[ djorvoz @ 09.11.2006. 11:56 ] @
Tako će u posebno dizajniranim kutijama polovinom novembra stići i „Džinovski izbor” telefona i postpaid paketa kojima Telenor uspostavlja nove standarde u oblasti postpejd usluga. Stari i novi korisnici, uz potpisivanje dvogodišnjeg ugovora, dobijaju mogućnost da po povoljnoj ceni izaberu jedan od 14 modela mobilnih telefona koji su u ponudi u okviru odabranog paketa.

U džinovsku ponudu ulaze: Nokia 1600, Samsung X160, Nokia 2610, Nokia 6070, Samsung X650, Sony Ericsson K510i, Samsung X680, Nokia 6233, Samsung E370, Sony Ericsson K610i, Samsung D520, Samsung D900, Sony Ericsson K800i and Nokia N73

http://www.telenor.co.yu/?section=about&page=1712&pn=1

Izgleda da se stvari menjaju...
[ renne @ 09.11.2006. 12:47 ] @
da, konacno i neki high-end telefon tipa N73, koji ce kostati 16000 uz MobiPro 400

nokia 2610
Cena aparata će zavisi od izbora tarifnog paketa:
sa tarifnim paketom Pro 30 cena Nokie 2610 je 3.500 dinara sa PDV-om;
sa tarifnim paketom Pro 60 cena Nokie 2610 je 2.500 dinara sa PDV-om;
sa tarifnim paketom Pro 90 cena Nokie 2610 je 1.500 dinara sa PDV-om;
[ VRider @ 09.11.2006. 12:54 ] @
Telefon koji kosta 70 evra dobijem za 40? Povoljno, povoljno...
[ renne @ 09.11.2006. 15:12 ] @
pa dobijes ga i za 20
[ miodrag_sm @ 09.11.2006. 22:26 ] @
smesno ce biti sve dok ne ukinu dvogodisnje potpisivanje ugovora, ne moram da objasnjavam zasto, a niti jednu pozitivnu stranu takvog ugovora ne mogu da pronadjem prema korisniku, izuzev sto je to vrlo super za provajdera...

Medjutim, jedna razumna i realna granica bi bila 12 meseci ili krace u zavisnosti od tarifnog paketa i modela telefona. Ja bih verovatno pristao na 12 meseci, ali na 24 nikada... sto je mnogo mnogo je
[ VRider @ 09.11.2006. 23:41 ] @
Ja sam pre dve godine postao postpaid korisnik. Nista mi ne bi skodilo da sam pre dve godine dobio i neki telefon za sitne pare. Mobilni koristim, pa koristim, racune placam, pa placam. Bolje neki dobar telefon unapred, nego neke sugave poene za MT:S klub koje dobijam sada... Zar ne?
[ duck@ @ 09.11.2006. 23:48 ] @
Jos samo da saznamo cene i uslove
[ calexx @ 10.11.2006. 12:36 ] @
Citat:
miodrag_sm: smesno ce biti sve dok ne ukinu dvogodisnje potpisivanje ugovora, ne moram da objasnjavam zasto, a niti jednu pozitivnu stranu takvog ugovora ne mogu da pronadjem prema korisniku, izuzev sto je to vrlo super za provajdera...
Ne razumem, hteo bi da ti provajder da za 20 evra ili manje telefon koji košta recimo 120 evra a da nemaš nikakvu obavezu prema njemu? Zar nije pozitivna strana što korisnik dobije telefon za menja para no što košta? Lepo izabere paket koji mu odgovara i prihvati da će da ga koristi dve godine. Ako mu nijedan ne odgovara tj troši recimo 100 dinara mesečno, za njega i nije postpejd. Ja sam pre nekoliko godina prvi put potpisao i apsolutno mi odgovara postpejd pa sam pre mesec dana potpisao opet na dve godine i uzeo još jedan telefon.
Citat:
duck@: Jos samo da saznamo cene i uslove
Ako je po navedenom, neće da bude mnogo interesantno. Za 2610 da dam 3500 uz Pro 30? Pa ne vidim šta je taj telefon bolji od mog drugog S25 koji dobro radi više od 6 godina. Ili N73 za 200 evra i Pro400? Previše. Meni je mera ono što je davao MTS, K510i za 20 evra uz Bell 100 i jedino ponude bolje od te ću da razmatram. :)
[ Iksi @ 10.11.2006. 14:43 ] @
kad smo kod tih poena jel neko gledao sta moze da kupi za njih hehehe. Ja
mogu neki sat torbicu i sl :)))
[ VRider @ 10.11.2006. 14:48 ] @
Ja imam malo manje od 2.5 hiljade poena. Razmisljam se da uzmem onaj svajcarski perorez. Ostalo su ili gluposti, ili nikada necu skupiti za to.
[ renne @ 10.11.2006. 17:28 ] @
Pa sve zavisi od potreba, sja sam recimo kupo pre neki dan k510i cisto da se nadje za ne daj boze, jer sam i ovako na pro200
[ fucumaraxl @ 10.11.2006. 18:43 ] @
Cini mi se da je prema vernim korisnicima Telenor mreze nepotrebno vezivanje
na 24 meseca za jedan aparat. Zar nije pomalo bez veze da 24 meseca placam
nesto sto cu da koristim 6 meseci do godinu i onda promenim za nesto
novije.?
Sa druge strane, kada su u pitanju oni koji ce postati korisnici ove mreze
samo zbog povoljne nabavke odredjenog modela, mreza verovatno nema drugog
izbora nego da ih sto duze veze za sebe.
Sve u svemu, vuk ce da bude sit, a za ovce cemo jos da vidimo.

S
[ cume @ 10.11.2006. 18:53 ] @

Citat:
duck@: Jos samo da saznamo cene i uslove





http://www.telenor.co.yu/?section=services&page=1717







[Ovu poruku je menjao cume dana 13.11.2006. u 20:09 GMT+1]
[ miki022 @ 10.11.2006. 19:06 ] @
Ako za K8ooi dam 200€ i moram biti pretplatnik dve godine ne vidim bas neku prednost svega toga.
Slazem se sa kolegom u prethodnim postovima da je razumno vreme vezivanja za ugovor jedna godina.Onda se moze reci
da su nam kao ucinili neku uslugu.Ovako ova dzinovska ponuda ostaje samo “dzinovska” po cenama!!!
[ Miroslav Jeftić @ 10.11.2006. 20:18 ] @
Sve zavisi od toga kako se koristi telefon. Pro 400 pretplata je 1600 dinara i sadrži 400 besplatnih minuta. Tako da ako je neko imao mesečni račun do sada oko hiljadu dinara ili tu negde, isplati mu se da pređe na pro 400 i dobije telefon na kredit sa popustom (pošto mu mesečni račun ostaje sličan). Naravno, oni koji imaju mesečni račun 150-200 dinara tu teško mogu da nađu računicu i bolje da kupe telefon za gotovinu.
Ono što zameram je da su mogli umesto toliko besplatnih poruka (ili jednog dela njih) staviti par besplatnih megabajta saobraćaja; još uvek se nigde ne pominju net paketi ili bilo šta slično.

[Ovu poruku je menjao Bryan Fury dana 10.11.2006. u 22:32 GMT+1]
[ genesys @ 10.11.2006. 22:44 ] @
Ugovorna obaveza od 24 meseca je uobicajena i na zapadu. Jedino je problem sto ga ovi nasi preterase sa cenama - N73 je 16000 u startu, + 24 mesecne pretplate PRO400, sto ako pretpostavimo da se ne potrosi ni kilogram GPRSa (il 3G kad ga konachno jednom uvedu - a sta ce mi takav telefon bez interneta) nit posalje iti jedan MMS kosta 24 * (1.2 * 1400) = 40320 sto daje 56320 == 704E ... mnogo brate ... Verovatno bih jeftinije prosao da dignem neki cash kredit kod zelenasa sa dozvolom (aka banaka).

Vidim da se Telenor brzo navikao na balkanska poslovna pravila. Grozno.... a bas sam hteo da osvezim telefon koji trenutno imam
[ calexx @ 10.11.2006. 23:20 ] @
Postpejd paketi nisu za one koji i ne telefoniraju. Oni koji troše otprilike koliko je Pro400 dobijaju telefon za 16k para, oni kojima je Pro400 mnogo neće ni da ga uzimaju. Ako ne trošiš toliko, izaberi neki telefon koji ide uz manji paket ili idi do zelenaša. ;) Meni je Pro400 mnogo pošto i one manje pakete koje trošim često ne ispucam do kraja.
Ipak, ponuda je slabija od Telekomove osim što je džinovska. Tamo se 6070 ili k510i daju pod boljim uslovima. Ipak ću da sačekam trećeg, Telenor nije dobro počeo. :(
[ djorvoz @ 10.11.2006. 23:35 ] @
Ponuda nije dzinovska nego bedna kada se uporedi sa nekom normalnom ponudom negde drugde.
To bi bilo kao kada bi telekom otisao u albaniju i ponudio "dzinovsku" ponudu od tri telefona!!!
Dajte ljudi manite se tih bednih fora. Imamo internet i znamo kako je normalno ne stajte nam na muku i ne rugajte nam se.
Nudite telefone od kojih niko ne ocekuje da traju ni 6 meseci uz robovlasnicki ugovor.
Dzinovska ponuda od 14 (cetrnaest) telefona. Da nije tuzno smejao bih se. !%&#*##!
[ Goxomania @ 11.11.2006. 11:22 ] @
Super je ponuda, ali ja izbegavam da se obavezujem na bilo kakve dugorocne ugovore, tipa krediti i slicno. Saznao sam pre nekog vremena da ce Telenor praviti ovu akciju, pa sam odlozio kupovinu telefona. Mislio sam da ce uslovi biti povoljniji, ali... Ipak cu morati da "keshiram" lovu za nov telefon. Iskoristicu priliku da pitam, zna li neko za prodavnicu u Novom Sadu, koja prodaje Samsung E370 u originalnoj Samsung kutiji. Odgovor molim na private.
[ Deda_Mraz @ 11.11.2006. 11:25 ] @
Svakako najbolji telefon koji se daje u ovoj ponudi je Nokia N73.

Telefon u slobodnoj prodaji košta od 375-450 € (kako-gde). Telenor ga nudi za 16.000 dinara ili ~200€ (+/- evro-dva).
Pretplatu za njega moraš plaćati pune 2 (dve) godine, u iznosu od 1.400 dinara svakog meseca.
Kroz dve godine to je 33.600 dinara samo za pretplatu, bez obavljenih poziva, poruka, transfera podtaka putem GPRS-a.
Znači ukupno moraš da daš za ovaj telefon 49.600 dinara, ukoliko samo plaćaš pretplatu nisu uračunati pozivi, poruke i transfer podataka preko GPRS-a ili Wap protokola.

