[ DJ_BlueSinga @ 09.11.2006. 09:00 ] @
P0zdrav svima! Ne znam da li je ovo toliko glupo pitanje ili ne,ali voleo bih napraviti zvuk u FL onakav kakav prave Benny Bennassi,Royal Gigolos,Global DJs....jel ikome to poslo za rukom,i ako jeste,onda kako?! Please ako neko zna,pomozite. P0z :)
[ kompozitor @ 09.11.2006. 09:23 ] @
Citat:
DJ_BlueSinga: Benny Bennassi,Royal Gigolos,Global DJs....


Ne znam ko su , imas li neki link , da cujem nesto od toga , pa da probam da odgovorim .

Pozdrav ...

[ Backy @ 09.11.2006. 10:50 ] @
to je neki "kockasti" bass... i pritom je korišćen jak sidechainer

http://www.last.fm/music/Benni+Bennassi
http://www.last.fm/music/Global+Deejays
http://www.last.fm/music/Royal+Gigolos
[ uad @ 09.11.2006. 12:48 ] @
Imam ja neki plug u tom fazonu, dosta podseca. Ne znam gde sam ga skinuo ali je free sam autor ga je postavio. Stavicu ga tokom dana kada budem dosao kuci.
[ ton_majstor @ 09.11.2006. 14:26 ] @
Hmmm... to je lep, debeli SAW+SUB+punch zvuk, koji se MORA napraviti. Recimo, lejerovanjem nekoliko zvukova... uz veeeliki trud.

Baš da vidim da nađete i ovde postujete FREE taj (ili sličan) zvuk i da VALJA! Pre će biti da je neki resample, što ne gotivim.

"Plug" nije VSTi... naučite već jednom! I ne koristite pogrešne termine, zbunjujete ostale!

Plugin je ono što OBRAĐUJE zvuk... VSTi je ono što generiše zvuk!

Pozdrav!
[ milosfox @ 09.11.2006. 18:03 ] @
Tesko da ces to uspeti da izvedes,cak i sa vise leyera razlicitih zvukova ces

morati dobro da se napnes.

Ono sto ti ja preorucujem je da nadjes Ejay Dance 7 + 2DVD-a sound packova i da uz pomoc pluginova

ukoliko nemas kvalitetnu mixetu

propustis kroz njih gotove semplove i dobijes nesto "svoje".

;)
[ uad @ 09.11.2006. 18:57 ] @
Meni nije los ma da ja i nisam u tom fazonu pa i moze da mi se oprosti ako sam omanuo

Ton majstore izvin'te za gresku, omaklo se :d

Da se odma ogradim, nisam rekao da je to to nego da podseca da ne bude posle pljuvacina :d

[Ovu poruku je menjao uad dana 09.11.2006. u 20:12 GMT+1]
[ xplct @ 09.11.2006. 19:01 ] @
Zvuk basa dolazi iz virusa c. Stereo izlaz i c-a se zavrsava na dve mono trake. Te dve trake bi trebao da komprimujes odvojeno, parametri na comp. su razliciti. Zvuk virusa bi mogao da emuliras uz pomoc reaktora. Najlaksi nacin da to uradis bi bio ukoliko bi imao shemu tog zvuka u virusu c (ja je nemam, inace bih ti je dao), pa je iscrtas u reaktoru. Naravno, pored ovog verovatno postoji i drugih nacina, ali do sad ni jedna emulacija koju sam cuo nije bila 100% tacna. Mada su neke bile sasvim ok.
[ DJ_BlueSinga @ 09.11.2006. 20:15 ] @
Uh...ja bih bas mnogo morao da proradim na svom znanju...jer se ne razumem bas u termine kad pominjete virus c,i neke ostale stvari. Nisam profesionalac(ni blizu toga),nego neko ko zna da koristi Acid,FL,Cool Edit...Al' izgleda da mogu da sanjam da proizvedem taj zvuk! :D Meni licno taj bennassijev zvuk lici na kitaru,pa sam pomislio da je nesto u vezi toga...
[ ton_majstor @ 09.11.2006. 20:32 ] @
Hehe, Virus C je ovo: http://www.access-music.de/products.php4?product=virusc

Jako je pun STRUJE, debeo... tako da je vrlo moguće da je baš on "uzrok" tog zvuka, mada nisam skroz siguran da je baš on neohodan za taj zvuk!

DJ_BlueSinga, treba ti malo talenta i MNOOGO truda, ništa više. Kao ustalom, i za svaki drugi posao koji se tiče umetnosti.

