samoj kartici (npr uplatio sam novac u ponedeljak, a tek u sredu se on video na kartici).

Pozdrav
Dinke
[ Bananaman @ 01.09.2003. 22:22 ] @
U broju 41 casopisa Internet ogledalo (http://www.internetogledalo.com/index.php3?broj=41) objavljen je intervju sa vodjom projekta VISA Internet kartice Vojvodjanske banke, pod naslovom "Rukovanje karticarskim strahovima", g. Raskom Jovinom. G. Jovin je u njemu izlozio interesantnu ideju "zakljucavanja" kartice izmedju dva momenta njenog koriscenja, cime se predupredjuju mnoge eventualne zloupotrebe. Prema najnovijim informacijama koje posedujem, citava stvar je izazvala veliki odjek ne samo kod nas, nego i u svetu, prilikom cega su se i druge finansijske institucije zainteresovale za implementirano resenje... Do sada je, inace, izdato preko 450 tih kartica...
[ XTeam @ 04.11.2003. 20:35 ] @
Jel stvarno tacno ovo sto pricaju...?

http://www.voban.co.yu/sr/visainternet.htm

Zašto bih uzeo/la i-card Vojvodjanske banke a ne neke druge banke?

Sve VISA kartice izdanja bilo koje banke imaju isti tretman svuda u svetu i podležu istim, strogim, internacionalnim standardima. Vojvodjanska banka je u prednosti nad drugim bankama u zemlji jer jedina ima sopstveni procesing centar sertifikovan od VISA International, ima kompletan pregled i kontrolu svih dešavanja karticom i može blagovremeno i adekvatno da reaguje na sve nepravilnosti i tako Vas zaštiti od eventualnog finansijskog gubitka.
[ Kinaski @ 05.11.2003. 08:25 ] @
Citat:
XTeam:
Jel stvarno tacno ovo sto pricaju...?

Sve VISA kartice izdanja bilo koje banke imaju isti tretman svuda u svetu i podležu istim, strogim, internacionalnim standardima. Vojvodjanska banka je u prednosti nad drugim bankama u zemlji jer jedina ima sopstveni procesing centar sertifikovan od VISA International, ima kompletan pregled i kontrolu svih dešavanja karticom i može blagovremeno i adekvatno da reaguje na sve nepravilnosti i tako Vas zaštiti od eventualnog finansijskog gubitka.


Tacno je.
[ Air Jordan @ 19.02.2004. 23:23 ] @
Kakva su vam iskustva sa koriscenjem ove kartice na www.bidpay.com?
Na voban sajtu kazu da ova kartica nema sigurnosni kod od 4 cifre,ali na BidPay traze da se on unese? Da li to automatski znaci da je nije moguce koristiti za ovaj servis?
[ Milan Andjelkovic @ 14.04.2004. 22:31 ] @

Diskusija o Visa Internet kartici se može nastaviti na sledećoj temi:

http://www.elitesecurity.org/tema/33381