Da kažemo da telefon sada košta u slobodnoj prodaji 400€ (da zaokružim). on košta u DPV 32.000. Za dve godine isti ovaj telefon će koštati ~150-180 u vrh glave, a vi ćete za njega preko Telenora dati preko 60.000 dinara

Jel je povoljan ovaj paket ili nije?
[ cume @ 11.11.2006. 11:49 ] @
Citat:
djorvoz: Ponuda nije dzinovska nego bedna kada se uporedi sa nekom normalnom ponudom negde drugde.
To bi bilo kao kada bi telekom otisao u albaniju i ponudio "dzinovsku" ponudu od tri telefona!!!
Dajte ljudi manite se tih bednih fora. Imamo internet i znamo kako je normalno ne stajte nam na muku i ne rugajte nam se.
Nudite telefone od kojih niko ne ocekuje da traju ni 6 meseci uz robovlasnicki ugovor.
Dzinovska ponuda od 14 (cetrnaest) telefona. Da nije tuzno smejao bih se. !%&#*##!


Normalno je i da se na uvozene telefone placa carina i da ne postoji sivo trziste istih, sto kod nas nije slucaj.
U zemlji gde je do sad maksimum u ponudi bilo 2 telefona, ti ponudu od 14 telefona nazivas smesnom?!
Komentar ti uopste nije na mestu, nemoj da pises o stvarima u koje se ne razumes.


Citat:
Goxomania: Super je ponuda, ali ja izbegavam da se obavezujem na bilo kakve dugorocne ugovore, tipa krediti i slicno. Saznao sam pre nekog vremena da ce Telenor praviti ovu akciju, pa sam odlozio kupovinu telefona. Mislio sam da ce uslovi biti povoljniji, ali... Ipak cu morati da "keshiram" lovu za nov telefon. Iskoristicu priliku da pitam, zna li neko za prodavnicu u Novom Sadu, koja prodaje Samsung E370 u originalnoj Samsung kutiji. Odgovor molim na private.


Ovo je zdravo razmisljanje.
Ako do sada nisi davao preko 800-900 dinara mesecno za telefonski racun, neisplativo je da uzmes taj Samsung u Telenorovom shop-u.

U tome je i jeste poenta, nije N73 sa pro400 i 24 meseca ugovorne obaveze namenjen ljudima koji prave 10 minuta razgovora mesecno.
Ciljna grupa su pre svega postojeci korisnici koji prave velike minutaze, prepaid korisnici koji trose preko 1000 din mesecno na dopune, i zele da predju na postpaid radi ustede, kao i novi korisnici kojima se pro400 uklapa u budzet.
Njima telenor, pored kvaliteta usluge, nudi i originalni telefon od ovlascenog distributera, po ZAISTA povoljnoj ceni. (s obzirom da N73 kod ovlascenog distributera kosta ~570eur )

Ako spadate u grupu koja pravi ~10 minuta razgovora mesecno onda ni ova ni bilo koja druga ponuda jednostavno nije isplativa.

[ renne @ 11.11.2006. 11:54 ] @
Upravo tako, sve zavisi od saobracaja koji se mesecno pravi
[ cume @ 11.11.2006. 11:58 ] @
Citat:
Deda_Mraz
a vi ćete za njega preko Telenora dati preko 60.000 dinara
Jel je povoljan ovaj paket ili nije?


Jos jednom ponavljam:
Telefon kosta 16000CSD.
NE DAJES 60000 ZA TELEFON, 24*1400 CSD DAJES ZA 9600 MINUTA RAZGOVORA I 9600 SMS-ova!!!



[ Deda_Mraz @ 11.11.2006. 12:00 ] @
Kako ne dajem?
Kako ajde mi objasni? Jel ja platim i taj telefon ili platim samo poruke i pozive?

Ma oni mogu da daju i besplatno telefon a da pretplatu naplate 5000 dinara mesečno!
[ renne @ 11.11.2006. 12:06 ] @
Pa ne dajes, zar ne iskoristis te minute i SMS-ove?

Objasni mi
[ Deda_Mraz @ 11.11.2006. 12:12 ] @
Da koristiš ali si primoran da ih koristiš da bi imao taj telefon, a to je više nego smešno i to na dve godine!

Da su bar dali za pro 200 ili 90 pa u redu... ali najskuplji paket za telefon. Smešno zaista!

Mislim u principu zabole me baš, ja sam dovoljno pametan da ne uzmem taj paket jer ću jeftinije da prodjem ako kupim taj telefon u radnji i tarifni paket kod telenora posebno!
[ cume @ 11.11.2006. 12:13 ] @
Citat:
Deda_Mraz:
ja platim i taj telefon ili platim samo poruke i pozive?


Evo, da ti uprostim:

Telefon Nokia N73 = 16000 CSD
Pro 400 = 1400 CSD
Ugovorna obaveza 24 meseca

Citat:
Deda_Mraz:
Ma oni mogu da daju i besplatno telefon a da pretplatu naplate 5000 dinara mesečno!


A sta placaju ljudi koji dodju i sklope ugovor samo za Pro400 i ne uzmu nikakav telefon?
Placaju usluge koje dolaze u sklopu tog tarifnog paketa (voice, sms itd...).
Isto to placas i ti ta 24 meseca.
Dakle uslugu, ne telefon.

[ Deda_Mraz @ 11.11.2006. 12:22 ] @
Da ali opet je skupo...

Pazi ovde se radi o tome da se pretplata uzima ZBOG telefona, jer onaj ko koristi taj PRO 400 tarifni paket sigurno neće da kupuje telefone preko telenora!

Da je ugovor na godinu dana pa ok, ali dve...nikako! Moraju još da rade u Telenoru kako bi uklopili paket i akciju!!!
[ renne @ 11.11.2006. 12:30 ] @
A zasto ne bih uzeo telefon (doduse uzeo sam nas tu nokiju pre mesec dana) ako i ovako koristim Pro 400 i placam i ovako i onako tu pretplatu, kad vec pravim toliki promet....
[ Deda_Mraz @ 11.11.2006. 12:40 ] @
Jer takvih slučajeva kao ti je jako malo, i Srbija nije neko ozbiljno potrošačko društvo koje na telekomunikacije troši mesečno ~2500-3000 dinara.
Zbog toga je ova akcija i dalje skupa i ne pristupačna 90% stanovništva.

Opet kažem da bi stvari bile mnoogo jasnije da je ugovorna obaveza samo 12 meseci.


P.S. Šta bi se desilo ukoliko bi hteo da raskinem ugovor a uzeo sam N73 i Pro 400 tarifni paket??
[ renne @ 11.11.2006. 12:52 ] @
e to bi neko bas mogao da objasni oko raskidanja

Koliko sam cuo moze da se prelazi na veci tarifni paket ako si pog ugovornom obavezom, a za raskidanje nemam pojma
[ Goxomania @ 11.11.2006. 12:52 ] @
Citat:
Deda_Mraz: Opet kažem da bi stvari bile mnoogo jasnije da je ugovorna obaveza samo 12 meseci.

U potpunosti se slazem sa tobom, Deda_Mraz-e. Nadam se da ce njihovi novi paketi imati ugovore na kraci period i da nece uslovljavati skupe tarifne pakete. Ali nisam racunao da li bi se to njima isplatilo...
[ neca @ 11.11.2006. 12:59 ] @
Ja mislim da je samo stav ljudi prema tim paketima problematican, ljudi svu tu pretplatu racunaju u cenu telefona, i onda kazu: "uuu ala deru kozu". Kada ljudi budu skpirali da telefon ide na poklon. Znaci u pravom smislu te reci. Apsolutno se je*e njima da li ces taj telefon da koristis 100 godina ili ces da ga lupis o pod ispred saltera kad poptises ugovor. Oni tebe obavezuju da koristis njihov post paid u naredne 2 godine i to je to.
Ne znam zasto je toliki problem sa tim ugovorom na 24 meseca? Mislim, razumem..neces da se vezujes..da zavisis ni od kog i ostalo...ali meni se prvo ne isplati da menjam broj na 6 meseci recimo, druga stvar je da sam uzeo post paid i da posle toga necu da se vratim na pre paid ni u ludilu...znachi mora da se desi nesto extremno da bi me nateralo da se vratim na dopune...(primer, bell 200 paket kod mts-a, 900+PDV=1062 dinara, za te pare dobijam 200 minuta 200 poruka, da ne duzim, ali kod pre paida bi mi trebalo bar duplo da bi uspeo da isteram sve to, plus sto mi se ne desava da se zadesim u vukojebini bez kredita)
Donekle se slazem da je mozda za taj telefon pretpata velika...ali vremenom ce sve da se sredi...Ja se nadam da ce mobilkom dati nesto zanimljivo kad pocne da radi kod nas (rekose jun, jul 2007)...pa cemo videti...

@deda
kod mts-a, kad raskines ugovor koji si potpisao na 24 meseca, placas penal, znachi, preostali broj meseci * tarifni paket koji si uzeo za telefon.

edit:
@renne
uglavnom je prica da ne mozes da ides na nizi paket od onog koji stoji u ugovoru, samo na visi...
[ Deda_Mraz @ 11.11.2006. 13:01 ] @
Pa pazi ne mora uvek njima da se isplati, u početku naravno. Jer oni su tu da bi se i malo žrtvovali zarad korisnika, pa bože moj ako "preko" mogu da daju uz tarifne pakete od 35-50€ mesečno telefon i nootebook računar... onda sve u ku***c i Srbija i mi
Samo nam ostaje da se nadamo da će smanjiti tu ugovornu obavezu sa 24 na 12 meseci i biće i više nego odlično!

Da li neko možda ima taj ugovor u PDF formatu, ili ako ima neka skenira pa neka okači da vidimo šta se radi ukoliko dodje do raskidanja ugovora, posle recimo 5 meseci!?
[ Deda_Mraz @ 11.11.2006. 13:04 ] @
Citat:
neca: kod mts-a, kad raskines ugovor koji si potpisao na 24 meseca, placas penal, znachi, preostali broj meseci * tarifni paket koji si uzeo za telefon.


Znači ne isplati se biti pametniji od njih!?
U svakom slučaju ako se zajebeš i potpišeš, moraš da platiš pa moraš kako god da okreneš!
[ cume @ 11.11.2006. 13:05 ] @
Citat:
renne: e to bi neko bas mogao da objasni oko raskidanja

Koliko sam cuo moze da se prelazi na veci tarifni paket ako si pog ugovornom obavezom, a za raskidanje nemam pojma


Ako dodje do raskida ugovora pre roka od 24 meseca, korisnik je obavezan da plati ceo iznos pretplate za Tarifni paket do isteka ugovorne obaveze.
Dakle, npr. uzeo si N73 i posle 14 meseci raskinuo ugovor >> obavezan si da platis jos 10 mesecnih pretplata.