Pozdrav!
[ xplct @ 10.11.2006. 00:35 ] @
Evo ti nesto za fl. Koristi 3x OSC synth. Izaberi saw wave form ( |/| ) za sva 3 OSC-a. Podesi CRS knobove na levo. ->
pusti zvuk kroz jedan od kanala na mikseti, ubaci:

Fruity reverb:

LowCut: oko 700Hz
HighCut: oko 15kHz
Predelay: 0ms
RoomSize: oko 70
Diffusion: 100
Color: Flat
Decay: oko 1.5sec
HighDamping: oko 11kHz
Dry: 100%
Reverb: oko 20%

Fruity Compressor:

Threshold: oko -18dB
Ratio: oko 2.0 : 1
Gain: oko 4dB
Attack: oko 25ms
Release: oko 500ms
Type: Hard

--->>>>

usput, mozes da ga distorziras ili propustis kroz eq, isto tako pokusaj sa drugacijim parametrima na reverbu i drugim efektima!

--->>>>

Ubaci prazan kanal i ucitaj random kick->
4/4 beat i loop-uj ga,->
pusti ga groz drugaciji kanal na mikseti od tog na kome si radio bass->
ubaci "Fruity Peak Controller" ->
U "Peak" seciji controller-a. "Base" knob na oko 12 "O'clock", "Vol" knob na 2 "O'clock" i "Tns" gore (^). ->
desni klik na vol. knob 3x OSC synth-a ( na seq.) i na opciji stavi "Link to controller" pod "Internal Controller" klikni na "(none)" .
Izaberi "Peak ctrl (FX 1) - Peak + LFO". Selectuj "Inverted" opciju i pritisni "Ok".

|> play


Verujem da znas da koristis fl ...
Citat:
DJ_BlueSinga: ...nego neko ko zna da koristi Acid,FL,Cool Edit...


To ti je otprilike pola posla. Dalje eksperimentisi sam. Usput, ako ti nesto nije jasno, procitaj dvaput!
[ vindic8or @ 10.11.2006. 04:57 ] @
za taj tipa bass zvuka (onaj klasicni phat electro) se ne bih mnogo nadao od fruity loops instrumenata. ja to uglavnom izvlacim iz virus i nord synthova, ali mozes da posluzi i bilo koji analogni synth.

probaj da pocnes od saw wave-ova. ili saw+square(pwm). zavisi sta hoces, moze malo i detune izmedju oscilatora. filter ostavi prilicno otvoren, jer su ti potrebne i srednje i visoke frekvencije (tek na kraju podesi/automatizuj cutoff po zelji). volume envelope ti je otpr attack minimalan, decay i sustain maximalni, release vrlo kratak. koristi i bar neki LFO.
fora je da ga zestoko kompresujes i distorziras, ali tek posto ga bouncujes u audio i filterima podelis na bandove, tako da svaki band ima razlicito procesiranje. neka emulacija analognih (npr valve) kompresora ce ti pomoci (npr PSP vintage warmer).
[ MarcoMachievelli @ 10.11.2006. 11:42 ] @
Imas jako slican preset u Vanguard-u mislim da se zove SYN UK ...
[ xplct @ 10.11.2006. 11:42 ] @
Decko je napomenuo da nezna nista oko access-a , verovatno mu je i clavia isto toliko poznata. Pokusava da dobije taj zvuk pomocu fl (izmedju ostalog). Usput niko nije ni rekao da je virus "neophodan za taj zvuk".
[ DJ_BlueSinga @ 10.11.2006. 13:13 ] @
@xplct puno ti hvala! Uradio sam sve kako si rekao i dobio sam vrlo slican zvuk onom sto bennassi koristi,moracu jos malo da procackam i to je to! :D Momci stvarno ste extra..surfujem internetom vec godinama a tek sam se sada usudio da postujem na elitesecurity nesto sto mi nije jasno,i vidim da su svi voljni da pomognu i objasne,i to uspesno! ;) Mnogo hvala!
[ ton_majstor @ 10.11.2006. 20:19 ] @
Citat:
Zvuk basa dolazi iz virusa c.


xplct, meni je ovo zvučalo baš kao da imaš KECA u rukavu, samo treba da kupi Acess. Eto...

Pozdrav!
[ xplct @ 10.11.2006. 21:18 ] @
He he he he!

Pozdrav!
[ beyondecliptica @ 16.11.2006. 12:50 ] @
Vidim da je problem vec resen ali to je naj obicniji SAW oscilator koji je dosta obojen i naravno slajdovan!
U neki pesmama ima i Dista i Reverba.......
Ne vidim zasto bi ovo bio problem.....Pokusaj sa Trilogyem , sigurno najbolji Bass oscilator u VSTu!