[ djorvoz @ 11.11.2006. 13:18 ] @
Oni su platili Vladi srbije 750 eura po korisniku. Oni ne nameravaju to da zaborave nego da to povrade u dogledno vreme. Problem je treci operater koji uskoro stupa na scenu (zato i ne misle da smanje obavezu na 12 meseci). Po meni je pametno sacekati malo na treceg operatera i gledati da se uhvati najpovoljije stanje na trzistu.
Po meni prava reklama za ovo sto je sad (promocija akcija ili normalna stvar) bi bila
"normlna ponuda".

Odnos telefona i cene i tarifnih paketa je prihvatljiva (mada kod mts-a imas neke telefone iz ponude za manje).
Problem je Dolazak (treceg operatera) koji ce mozda da ponudi svasta nesto a ja cu biti obavezan jos nekih 20-tak meseci za telenor.
Ovo i onako nije neka specijalna akcija i oni (telenor) kazu da ce ovoga (ili slicnog) biti uvek.
Sto da se zalecem imam SE z600 kome baterija traje 4 dana. Ne gori mi pod nogama da se mozda (ako covek razmislja logicno NAJVEROVATNIJE) prevarim i bez veze se sada vezem i sebe onemogucim (nemam para da placam dva racuna od 3-4 hiljade) da uzmem neki tel za dz. i tome slicno.
[ Deda_Mraz @ 11.11.2006. 13:27 ] @
Pazi mene baš briga i da su platili milion evra po korisniku, u pitanju su korisnici i njih ne zanima poslovanje kompanije niti kakvi su njihovi troškovi.
Hvala bogu došli smo u vreme kada slobodno možemo da biramo izmedju više mobilnih operatera i njihovih usluga.

Ja plaćam ja zajebavam
[ crews_adder @ 11.11.2006. 15:50 ] @
Pomirite se sa tim da ova akcija, niti bilo koja druga slicna, nije za one koji trose mesecno 500din ili dopune kredit da im kartica ne bi bila blokirana i bice vam mnogo lakse, a i sve jasnije. Nema pilicarenja u vezi sa telefoniranjem i placanjem i dobrog telefona za male pare i . To ne ide jedno s drugim nigde, pa nece ni ovde. Nemojte da mislite da nekoga branim, ali jednostavno stvari su takve kakve jesu.

Posto se, vidim, zalite na 24-mesecnu ugovornu obavezu, znate li neki primer gde je ta obaveza 12 meseci? Ja ne znam. Ali zato znam da moj jedan te isti ugovor sa Mobtel/Telenor-om traje vec... 90-tak meseci, a ni jedan telefon nisam "dobio", cak ni po povoljnijim uslovima (pa bih ovom prilikom apelovao na Telenor da mi pokloni jedan noviji model za dugogodisnju vernost). Ali bio bih glup da sam sve to vreme bio na pre-paid-u, jer bi me to daleko vise kostalo.


Citat:
Deda_Mraz: pa bože moj ako "preko" mogu da daju uz tarifne pakete od 35-50€ mesečno telefon i nootebook računar...


Samo nisi procitao jos ono sto pise pod * ili sitnim slovima. ) I uporedi cene minuta i jednog SMS-a "preko" pa ces videti. Ja se, iskreno, i ne secam kada su poslednji put poskupeli minuti u mobilnoj telefoniji kod nas, sto je odlicna stvar.

O "kvalitetu" mobilnih telefona na nasem trzistu se ne moze govoriti, jednostavno je nespojivo jedno s drugim. Uostalom, zasto bi prodavci davali garanciju od svega 6 meseci? Znam da je 90% tih telefona cist bofl (il' su kradeni, il' su defektni - sa greskom, ili su "skinuti sa mreze", cak se moze videti i sa koje). Sva je sreca te trzisna inspekcija ne radi svoj posao, inace bi telefoni bili bar 50% skuplji, a radnji bar 50% manje.

Takodje, i mobilni telefoni u inostranstvu koji se kupuju na ugovor za 0 ili 1 EUR su iz ko zna kojeg rinfuza (da ne kazem djubre koje se uz to kupuje na VEEEELIKO), tako da ne treba da cudi sto se "svako malo" (mrzim taj izraz!!) korisnici obracaju svom korisnickom servisu, koji sve cini samo da ne zameni telefon koji "blokira", "poludi" ili se gasi (pa kao "resenje" "vide" SW-update i slicne izgovore).

I imajte jos jednu stvar u vidu: npr. neka markirana mikrotalasna pecnica, kosta 50EUR, a najjeftiniji, ipak jos uvek ne i sasvim prevazidjeni krs od mobilnog tesko da moze da se nadje ispod 100EUR. To vam nista ne govori? Razmislite o tome.

[ calexx @ 11.11.2006. 18:54 ] @
Ovde ljudi još uvek ne kapiraju o čemu se radi kada su u pitanju ove akcije. Znači provajder ponudi onima koji prihvate da 24 meseca koriste neki postpejd paket (koji košta koliko košta i tu nema primedbi), telefon po nekoj nižoj ceni. Kakav paket, takav i telefon. Za one kojima je mnogo 1650 mesečno ima telefona koji se daju uz paket koji košta 354 dinara mesečno. Kome je i to mnogo, neće da uzima postpejd a za telefon će sam da se snađe. Jedino nema za one koji bi da troše 100 dinara mesečno a da uzmu N73. ;)
Ja bih recimo rado prihvatio akciju u kojoj će Telenor (ili bilo ko drugi) da mi ponudi na primer N95 za džabe a da uslov bude da potrošim 50 dinara kredita ali nešto ne verujem da će da bude takva ponuda. ;) Pošto je meni bel100 sasvim dovoljan, uzeo sam telefon koji se nudi uz njega i nisam računao da su mi ga naplatili 24x649.
[ djorvoz @ 11.11.2006. 20:02 ] @
Ja moj mobilni mnogo koristim i mnogo ga placam (podstanar sam i nemam fixni). Meni pro 400 odgovara i koristim ga vec godinu dana. Da nije najave za treceg operatera potpisao bih sutra ugovor na tri godine ako treba. Ljudi shvatite da oba operatera strahuju od gubljenja pretplatnika i da ce treci morati nekako da se izbori za svoj deo kolaca. Puske su prevazidjene sada je aktuelno namamljivanje.
Ja cekam bolji mamac.
Za one koji manje koriste mobilni nema dobrog mamca. Onaj ko je do sada imao junior i placao 400 dinara racun gadno je nagrebao ako potpise ugovor na dve godine za pro 200 ili 400. Kupice nesto sto mu ne treba. Ali bilo da vam treba ili ne treba pro 400 savetujem malo strpljenja i uzdrzavanje od trcanja pred rudu. Bice uskoro borbe i mi cemo, najverovatnije, malo da se omastiomo od toga.
Drzim staru reklamu telenora ispred sebe:
nokia 6020 uz PRO90 2000
a sada
SE k510i uz PRO90 2500
Znam da je odgovor na ovu filozofiju tako nikad neces kupiti telefon. Ali ja imam razloga da mislim da ce uskoro stvari da se menjaju.

[Ovu poruku je menjao djorvoz dana 11.11.2006. u 21:12 GMT+1]
[ Deda_Mraz @ 11.11.2006. 21:26 ] @
Ne moraš da budeš nešto izričito pametan da provališ da će kasnije da budu sve jeftiniji i jeftiniji telefoni, sa nižim tarifnim paketima.
Mislim to kada uzmeš taj paket, je kao da si nekom rob, mislim nebi imao nekog mira, znam da zvuči bzv. ali meni je tako.

Više bih voleo da sam ograničen kreditom na 200 dinara mesečno nego da sam ograničen na 2 godine od po 1400-500-600 nebitno. Ja imam da platim i račun od 3-4.000 nije problem, ne radi se o visini paketa, nego o tom ustručavanju i "moranju" plaćanja tarifnog paketa 2 godine.
Ja isto tako znam da ne postoji ili možda mi još nismo čuli za tu zemlju, u kojoj nude tarifni paket na godinu dana, ali mislim da bi ta opcija bila daeko pristupačna svima...svima, mislim na nas korisnike, ali naravno da telenoru, MTS-u...peri ili marku nebi bilo pristupačno jer nebi mogli da vrate uložen novac, i onda su na gubitku (logično a?). Ali opet postoji neka nada da se to uvede.

Citat:
crews_adder: Takodje, i mobilni telefoni u inostranstvu koji se kupuju na ugovor za 0 ili 1 EUR su iz ko zna kojeg rinfuza (da ne kazem djubre koje se uz to kupuje na VEEEELIKO), tako da ne treba da cudi sto se "svako malo" (mrzim taj izraz!!) korisnici obracaju svom korisnickom servisu, koji sve cini samo da ne zameni telefon koji "blokira", "poludi" ili se gasi (pa kao "resenje" "vide" SW-update i slicne izgovore).


Jel to hoćeš da kažeš da su ovo sve škartovi koje je Švedska (nokia) kompanija prodavala na "kilo"? Da svi ovi telefoni imaju neku manu?
U Kini imaš Bosova odela od kojih će ti pamet stati, za menja od 50€ koja su 8x kvalitetnija od onog D&G direktno iz Italije koje košta 1000€ i nije ni za ku***c. Tako da ne treba sud davati po ceni nego po kvalitetu!

Ne mora da znači da sve ono što je jeftino ne valja!
[ calexx @ 11.11.2006. 21:38 ] @
Jedino što zameram ovim akcijama (osim naravno da je malo skuplje no sam se nadao) je to što paketi uslovljavaju da možeš da imaš samo jedan. Šta njih briga ako ja recimo sada uzmem neki paket a kroz tri meseca bude neka druga ponuda pa hoću i to da uzmem, podrazumeva se da stari paket ostaje a da ja uzmem još jedan ili još 5 brojeva. Ovako bih recimo morao da kupujem na nečije ime što mi je bez veze pa zato i ne uzmu još više para od mene.
[ Iksi @ 12.11.2006. 20:57 ] @
da, ali ovako mozes da u bilo kom trenutku raskines ugovor ili se prebacis
na drugi paket.
Drugo zasto bih za taj telefon dao 570 eura kad mogu da ga uzmem za 400 ako
mi je vec zapelo za taj telefon i da se ne vezujem nikakvim ugovorom na 24
meseca i da me pritom odvale od zivota racunima za te 2 godine.
[ Iksi @ 12.11.2006. 21:02 ] @
morao bi da platis razliku do 2 godine od momenta raskidanja ugovora po
vazecem cenovniku za pro 400
[ crews_adder @ 13.11.2006. 11:00 ] @
Citat:
Iksi: Drugo zasto bih za taj telefon dao 570 eura kad mogu da ga uzmem za 400 ako
mi je vec zapelo za taj telefon i da se ne vezujem nikakvim ugovorom na 24
meseca i da me pritom odvale od zivota racunima za te 2 godine.


Izgleda da ne shvatas: ni taj telefon ni ta ponuda i nisu namenjeni tebi i tebi slicnim, vec onim korisnicima koji mesecno mnogo vise trose.

Znam da bi bilo lepo uzeti dobar telefon po ceni 40% nizoj od trzisne (mislim na ovo divlje trziste), pa jos telefonirati po extra cenama (jer ti paketi stvarno omogucavaju dosta nize cene minuta i poruka) a pri tom ne placati nikakvu pretplatu, ili je placati samo prvi mesec i onda raskinuti ugovor, a uz to, po mogucstvu i zadrzati telefon. Taj operater (Utopia 06x) ne postoji, niti ce.

Dakle, stvar je krajnje jednostavna: ako ti se ne svidja, produzi dalje.

Telenor je privatna kompanija i samostalno donosi odluke.

S druge strane, zasto vam/nam Telekom Srbija ne ispunjava te zelje? Koliko znam, ona je jos uvek u vecinskom drzavnom vlasnistvu. :P


[ Dejan Krstic @ 13.11.2006. 11:48 ] @
Citat:
Deda_Mraz: Mislim to kada uzmeš taj paket, je kao da si nekom rob, mislim nebi imao nekog mira, znam da zvuči bzv. ali meni je tako.


Pa tebi ce i da bude tako sve dok ne ukapiras da ne treba da predjes na veci tarifni paket samo zbog telefona. Sto pre ukapiras da se ti telefoni ne kupuju na rate lake ces prihvatiti tu ugovornu obavezu.

Ja sam na primer koristio Pro 400 i nameravam i dalje da ga koristim tako da mi ugovorna obaveza od 24 meseca ni malo nece smetati niti cu onih 1400 dinara pretplate racunati kao nekakvu ratu za telefon kao sto svi vi racunate jer ja tu pretplatu trosim i sa i bez kupljenog telefona.

Citat:
Jel to hoćeš da kažeš da su ovo sve škartovi koje je Švedska (nokia) kompanija prodavala na "kilo"? Da svi ovi telefoni imaju neku manu?


Nokia se nalazi u Finskoj.
[ renne @ 13.11.2006. 15:30 ] @
Upravo to pricam celo vreme, ako nesto koristim (a ja koristim) pa ne mogu onda to gledati kao neki namet ili ratu, kada po potrosim sa ili bez kupljenog telefona

A i ne pada mi na pamet da menjam broj iz bilo kog razloga
[ Deda_Mraz @ 14.11.2006. 08:50 ] @
Citat:
Dejan Krstic: Nokia se nalazi u Finskoj.


Ozbiljno??

Pročitaj opet šta sam napisao! U Švedskoj i Rumuniji su ti dve najveće kompanije koje izvoze šakrtove od telefona, pogledaj na malo starijim nokijama i sagem svaki drugi model piše da je pravljen u Rumuniji!
[ Dejan Krstic @ 14.11.2006. 11:05 ] @
Citat:
Deda_Mraz: Ozbiljno??

Pročitaj opet šta sam napisao! U Švedskoj i Rumuniji su ti dve najveće kompanije koje izvoze šakrtove od telefona, pogledaj na malo starijim nokijama i sagem svaki drugi model piše da je pravljen u Rumuniji!


Sta izvoze???
[ DR83 @ 14.11.2006. 11:29 ] @
Kao sto sam mislio-mobtel=telenor. al bar su cene sa uracunatim pdvom
[ Miroslav Jeftić @ 14.11.2006. 11:36 ] @
Hm... ne bih da izigravam drvenog advokata, ali nek' neko da link do neke baš dobre ponude u inostranstvu - neki najnoviji/najskuplji uređaj za 50$ i bez puno obaveza, kad je ovo ovde tako nepovoljno.
[ Janmix @ 14.11.2006. 12:17 ] @
Burazerova tetka iz Svajcarske je nam je donela nekih 20-ak telefona u proslih 5-6 godina... sve vrh telefoni ( tada ) recimo :

Ericsson T10s

Nokia 8210
Nokia 8310

Sony Ericsson t310 ( tad je bio jedan od prvih sa kamerom )
-II- -II- V600i

I jos dosta telefona, ne mogu sad da se setim tacnih modela... Uglavnom je cena bila 0 - 9.99 CHF + neki paket, vrlo jeftin... dakle ove nase ponude su krsh, strane su extra...

Mogla je da raskine ugovor posle 6 meseci...

I da, telefoni su bili novi, originalni, sa svim dzidzabidzama i kablovima koje uz njih dolaze, garancijom, brdom knjizica itd. Dakle full telefoni, nikakva rumunjesku varijanta, vec su uglavnom bili Made in Japan ili Finland... I koliko ja znam svaki od njih i sada radi... Osim 8310 koje je 60% serije bilo falicno...

Ovi sto pricaju po 400 minuta/month mogu laganica da uzmu telefone, ali ostatak od ~70% korisnika jednostavno nece da bude obavezan da placa 2 god. za nesto sto im realno ne treba...
[ crews_adder @ 14.11.2006. 13:47 ] @
Citat:
Janmix:

Ovi sto pricaju po 400 minuta/month mogu laganica da uzmu telefone, ali ostatak od ~70% korisnika jednostavno nece da bude obavezan da placa 2 god. za nesto sto im realno ne treba...


Slazem se sa tobom. Ali isto tako, tom ostatku od ~70% korisnika realno ne treba ni npr. K600i ili K800i.
[ Miroslav Jeftić @ 14.11.2006. 14:11 ] @
Pa i ne treba im. Ima dosta ljudi koji telefon iz srednje ili više-srednje klase koriste isključivo za razgovor i sms, što je bacanje para na neki način.
[ Deda_Mraz @ 16.11.2006. 20:05 ] @
Citat:
Dejan Krstic: Sta izvoze???


Kupus Dejane, kupus... ajde ne flame-uj bzv, kao što si se popljuvao sa pola Telenor foruma!
[ Dejan Krstic @ 16.11.2006. 20:47 ] @
Citat:
crews_adder: Slazem se sa tobom. Ali isto tako, tom ostatku od ~70% korisnika realno ne treba ni npr. K600i ili K800i. ;)


Apsolutno!

Mada ovo je i dalje zemlja seljaka na brdovitom Balkanu gde gomila ljudi ima telefone od po 400-500e a na saobracaj trosi 100 dinara mesecno. Vazno im je da telefon lepo izgleda i da ima ugradjen "foto aparat" i da moze da im svira omiljenu melodiju kada ih neko cima (posto retko kad telefoniraju).

Citat:
Deda_Mraz: Kupus Dejane, kupus... ajde ne flame-uj bzv, kao što si se popljuvao sa pola Telenor foruma!


Sorry, ali kada sto puta procitam da se telefoni prodaju "na rate" odnosno da se mesecna pretplata racuna kao "rata" jednostavno ne mogu drugacije da reagujem.

Ljudi kao da ne kapiraju da ce tu pretplatu placati i ovako i onako. Negde gore sam napisao da koristim Pro 400. Ja tu pretplatu placam pa placam. I sa telefonom i bez. Tako da, sto se mene tice, taj telefon dobijam za 8000 (ili koliko vec koji kosta) dinara i to je sve. Nisam lud da pretplatu racunam kao ratu za telefon jer mi sama rec PRETPLATA kaze sta je to i zasto se placa.

E sad, to sto gomila onih koji hoce telefone koristi MobiJunior ili MobiFun pa bi onda oni samo zbog telefona presli na Pro400 je sasvim druga stvar. Oni treba da ukapiraju da ako ne prave toliki saobracaj mesecno koliko im se nudi u tom tarifnom paketu onda ne treba ni da prelaze na taj paket samo zbog telefona. Njima je mnogo isplativije da kupe telefon u prodavnici na rate ili kredit a ne da placaju nesto sto nece koristiti.
[ Deda_Mraz @ 17.11.2006. 08:56 ] @
Citat:
Dejan Krstic: E sad, to sto gomila onih koji hoce telefone koristi MobiJunior ili MobiFun pa bi onda oni samo zbog telefona presli na Pro400 je sasvim druga stvar.


Pa iskreno da ti kažem Mobifun je 6x skuplji od recimo pro 90, i sam znaš koliko košta minut razgovora preko Mobifun-a. Jeste da je pretplata 100 dinara ali zato je minut 15 dinara sa PDV-om pa ti vidi.

Jedno imam karticu od septembra 2002 i do tada sam bio na Mobifun-u, a sada kada sam se prebacio na Pro 90, preporodio sam se, pretplata je 750 dinara a razgovaram koliko hoću i račun mi stigne oko 1000 nekada malo više, dok mi na funu stigne izmedju 1800-3000.
[ Deda_Mraz @ 17.11.2006. 09:23 ] @
Da se vrnem na temu.

Ja imam već mesec i nešto tarifni paket Pro90, medjutim sada sam video onaj telefon 6070 da daju za 1.800 dinara uz Pro 90. Kako ja sada mogu da uzmem taj telefon? Jel moram novu pretplatu ili recimo da se na mesec dana prebacim na neki drugi tarifni paket pa onda se vratim na Pro90 i uzmem i telefon za 1.800 dinara...ili kako ?
[ cume @ 17.11.2006. 10:28 ] @
Uzmeš telefon i potpises aneks ugovora.
Dakle, nema potrebe da potpisujes jos jedan ugovor.


[ Lord Stark @ 17.11.2006. 19:57 ] @
Citat:
cume: Uzmeš telefon i potpises aneks ugovora.
Dakle, nema potrebe da potpisujes jos jedan ugovor.


Znaci po ovome sto si rekao, ja moram da uradim sledee da bi aneks-ovao ugovora ( da se obracuna ostatak meseci koji su preostali od datuma potpisivanja ugovora npr. 23*750=17250 din. i tu svotu?( a pod ugovorom sam 24 meseca sa paketom pro 90), i da potpisem aneks ugovora i da dam 2500 za SE k510i i dobijam taj telefon?

Da li se onda menja broj ili paket ili sta vec?