Pozz!
[ vindic8or @ 16.11.2006. 20:14 ] @
to dosta obojen i efekti i procesori koji se koriste na zvuku je toliko opsirno, da tesko moze da se svede na objasnjenje "najobicniji SAW oscillator" :)
[ MIKY 2006 @ 17.11.2006. 23:17 ] @
Ako već koristish Fruity loops mozes nariktati takav sound s Buzz Generatorom (Muon Synth) jednostavnom reverberabcijom i komresijom i High pass filterom....probaj NE PLAĆA SE...Nije taj benassy valjda pametniji od nas
[ ton_majstor @ 18.11.2006. 08:11 ] @
Ja mislim da jeste... ako ništa drugo, ima one opajdare u spotu što treskaju oblinama, da je to milina...

Zaista, to jeste SAW, testerasti waveform. Sa jednim oscilatorom nećete dobiti tu masu. Uključite barem tri, pa stavite isti oblik, ali i različite visine (16', 8', 4'...) pa se igrajte njihovim odnosom. Dalje, nekekav fini detune možda podeblja trip...
Ne znam, umem da se bavim sintezom, ali nisam nikada odmakao daleko u tome. Uvek je zahtev posla bio "uzmi pare i beži kući", tako da su preseti i instant-biblioteke često bile jedini izvor zvuka.

Probao sam ovaj novi (za mene, možda ga vi odavno koristite) Arturijin CS-80V, emulaciju starog Yamahinog mega-sinta:

[img][att_url][/img]

JAAAKO prijatno sam se iznenadio, to je vrlo zanimljiv VSTi!

Inače, ti geekovi iz Arturije UMEJU da naprave dobar VSTi!

Pozdrav!
[ silverrush @ 20.11.2006. 18:39 ] @
Ljudi!Sta komplikujete......najlaksi odgovor je: Ako imas Fruity Loops (bilo koji) kada udjes ides sledece > Channel Presets > 3xOsc i biras >Nasty< samo dodas malo reverba i to je to
Dovidzenja prijatno
[ beyondecliptica @ 30.11.2006. 13:18 ] @
Kad se kaze dosta obojen misli se naravno na EQ, posle toga stoji da ima dista i reverba......

p.s. Ne komplikujemo nego necemo dati coveku odgovor "e podesi tako i tako" , nego je pravi odgovor da ga navedes samo da uradi to sto je hteo, mogao sam mu poslati svoj preset iz odredjenov VSTa ali to nije to!

pozz!
[ rootout @ 22.12.2006. 14:06 ] @
hmmm, moje skromno mishljenje je da morash semplovati neku pravu testeru ili bushalicu i to sve sa nekim perverznim majkom i ondaK sve to izreverbujesh nekim chelichnim rivrbom... pa ondaK gejtujesh >> sve to layerujesh sa nekim klasichnim saw zvukom pa sve to kroz malu gomilu eq-a i kompresora i to je to!!! :D

Znam bre, rekao mi je Benasi ;)

Poz...

p.s. mislim da reverb igra vrlo bitnu ulogu mada... nisam siguran da igra ulogu reverba - ako me kontash!?!
[ alex303 @ 23.12.2006. 02:38 ] @
Citat:
ton_majstor: Ja mislim da jeste... ako ništa drugo, ima one opajdare u spotu što treskaju oblinama, da je to milina...

Zaista, to jeste SAW, testerasti waveform. Sa jednim oscilatorom nećete dobiti tu masu. Uključite barem tri, pa stavite isti oblik, ali i različite visine (16', 8', 4'...) pa se igrajte njihovim odnosom. Dalje, nekekav fini detune možda podeblja trip...
Ne znam, umem da se bavim sintezom, ali nisam nikada odmakao daleko u tome. Uvek je zahtev posla bio "uzmi pare i beži kući", tako da su preseti i instant-biblioteke često bile jedini izvor zvuka.

Probao sam ovaj novi (za mene, možda ga vi odavno koristite) Arturijin CS-80V, emulaciju starog Yamahinog mega-sinta:

[img][att_url][/img]

JAAAKO prijatno sam se iznenadio, to je vrlo zanimljiv VSTi!

Inače, ti geekovi iz Arturije UMEJU da naprave dobar VSTi!

Pozdrav!


Auuu majstore kasniš jedno 3 godine ako ne i više. Ako ti je CS-80v zanimljiv onda potraži i Arp2600 ili Minimoog V takođe od arturije. Meni ti synthovi nisu ništa specijalno. Mislim da su samo izvikani jer su ih koristili svi od JM Jarre-a do Zimmer-a.