[Ovu poruku je menjao Lord Stark dana 17.11.2006. u 21:16 GMT+1]
[ djorvoz @ 17.11.2006. 20:14 ] @
Ne mozes da uzimas telefon ako si pod ugovornom obaverom, ako si vec tarifni paket koji se zahteva, a nisi pod ugovornom obavezom, potpisuje se samo anex. Ako nisi tarifni paket koji se trazi: menja se tarifni paket i potpisuje se anex. Okacicu uskoro mali dijagram.
[ calexx @ 17.11.2006. 20:24 ] @
Meni nije baš jasno zašto može da se uzme samo jedan paket, bar je tako kod Telekoma. Uzeo sam jedan, hoću još jedan što podrazumeva da stari i dalje plaćam a da uz novi uzimam još jedan broj. Zašto bi njima smetalo da imam recimo 3 broja sa 3 ugovora i da im plaćam 3 pretplate? Svojevremeno su mi u Telekomu objasnili da je to zbog toga da neko ne uzme više telefona sa lažnom ličnom kartom ili tako nešto pa da posle prestane da plaća ali mi nije baš jasno objašnjenje.
[ Lord Stark @ 17.11.2006. 20:35 ] @
Citat:
calexx: Meni nije baš jasno zašto može da se uzme samo jedan paket, bar je tako kod Telekoma. Uzeo sam jedan, hoću još jedan što podrazumeva da stari i dalje plaćam a da uz novi uzimam još jedan broj. .


E tu ti se postavlja pitanje zbog cega hoces jos jedan paket?
Ako je razlog telefon, onda bi napravio veliku gresku, osim ako nemas para na bacanje?
Mislim apsurdno je davati duplo para 24 meseci za neki telefon koji vredi 100-tinak evra... (od prvog ugovora recimo napravis 1000 i od drugog ako ga nekoristis stize ti 750,po meni to je cisto bacanje para i matletiranje, posebno sada u krizi kojoj se nalazimo...)
Ja sam evo vec 4 dana pod telenorovim ugovorom i vec sam mnogo nezadovoljan i spremam sam da odem u korisnicki servis da ih sve polijem benzinom i lepo spalim.
Nisam koristio telefon 3 sata i onako proverim stanje kad ono uvecalo se za 1.5 din od prethodne provere!!!!
MIslim nije 1.5 din puno ali svaki dan po 1.5 pa izracunaj.... Jos ako ti jos nesto okace... Tesko tebi
Pa nisam bre ja lud pa sad kao teram corave koke.. Ispucao sam najvide 30-tak poruka, sto znaci da mi je ostalo oko 60-tak poruka free kao i mnoogo min. jer nisam skoro ni zvao...
Otkud onda takve neke apsurdne brojke? Nesto oni mute.... Siguran sam ja....
[ calexx @ 17.11.2006. 21:00 ] @
O ovome već može da se diskutuje ali nije njihovo da planiraju da neko ne može da uzme više od jednog telefona ili više od pola leba ili 100 grama kafe. ;) Recimo da mi odgovara da imam dva broja sa dva manja paketa umesto jednog sa većim. Ili će možda neko da ispituje odakle mi pare za dve kartice. ;) Inače ne mislim da se pretplatom plaća telefon, ja sam ionako prvi koji sam svojevremeno uzeo u Telekomu dao sestriću, ovaj drugi sestri a ja trošim svoje minute i plaćam pretplate. Dešava mi se da ne potrošim sve ili da potrošim (malo) više od onog na šta imam pravo ali nijednom nisam pomislio da nešto mute.
Zašto si ti nezadovoljan? Iskoristiš malo od onog što imaš a misliš da ti dodaju neke minute? Uzeo si preveliki paket u odnosu na ono što ti je potrebno?
[ Lord Stark @ 18.11.2006. 02:41 ] @
Citat:
calexx: Uzeo si preveliki paket u odnosu na ono što ti je potrebno?


Nije tacno, jer kada sam jednom seo i izracunao koliko para potrosim na dopune, rekoh sebi da se to ne isplati... Zato videh da se dele telefoni i i izabrah paket koji mi odgovara... Pro 90....
Ne zna da li mute, ali ne volim da me neko potkrada.... ma koliki racun da izadje ja cu ga platiti, ali znajuci da sam ga ja napravio, samo pod tim uslovom.. Trebalo bi da ubace kao ono u telekomu: stanje, preostalih min. sms-a itd...
To sto to telenor nema ovu opciju je veliki minus i gube na poverenju potrosaca....
Kada bi to uveli bilo bi manje nezadovoljnih jer bi tada imali veci i opsirniji uvidja u stanje racuna....
[ uglavnom_bezopasni @ 19.11.2006. 22:07 ] @
A zasto ne bi razmisljali ovako: (netrazim ja poklon samo olaksicu, kako to radi vodafone u UK)

Nokia N80, ne radi im sad online shop pa nemogu da prenesem konkretne cene, ali ono sto bi meni odgovaralo je da placam 70eura narednih 18 meseci i da za te pare dobijem telefon i nesto preterano minutaze i poruka (o gledanju TV-a i ostalim uslugama necu ni da pricam, i o tome da prva tri meseca ide pola cene, i ...), ili u drugoj varijanti das nesto para u startu ali onda nije 18 nego 12 meseci i nije 70eura mesecno nego recimo 40...

I tu su svi zadovoljni platis punu cenu telefona i punu cenu minuta, a sve to dobijes na xx rata, lakse je njima da dobiju kredit od banke nego svaki pojedinacni korisnik da se zeza sa tim...
[ cubrovic @ 21.11.2006. 01:01 ] @
** Ja sam evo vec 4 dana pod telenorovim ugovorom i vec sam mnogo nezadovoljan i spremam sam da odem u korisnicki servis da ih sve polijem benzinom i lepo spalim.
** Nisam koristio telefon 3 sata i onako proverim stanje kad ono uvecalo se za 1.5 din od prethodne provere!!!!
** MIslim nije 1.5 din puno ali svaki dan po 1.5 pa izracunaj.... Jos ako ti jos nesto okace... Tesko tebi

Problem moze da bude do njih a moze da bude i neko logicno objasnjenje tipa ostao ti je ukljucen neki program koji je preko interneta povukao nesto podataka, automatska provera maila mozda ili tako nesto. A mozda te i jesu pokrali.

Sto se tice za i protiv cele akcije ja bih se izjasnio za iako mogu dodati da sam ocekivao malo povoljnije cene od ovih no dobro.

Ove racunice koje izvodi Deda Mraz su naravno pogresne ali svako ima svoje vidjenje stvari.

JA cu verovatno zameniti svoju 6630 icu sa n93 sto ce meizaci maltene telefon za telefon uz pretplatu koja je mozda za nijansu vise nego sto mi treba ali potrosice se, nije problem ;)
[ uglavnom_bezopasni @ 21.11.2006. 06:52 ] @
A ko nudi N93? I to mi odgovara ima WI-FI... Da nisi mislio N73?
[ renne @ 21.11.2006. 07:52 ] @
Niko ne nudi N93
[ cubrovic @ 21.11.2006. 17:14 ] @
Pardon . Mislio sam na n73. Sto je babi milo to joj se i snilo ;)
[ Deda_Mraz @ 21.11.2006. 18:18 ] @
Citat:
cubrovic: Ove racunice koje izvodi Deda Mraz su naravno pogresne ali svako ima svoje vidjenje stvari.


Upravo tako, ja sam računice izneo na osnovu svojih vidjenih stvari, ja na te pakete gledam tako neko drugačije, a neko treći sasvim drugačije od nas.

Citat:
cubrovic: ** Ja sam evo vec 4 dana pod telenorovim ugovorom i vec sam mnogo nezadovoljan i spremam sam da odem u korisnicki servis da ih sve polijem benzinom i lepo spalim.
** Nisam koristio telefon 3 sata i onako proverim stanje kad ono uvecalo se za 1.5 din od prethodne provere!!!!
** MIslim nije 1.5 din puno ali svaki dan po 1.5 pa izracunaj.... Jos ako ti jos nesto okace... Tesko tebi


Pa ti lepo ako misliš da si pokraden, nabavi sudski nalog i sa policijom otidi u Telenor i traži da ti izvade specifikaciju poziva (listing) za taj dan posebno pa ćeš onda da vidiš ko će da kosi a ko vodu nosi ;)
[ Janmix @ 21.11.2006. 20:52 ] @
Cisto da se zna, postpaid obracunavanje se ne izvrsava trenutno...

Obicno kasni oko 2 sata... Moguce je da si poslao sms ili koristio gprs, pa proverio i video jedno stanje, a posle 3 sata opet proverio pa video +1.5 din. , moguce a?
[ hodac @ 21.11.2006. 21:10 ] @
Citat:
23*750=17250
puta 1.18 i pretplata je bez urachunatog pdv ako se ja ne varam ?

[ Dejan Krstic @ 21.11.2006. 23:25 ] @
Citat:
cubrovic: ** Ja sam evo vec 4 dana pod telenorovim ugovorom i vec sam mnogo nezadovoljan i spremam sam da odem u korisnicki servis da ih sve polijem benzinom i lepo spalim.
** Nisam koristio telefon 3 sata i onako proverim stanje kad ono uvecalo se za 1.5 din od prethodne provere!!!!
** MIslim nije 1.5 din puno ali svaki dan po 1.5 pa izracunaj.... Jos ako ti jos nesto okace... Tesko tebi


Nista strasno. Ovo se stalno desava sa novim korisnicima.

Naime, novi korisnici po definiciji odmah po sto puta dnevno proveravaju stanje na racunu (kao da ocekuju da ce tu da pise ne znam sta a ne samo obicno stanje ili kao da ocekuju da ce to stanje da pocne da se smanjuje) a da se pre toga nisu raspitali kako to funkcionise.

Funkcionise malo nesrecno doduse ali radi se o tome da se fakturisanje obaveljenog saobracaja ne radi odmah vec nakon nekoliko (cak i desetak) sati. Tako se u jednom momentu pojavljuje cifra x a posle sat vremena se ta cifra uvecala iako u tom periodu nije bilo saobracaja ali je bilo saobracaja pre toga koji nije bio prikazan u varijabli x.

To se sve moze lepo videti i na listingu a za dobijanje listinga nije potrebno izvrsiti desant na korisnicki servis telenora sa sve policijom, sudskim izvrsiteljima, vojskom i nindza kornjacama kao sto ovde izjavi neki dvanaestogodisnjak koji previse gleda americke filmove.

Potrebno je jednostavno otici (razoruzan) u korisnicki servis i zatraziti listing koji ce na licu mesta biti i stampan.
[ cubrovic @ 22.11.2006. 00:57 ] @
E ljudi samo mala napomena. Zasto svi mene citirate oko zaljenja na racun za 1.5 . Nisam se ja zalio vec sam odgovarao na prethodnu poruku, doduse malo nesretno citirajuci ga rucno tako da nije tako ocigledno. Cisto da ne bude zabune.

Uzgred budi ja sam postpaid korisnik mobtel/telenora negde od 2000 godine i do sada nemam nikakvu ozbiljniju primedbu na njih i nemam nameru da menjam ni mrezu ni paket u buducnosti. Sta vise nagovorio sam svoju suprugu da predje na ovu mrezu a za neki dan ce da predje i na postpaid.
[ calexx @ 22.11.2006. 02:31 ] @
Citat:
Dejan Krstic: To se sve moze lepo videti i na listingu a za dobijanje listinga nije potrebno izvrsiti desant na korisnicki servis telenora sa sve policijom, sudskim izvrsiteljima, vojskom i nindza kornjacama kao sto ovde izjavi neki dvanaestogodisnjak koji previse gleda americke filmove.

Potrebno je jednostavno otici (razoruzan) u korisnicki servis i zatraziti listing koji ce na licu mesta biti i stampan.
Meni je najlakše da odem na mobtel/telenor sajt i sam pogledam svoj listing. Jeste da nema trenutni ali bar mogu da proverim prethodne mesece. Samo jednom mi je račun bio sumnjivo veći, proverio sam i video šta sam zaboravio.
Ne znam zašto se često pominje krađa i slično. To bi bilo prilično naivno i bilo bi vrlo brzo provaljeno. Nije valjda da svaki put kad kupite hleb, jorgut, kesicu kafe ... proveravate da li ima tačno onoliko grama koliko bi trebalo? Ako mobilni operateri hoće više para, lepo će da povećaju cenu razgovora ili urade nešto slično a ne da nekom jadnom korisniku odbiju par dinara više po razgovoru.
[ Dejan Krstic @ 22.11.2006. 07:52 ] @
A moze i tako :)
[ Dejan Krstic @ 22.11.2006. 07:58 ] @
Pitanje:

Citat:
cubrovic: E ljudi samo mala napomena. Zasto svi mene citirate oko zaljenja na racun za 1.5 .


Odgovor:

Citat:
cubrovic: Nisam se ja zalio vec sam odgovarao na prethodnu poruku, doduse malo nesretno citirajuci ga rucno tako da nije tako ocigledno.




Citat:
calexx: Ne znam zašto se često pominje krađa i slično. To bi bilo prilično naivno i bilo bi vrlo brzo provaljeno. Nije valjda da svaki put kad kupite hleb, jorgut, kesicu kafe ... proveravate da li ima tačno onoliko grama koliko bi trebalo? Ako mobilni operateri hoće više para, lepo će da povećaju cenu razgovora ili urade nešto slično a ne da nekom jadnom korisniku odbiju par dinara više po razgovoru.


Pa to je zato sto takve price krecu uglavnom od tehnicki neobrazovanih ljudi. Uglavnom te price nemaju mnogo logike ni veze sa zivotom ali tako je kako je. Nas covek vise voli da veruje pricama "rekla-kazala" (rekla mu tetka od strine po ujninoj strani cija komsinica radi u posti).

Interesantno je, medjutim, da do skoro nije postojao listing za pre paid korisnike pa niko nije pricao da se na pre paid-u "krade" vec iskljucivo na post paid-u gde je moguce mnogo lakse izvaditi listing i sabrati stavke.
[ Deda_Mraz @ 24.11.2006. 09:57 ] @
Citat:
Dejan Krstic: To se sve moze lepo videti i na listingu a za dobijanje listinga nije potrebno izvrsiti desant na korisnicki servis telenora sa sve policijom, sudskim izvrsiteljima, vojskom i nindza kornjacama kao sto ovde izjavi neki dvanaestogodisnjak koji previse gleda americke filmove.


Kao prvo pošto ne umeš da čitaš jer si nepismen, u profilu mi piše da imam 19 godina (još malo pa 20), a nemam razloga da lažem za godine.
Kao drugo nemoj da ložiš ljude da radiš u Telenoru kada ne radiš i nemoj da se praviš pametan tamo gde nisi, nekada nije uopšte loše priznati da si pogrešio i saslušati druge korisnike.

Ajde pošto kažeš da radiš u Telenoru ili se bar tako potpisuješ, objasni ostalim ljudima na koji način korisnik može da dobije listing za tekući mesec? I ti i ja znamo da može samo da se dobije uz sudski nalog i da se napravi presek do tog dana i dobije listing za tekući mesec. Prema tome ne vidim čemu tolika frka da ja gledam američke filmove u kojima se vadjenje listinga prikazuje uz akciju sa nindža kornjačama!? Daj čoveče uozbilji se malo, ne moraš svaki put da izmišljaš stvar jer svi znamo ko si ovde a ko si na telenorovom forumu!!!
[ Dejan Krstic @ 24.11.2006. 14:18 ] @
Citat:
Deda_Mraz: Kao prvo pošto ne umeš da čitaš jer si nepismen, u profilu mi piše da imam 19 godina (još malo pa 20), a nemam razloga da lažem za godine.


U svojoj poruci, ja tebe ni jednom recju nisam pomenuo. Ali posto si se sam prepoznao hvala ti na informaciji :) Prosto ne mogu da verujem da neko ko ima skoro 20 godina moze tako nesto da izjavi, al dobro. Covek svakog dana po nesto nauci.

Citat:
Kao drugo nemoj da ložiš ljude da radiš u Telenoru kada ne radiš i nemoj da se praviš pametan tamo gde nisi, nekada nije uopšte loše priznati da si pogrešio i saslušati druge korisnike.


Ja nigde nisam napisao da radim za Telenor.

Citat:
Ajde pošto kažeš da radiš u Telenoru ili se bar tako potpisuješ


U mom potpisu pise "Dejan Krstic". To sto se tebi prividjaju stvari je iskljucivo tvoj problem. Nemoj ovde da siris noise.


Citat:
objasni ostalim ljudima na koji način korisnik može da dobije listing za tekući mesec?


Objasnio sam ja. Objasnio je calexx.

Tu uslugu imas i u cenovniku dodatnih usluga. http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=152

Dakle, sve je objasnjeno samo nema ko da procita (ili ne ume).

Citat:
I ti i ja znamo da može samo da se dobije uz sudski nalog i da se napravi presek do tog dana i dobije listing za tekući mesec.


Ovo je toliko smesno da ja ne mogu da ti opisem! :D

Citat:
Prema tome ne vidim čemu tolika frka da ja gledam američke filmove u kojima se vadjenje listinga prikazuje uz akciju sa nindža kornjačama!?


Pa takvu glupost da korisnik vodi policiju sa sobom radi dobijanja listinga si mogao da vidis samo u americkim filmovima.

Citat:
Daj čoveče uozbilji se malo, ne moraš svaki put da izmišljaš stvar jer svi znamo ko si ovde a ko si na telenorovom forumu!!!


Tako je. Svi znaju ko sam, gde sam radio i gde sada radim. Svi sem tebe, pa se zato svi smejemo :)


[Ovu poruku je menjao Dejan Krstic dana 24.11.2006. u 15:32 GMT+1]
[ Deda_Mraz @ 24.11.2006. 15:48 ] @
Citat:
Dejan Krstic: U svojoj poruci, ja tebe ni jednom recju nisam pomenuo. Ali posto si se sam prepoznao hvala ti na informaciji Prosto ne mogu da verujem da neko ko ima skoro 20 godina moze tako nesto da izjavi, al dobro. Covek svakog dana po nesto nauci.


Prosto ne mogu da verujem da ti toliko mator možeš da pišeš takve gluposti po ovom forumu i Telenorovom!!

Citat:
Dejan Krstic: Ja nigde nisam napisao da radim za Telenor.


Zar je potrebno tako očiglednu stvar naglašavati!? U ostalom mrzi me da tražim tvoje ranije postove na drugim forumima koje pratim, i nije Telenorov forum u pitanju, tako da pssst.

Citat:
Dejan Krstic: U mom potpisu pise "Dejan Krstic". To sto se tebi prividjaju stvari je iskljucivo tvoj problem. Nemoj ovde da siris noise.


Čovek koji u svom potpisu drži svoje ime i prezime, dovoljno govori o njemu, a to što ne umeš metaforu da skontaš, tvoj problem što nisu završavao škole na vreme!

Citat:
Dejan Krstic: Objasnio sam ja. Objasnio je calexx.

Tu uslugu imas i u cenovniku dodatnih usluga. http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=152

Dakle, sve je objasnjeno samo nema ko da procita (ili ne ume).


Da li znaš od kada je uvedena kao dodatna usluga vandredna specifikacija poziva? Ne nije od kako postoji Mobtel... da li znaš kako je mogao ranije samo da se vadi!?

Citat:
Dejan Krstic: Ovo je toliko smesno da ja ne mogu da ti opisem!


Možda tebi, ali pročitaj citat iznad! Ako si pismen da ga pročitaš!?


Citat:
Dejan Krstic: Pa takvu glupost da korisnik vodi policiju sa sobom radi dobijanja listinga si mogao da vidis samo u americkim filmovima.


Takvu glupost sam davno čuo još od tebe, a to bukvalno da uzme da vodi policiju sa sobom je čisto preuveličvanje stvari sa tvoje strane, i zna se zašta samo može da se vadi sudski nalog. Prema tome ne vidim dalje tvoje glupiranje po forumumu i lupetanju gluposti vezano za filmove kada je ovo forum...koji je, ako ne znaš pogledaj u linku, mislim da bi trebao da imaš malo mozga sobzirom da si SM (samo mi nije jasno kako al' ajde)...


Citat:
Dejan Krstic: Tako je. Svi znaju ko sam, gde sam radio i gde sada radim. Svi sem tebe, pa se zato svi smejemo


Upravo tako, smej se i treba, ali pogledaj prvo sebe pa se onda osmehni meni
[ lord Vader @ 24.11.2006. 19:28 ] @
kada je uvedena vanredna specifikcija? Ja sam je vadio još 2004-te. Uvek si mogao da pozoveš 9830 i da uzmeš vanredni listing koji ti stiže na kućnu adresu za par dana.
[ Dejan Krstic @ 24.11.2006. 23:32 ] @
Citat:
Deda_Mraz: Zar je potrebno tako očiglednu stvar naglašavati!? U ostalom mrzi me da tražim tvoje ranije postove na drugim forumima koje pratim, i nije Telenorov forum u pitanju, tako da pssst.


Mrzi te da trazis? Za ocekivati. Prosto ne znam sta bi nasao :)

A zar ti nije lakse da me jednostavno pitas gde radim (kad vec ne umes da procitas u profilu) nego sto se ovako blamiras? :D

Citat:
Deda_Mraz: Čovek koji u svom potpisu drži svoje ime i prezime, dovoljno govori o njemu, a to što ne umeš metaforu da skontaš, tvoj problem što nisu završavao škole na vreme!