Algomusic Nebula M42, Korg Legacy ili Zero Vector su po meni bolji synthovi.
[ MIKY 2006 @ 23.12.2006. 10:42 ] @
Evo slušao sam dosta slične mjuze s istim ili malo različitim zvukom ali Bennasijeva svaka druga stvar ima malo drukčiji sound,dakle nije uvijek isti zvuk tog bassa,recimo VSTi BLUE ima sound preset Bennasi čak se i sound preset zove benassi,ali nije problem u Fruity loopsu se može napravit isti sound s raznim synhovima od Sytrusa,do 3x0sc,Buzz Generatora stvar je u samo nekim efektima...A onaj ko KO'FOL Radi mjuzu a nemože nariktat takav sound onda uopče nema ni kreativnosti ni imalo mozga,svaki dan me DECA ispituju u susjedstvu BENASSI BENASI BENASI BENASI,hebo ih Benassi imaju integruše na matičnim pločama i onda oče TOTALNO INDENTIČAN zvuk,zvuk koji je vjerujem rađen u studio od 50.000 €,još se i uvrede kad im kažeš da se potrude malo a SAMONAZIVAJU SE PRODUCENTI,Samo da su im presetovi a vidim da ih imaju na hiljade al još bi valjda! Eto kažem nije problem znam puno ljudi koji rade s indentičnim soundom koji su naritali jako brzo i jednostavno inače takav se zvuk koristiju krajem 90.tih evo recimo AZZIDO DA BASS,MR OIZO Itd tako da to nije ništa novo,samo malo sluha i evo ga rodio se novi Benassi Eto tolko od mene! POZDRAV SVIMA

P.S. No Hard feelings
[ ton_majstor @ 23.12.2006. 13:17 ] @
More, ne kasnim, imam ih možda i dže od tri godine (valjda 2600 i Minimoog), ali CS-80 je jedinstven! Tek sa ovom revizijom sam zadovoljan.

Mada, da ne mistifikujem, SVAKI oštar, nefiltriran SAW sa portamentom, glideom... je Benassi

Linija je "catchy", upakovana sa zvukom je hit-riff. Sam zvuk je banalan.

Mislim da ga je baš lako reprodukovati sa Audiorealism Bassline, emulatorom TB-303:

http://www.audiorealism.se/

On ima foru da se overlapped note "voze" sa portamentom, a to je presudno za ovaj Benassi-riff!

Pozdrav!

[ Infebis @ 07.01.2007. 01:53 ] @
Citat:
silverrush: Ljudi!Sta komplikujete......najlaksi odgovor je: Ako imas Fruity Loops (bilo koji) kada udjes ides sledece > Channel Presets > 3xOsc i biras >Nasty< samo dodas malo reverba i to je to
Dovidzenja prijatno


tacno tako. Ovo je ubjedljivo najlaski nacin.
[ dobrota @ 09.03.2010. 01:15 ] @
Ozivljavam staru temu ali ne bez razloga... Mnogo sam trazio po internetu kako da napravim taj zvuk ali NIKO to nije uspeo. Bar nisu oni na koje sam ja naleteo, a pregledao sam ceo youtube i mnooogo sajtova. Svi umeju da naprave slican zvuk ali ni jedan nije dovoljno slican. Moje pitanje je zasto je toliko tesko napraviti taj zvuk koji deluje kao da je jednostavan? Nadam se da ima i onih koji zele da se oprobaju u pravljenu tog zvuka, pa ako uspeju da to podele sa nama... Mada sumnjam da ce neko da ga napravi u skorije vreme...
[ Kovacevic Vladimir @ 10.03.2010. 12:22 ] @
Citat:
dobrota: Ozivljavam staru temu ali ne bez razloga... Mnogo sam trazio po internetu kako da napravim taj zvuk ali NIKO to nije uspeo.
... Mada sumnjam da ce neko da ga napravi u skorije vreme... :D


Ima razumljivog razloga za neuspelu pretragu.

Ja bih je uporedio sa poznatim registrom Jimmy Smith-a na Hammondu.
Svi smo želeli da imamo taj registar, međutim shvatili smo, da nije on sam po sebi dovoljan.

On jeste autorizovan i specifičan/prepoznatljiv za Jimmy-ja, ali u kontekstu ukupnog sviranja, stila, orkestarskog aranžmana i doživljaja u "paketu".
Danas, kada svaki klinac ima taj registar u svom sinthy-u, on gubi na značaju, jer to je samo copy, a da to sve zvuči dobro jedino na Jimmy-jevom Hammondu i kada on svira.

Pozdrav