Ne, nego cu u potpis da stavim konfiguraciju svog racunara :)

Citat:
Deda_Mraz: Da li znaš od kada je uvedena kao dodatna usluga vandredna specifikacija poziva? Ne nije od kako postoji Mobtel... da li znaš kako je mogao ranije samo da se vadi!?


Vanredna mesecna specifikacija je uvedena jos na NMT (061) mrezi davne 1994 godine odnosno od momenta pustanja u komercijalni rad mreze bilo je moguce dobiti vanrednu mesecnu specifikaciju cak i za obracunski period koji je u toku. Dakle, pre celih 12 godina. To se tada nije izucavalo u drugom razredu osnovne skole tako da ti niko ne uzima za zlo sto to sada ne znas.

Dalje, pustanjem u komercijalni rad druge generacije GSM mreze davne 1996 godine je omogucena je i usluga vanredne specifikacije poziva takodje i za obracunski period koji je u toku. Dakle, pre celih 10 godina (pre neki dan je bila godisnjica).

Citat:
Deda_Mraz: Takvu glupost sam davno čuo još od tebe


A gde si cuo? Pretpostavljam da te i ovo "mrzi da trazis" :D

Citat:
Deda_Mraz: a to bukvalno da uzme da vodi policiju sa sobom je čisto preuveličvanje stvari sa tvoje strane


Ma Boga ti?

Rekao si, citiram: "i sa policijom otidi u Telenor".
[ Deda_Mraz @ 25.11.2006. 11:41 ] @
Citat:
Dejan Krstic: Ma Boga ti?

Rekao si, citiram: "i sa policijom otidi u Telenor".


Boga tebi!? Rekao sam to figurativno ne bukvalno, kako ti sve to smatraš. A ako se čovek već žali da je pokraden i prevaren, obmanut, onda treba da se obrati policiji.

Citat:
Ne, nego cu u potpis da stavim konfiguraciju svog racunara


Pa šta se keziš kada si to ranije i držao u potpisu?

Citat:
Dejan Krstic: A zar ti nije lakse da me jednostavno pitas gde radim (kad vec ne umes da procitas u profilu) nego sto se ovako blamiras?


Poznavajući tebe i tvoj "rad" na forumu podatak iz profila nije verodostojan podatak, tako da baš me briga šta ti piše tu.
[ Dejan Krstic @ 25.11.2006. 13:57 ] @
Citat:
Deda_Mraz: Pa šta se keziš kada si to ranije i držao u potpisu?

...

Poznavajući tebe i tvoj "rad" na forumu podatak iz profila nije verodostojan podatak, tako da baš me briga šta ti piše tu. ;)


Sad kad nemas vise sta da kazes prelazis na lupetanja :)
[ Deda_Mraz @ 25.11.2006. 14:49 ] @
Pošto je to savet/konstatacija od tebe onda...
[ Mister Big Time @ 26.11.2006. 02:54 ] @
Aj' malo da se vratimo na temu...

Takodje mnogi smatraju ovu ponudu nepovoljnom. Vecinom prepaid korisnici koji bi da za male pare dodju do dobrog telefona. Najvise ih odbija kada cuju 200 ili 400 minuta razgovora, a oni trose mesecno 10-15. Ili pak postpaid korisnici koji uz npr. Fun paket doguraju do 350-400 din mesecnog racuna, sve sa PDV-om i pretplatom.
Dakle takvi korisnici trebaju da shvate da ova ponuda nije za njih. Kome to nije jasno i ko se buni onda jbg. "Niko ga nije terao da drmusa ogradu"

Mada, smatram da ima nekih cudnih razlika medju telefonima, npr. SE K510 je najbolja kupovina uz Pro200 paket i 1500 din inicijalno. Dok SE K610, uz iste uslove i paket kosta znacajno vise - 8000din.

Kao da svima nije jasno da u ovoj zemlji (posebno BG) ima najvise boranije - klinaca i fensera koji setaju skupe telefone uz prepaid karticu. Pa za takve je prepaid idealno, ograniceno koliko para toliko muzike. Oni jednostavno ne znaju za meru i granicu... a posle QQ lele mama tata daj za racun koji sam napucao/la.
Stoga ova ponuda je za ljude koji dugurocno razmisljaju i _umeju_ da se kontrolisu.

Dobra stvar u celoj prici jeste ono sto mnogi izgleda ne razumeju - NEMA RATA za telefone, dakle inicijalno platite i to je to. Ono sto se placa jeste pretplata, i cene su potpuno iste i za one koji predju na postpaid ili promene trenutni paket samo bez ugovorne obaveze na 2 god. Ali to je tesko objasniti nekome ko trosi 300 din mesecno... a hoce bas N73. E pa...

Jedina mana po meni jeste nemogucnost menjanja TP 2god. Moze skuplji, ali slabiji nikako. Trebali su da smisle neki koeficijent otplate ili dodatnu ratu za telefon, pa ko hoce da se sa pro 200 vrati na npr. pro60 moze to da ucini ali ce morati da iskesira neku razliku za telefon.

P.S. I dalje ostaje najveca mana post paid sistema - nemogucnost provere trenutno potrosenih minuta odnosno preostalih minuta/poruka... to je osnova osnove, i ako se u skorije vreme to tehnicki ne resi zaista ne vidim kako ce Telenor-ov CC uspeti da odgovori na pitanja korisnika kako da znaju koliko im je jos minuta ostalo...
[ meda011 @ 26.11.2006. 09:07 ] @
Evo sta kaze sajt Austrijskog ONE mobilnog provajdera koji je u sastavu Telenor-a:

http://www.one.at/cgi-bin/onec...haddjhdlejkdcfngcfkmdhkgdgkk.0



I vidi se da nisu nista drugaciji nego kod nas:

http://www.one.at/cgi-bin/onec...haddjhdlejkdcfngcfkmdhkgdgkk.0



[Ovu poruku je menjao meda011 dana 26.11.2006. u 15:41 GMT+1]
[ Dejan Krstic @ 26.11.2006. 12:37 ] @
Jel bi mogao da das neko pojasnjenje za nas koji ne govorimo nemacki?
[ meda011 @ 26.11.2006. 14:40 ] @
@ Dejan Krstic
Vidim da ti za svakog imas neki odgovor, mislim da ti nije potreban prevod vec samo da uporedis cene.

Samo uporedi cene koje je Telenor formirao u mrezi ONE (austrija) i kod nas, a onda to sve uporedi i sa platama i videces da njih (Telenor) samo interesuje da nam ogule kozu sa ledja, a da im je briga za korisnike na zadnjem mestu.
[ neca @ 26.11.2006. 15:17 ] @
Pa oni su ovde i dosli da zarade...
[ meda011 @ 26.11.2006. 15:42 ] @
Ma ok, i treba da zarade.

Dok bude ovaca bice i čobana, zašto bi ti njima plaćao za telefon 200e, ako im svakog meseca daješ u pretplati 1600 dinara, valjda je logično da tad bude telefon 0e, a da onaj ko plaća pro30 pretplatu plati 200e za telefon, a oni nek se potrude da ljudi više koriste mobilni telefon i tako zarade a ne kroz visoke cene pretplate i minuta razgovora.
[ Dejan Krstic @ 26.11.2006. 16:55 ] @
Citat:
meda011: @ Dejan Krstic
Vidim da ti za svakog imas neki odgovor, mislim da ti nije potreban prevod vec samo da uporedis cene.


Ja imam odgovor ali ti nemas.



Nisi mi dao odgovor na pitanje sta ovde pise i sta ja to tacno treba da uporedim i sa cim?
[ cubrovic @ 26.11.2006. 17:22 ] @
Meni nije logicno ni daju N73 za 0 evra posto tako bas i ne bi zaradili ali mislim da bi preziveli da su stavili cenu od oko 10.000 dinara.
Oni austrijski linkovi zaista nisu bili bas upotrebljivi.
Klikom na link sam video neku ponudu, za koju takodje ne vidim detalje i u kojoj vidim jednu nokiu (6070 i ne znam jos koja bese,neka pink na preklop) u ponudi od 0 evra i jednu u ponudi od 100 evra
ali to se, po meni barem, ne moze porediti sa ponudom nokie n73 ili se k800i za koje telenor trazi inicijalno 200 evra.
Ima i telenor u ponudi SEk510i za 1000-2500 u zavisnosti od paketa koji bi ja pre uzeo kod njih nego neku od one dve nokie iz austrijske ponude.
Naravno ne znam sta tamo pise pa mozda i gresim. Ako je tako molim nekog tumaca da prevede detalje.
[ Mister Big Time @ 26.11.2006. 18:22 ] @
Stvarno u cemu je poenta kacenja linkova koje skoro niko ne razume. Iz principa necu da idem na altavistu da prevodim... ili da zovem drugaricu koja zna Nemacki da mi prevede.. blah.
[ meda011 @ 26.11.2006. 18:58 ] @
Samo sam hteo da kažem da treba uporediti Telenorovu ponudu kod nas sa ponudama u drugim zamljama (takođe Telenor), mislim da ti nije potreban prevod da bi pogledao tarife i cene telefona.
[ Miroslav Jeftić @ 26.11.2006. 19:32 ] @
Imaš Telenorovu ponudu u Mađarskoj - www.pannon.hu i ne vidim neku bitnu razliku. To kakav je standard u Mađarskoj, a kakav u Srbiji nije ni Nokijina ni Telenorova briga. Kome ne odgovara ne mora da koristi njihove usluge/proizvode.
[ cubrovic @ 26.11.2006. 19:59 ] @

Ako sam ja dobro shvatio kursnu razliku sa madjarskom valutom madjarska ponuda mi deluje znatno skuplje.
Ono sto je meni upalo uoci tu je znatno bogatija ponuda n70,n73,n80, cak i p990i.
Mislim ne zakeram ovo je prvi put da imamo i ovoliko bogatu ponudu a ovo je vise naznaka koliko mi deluje da ce se ponuda u buducnosti prosirivati.

Kako li ce tek kraj neke takve ponude delovati MTS-ova "dzinovska" ponuda sa 2 telefona bese se k310i i jos neki samsung ? Jadno.


[ Dejan Krstic @ 26.11.2006. 23:03 ] @
Citat:
meda011: Samo sam hteo da kažem da treba uporediti Telenorovu ponudu kod nas sa ponudama u drugim zamljama (takođe Telenor), mislim da ti nije potreban prevod da bi pogledao tarife i cene telefona.


Ja i dalje ne dobih odgovor na pitanje. Sta ja na onoj gore zakacenoj slici treba da uporedim i sa cim?

Jesi ti uopste probao da otvoris te linkove koje si ostavio?
[ vlada1970 @ 28.11.2006. 01:12 ] @
spadam u korisnike post paida vec 4 godine i uvek sam pravio racune od 1000 - 2000 dinara . bio sam ranije na mob60 dugo pa sam presao na mobi fun da vidim da li mogu da nateram sebe da smanjim racune ali nista .tako da mi pro 400 sad odgovara u potpunosti . ali gledajuci ponudu telefona dosao sam do zakljucka stvarno da su preterali sa cenama . jedino ako moze neko da mi kaze da li se u paketima dobijaju original telefoni kao da su kupljeni u Comtrade-u ? jedino tako mogu da razumem ove cene . jer ako bi hteli da kupite na primer k800 original platili biste ga 550 i nesto vise valjda evra a ovako ga dobijate sa pro 400 za 200 evra .

inace , znam da je Srbija u bednoj ekonomskoj situaciji i da mladji samo preko neta mogu da se upoznaju sa svetom ali i tako je moguce saznati dosta. za sta inace sluzi pretrazivanje !

brat mi zivi u Engleskoj i u O2 mrezi moze da uzme,verovatno je uzeo , N73 za dzabe sa paketom kao kod nas nazvan 1000 gde dobija 1000 minuta besplatno i 750 poruka za 35 funti mesecno . dve godine ugovor . ako su plate radnog coveka u UK otprilike 1500 - 2000 funti ,sami vidite koliko dobija za 35 funti . kako to da se O2 isplati takva kombinacija sad se ja pitam a ovde nasima ne ? ima li neko od vas nekoga ko prica 1000 minuta mesecno , molim vas ? razumem direktori ili tako neki kojima firma placa zbog posla racune ali normalan covek---ne verujem da postoji u Beogradu . znaci burazer ce da potrosi maltene ni malo extra minuta ili poruka a dobio dzabe N73 .

sta mi je poenta i sta hocu da kazem ? da nas ovde belosvetski biznismeni smatraju glupima kada misle da mogu tako lako . imamo i mi net pa vidimo normalno stanje u svetu . ako izuzmemo one glupe fonove u ponudi , jedino sto bi me zanimalo su N73 ,D900,K800 i eventualno 6233 ,mada vrlo tesko 6233 . znaci hocu posten telefon , ne zezalicu kao ostale i treba da ga platim 16 000 dinara i da se obavezem dve godine . ne kazem , ja cu ionako preci uskoro na pro 400 jer mi treba ali kad ga uzmem bez obaveze mogu i da prekinem kad hocu .

mislim da su vrlo lako mogli na trziste da udju sa daleko boljom ponudom jer tek pocinju da rade ovde a oni odmah poceli da deru . znam ja da treba da zarade ali ovako?neko ih je lepo naucio kako treba sa nama raditi i kakva je ovde situacija . ne bi oni tako lako dali 1 500 000 000 evra da nisu mislili da deru . mogli su mnogo vecu lepezu tarifa da ukljuce u ponudu kao sto svuda u svetu postoji . vrlo lako se moze naci u ponudi na netu raznih stranih firmi kakve sve ponude postoje . em za ljude koji putuju dosta van zemlje - jedna tarifa , em za sms korisnike druga tarifa , em za vikend treca tarifa ,em za net korisnike koji trose dosta megabajta saobracaja cetvrta tarifa i jos mnogo mnogo kombinacija , i u svakoj toj posebne podtarife za razne ponude . mnogo jos ima kombinacija ,ne mogu sve da ih nabrojim . ja bih cak pristao da se obavezem i na vise godina ako treba posto ionako mislim da koristim pro 400 samo da ga platim minimalno ili cak nista .

zamisljam kakvu kombinaciju bi smislili ovi nasi kad bi bila mogucnost dobijanja besplatnog telefona visoke klase ? morao bi da uzmes na 5 godina neku tarifu pro 10 000 ( hehehehehe) i da moras da placas 10 000 mesecno .

znaci, ako bilo ko od vas ode na primer na O2 sajt u Engleskoj i vidi ponudu za besplatan N73 sa tarifom 1000 koju placas 35 funti a dobijas 1000 minuta besplatno svakog meseca i 750 poruka ,NEKA MI NAPISE OVDE KAKO TO DA SE NJIMA TAMO ISPLATI A NASIMA NIKAKO OVDE ? a lako moze da se proracuna da prosecan covek cak i tamo u UK mora dobro da se pomuci da potrosi sve besplatne minute i poruke . znaci jednostavno , deri Srbe dok se jos moze i dok su jos glupi i neinformisani a posle cemo ( ako ikada pripadnemo normalnim svetskim finansijskim tokovima ?!?!?-- ne znam samo kada ) poceti da radimo normalno . tako je i sa bankama ovde koje samo jos izgleda nas Srbe deru sa nenormalnim kamatama a dobro je poznato da tako ne rade na Zapadu . tamo se zna kolika sme da bude kamata i kada bi ovako i tamo radili ne bi zaradili ni dolara . a Srbi zeljni malo zivota posle bede od 15-20 godina pristaju da rade 20-30 godina krvnicki za belosvetske mangupe pod nenormalnim uslovima placajuci nenormalne kamate .

hvala na paznji , bas sam se ispraznio malo . banke su uvek bile i oduvek ce biti najveci lihvari a pogotovo u uslovima kao kod nas . a znaju da prave velelepne palate kao Hypo kod Hajata da se covek uplasi normalno obucen da udje sve misleci da je na dvor nekog kralja usao .i znaju da zaposle super ribe kojima minic stoji tako dobro da bi je tu na stolu povalio ( a to zato da bi ti poremetila mozak gledajuci je i ne gledajuci koji nenormalni kredit ce da ti uvale , hehehehehehe --- dobro nemaju minice jer to nije dozvoljeno ali mnoge super izgledaju kao da su se na modnu pistu spremile). a odakle sve to dragi moji Srbi --- pa od nasih kamata naravno . sto bednija zemlja to vise banaka , to vise belosvetskih mangupa koji na grbaci napacenog naroda hoce da zarade tako dobro kao sto ne mogu nigde na finansijski stabilnom zapadu . samo pogledajte koliko expozitura raznoraznih banaka imamo --- kao da smo u Luxemburgu . svaka nova zgrada ima u prizemlju bar jedan lokal sa nekom bankom . nije tesko videti to po BGD-u .

otisao sam sa ovim malo off topic i molim admina da ne brise jer sam hteo malo opsirnije da se osvrnem na stanje kod nas a samim tim i na poslovanje na primer Telenora , koga zbog ovakvih nastupa smatram istim kao i sve ove banke koje sada posluju ovde . sto bednija zemlja i u sto losijoj finansijskoj situaciji, to vise takvih biznismena kao sve banke ovdasnje i naravno i biznismena mobilnim komunikacijama kojima je samo na pameti da iskoriste sto vise nesredjenost u zemlji .

[Ovu poruku je menjao vlada1970 dana 28.11.2006. u 02:31 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao vlada1970 dana 28.11.2006. u 03:03 GMT+1]
[ Mister Big Time @ 28.11.2006. 01:28 ] @
Citat:
vlada1970: NEKA MI NAPISE OVDE KAKO TO DA SE NJIMA TAMO ISPLATI A NASIMA NIKAKO OVDE ?


Hah, pa bolje pitanje zasto je ovo zemlja nelogicnosti... ne treba uporedjivati nista iz inostranstva, samo ce glava da te zaboli.

Pa naravno da u Engleskoj imaju takve ponude, kako je njihovo trziste razvijeno i koliko korisnika ima? Uglavnom ako do sada nisi skapirao da je SVE kod nas skuplje nego skoro bilo gde na planeti onda je vreme da to ucinis, bice ti lakse kada se pomiris sa sudbinom ;)

P.S. Glavni cilj svakog preduzeca jeste da ZARADI. A zasto bi zaradijvali manje jer smo mo soc. trziste, kada mogu da iscrpe maximum, svi zivi... o tome je rec. Jer ne zive oni ovde pa da ce da gledaju ekonomske uslove stanovnistva..
Konkurencija sta to bese? Itd..
[ vlada1970 @ 28.11.2006. 01:51 ] @
znam Mister Big Time , imam 36 godina i bio sam i u vreme krize po zapadu i proputovao dosta zemalja u Evropi , bio cak i pre krize u Singapuru ,i pomirio se sa cinjenicom da ce nam biti bolje finansijski SKORO NIKADA i da uopste nismo planirani od strane svetskih kreatora finansijske politike kao potrosacka nacija nego kao jeftina radna snaga ( zato i ne treba ocekivati neki narociti rast plata uopste ne samo uskoro nego dugorocno --- ne treba mladi da se zanose mnogo da ce nam biti bolje kada nismo ni planirani da nam bude bolje --- pre ce svetski mozgovi da finansijski uzdignu Kinu jer ima potencijalnih milijardu potrosaca nego 5 miliona Srba ), ali se pitam kako to da je narodu toliko tesko da osnovne pojmove ukapiraju u ekonomiji ? sto se tice Srbije ja sam se stvarno pomirio sa sudbinom i nisam vise toliko besan kao ranije kad nisam razumeo stvari .

ali pitam cisto iz normalnog razloga kako to da se tamo isplati ? u redu , imaju vise korisnika , to razumem , ali ima i Telenor dosta korisnika za ovdasnje uslove . moglo je sigurno da se nadje i mnogo vise kombinacija cak i za korisnike koji telefon hoce besplatno da ga dobiju . ako gledam mrezu O2 , oni imaju stvarno dosta korisnika i to u mnogim zemljama i jaki su stvarno ali Telenor isto ima dosta korisnika ako gledamo u koliko zemalja posluju . zar nije mogao da udje sa mnogom boljom ponudom i raznovrsnijom bolje receno pa da ga svi ovde hvalimo na sav glas ? a ovako cini sebi medvedju uslugu . na kraju svi cekaju tog treceg operatera ( trazeci u njemu nadu ) i ja mislim da ako slucajno taj treci bude malo pametniji i razumniji sa cenama bilo impulsa bilo ovakvih ponuda telefona , Telenor ima da izgubi mnogo mnogo korisnika. to mi je poenta .

jeste , posto nema konkurencije jos normalne , hajdemo jos da crpimo stanovnistvo dok mu ne isisamo svu krv . ali treba razmisljati i marketinski malo . koliko ce nas ostati u Telenoru ako nam treci ponudi bolje uslove ? ja mislim da ce tad Telenor da se zapita kakvu je antireklamu sam sebi napravio ( i otpustice mnoge koji su im tako savetovali za pocetak , heheheheheeh) . cuj po BGD-u sta ljudi govore o Telenoru . skoro sve najgore . jel im je to trebalo ? ako su tako i hteli , i dobili su .

[ Dejan Krstic @ 28.11.2006. 14:26 ] @
Zamolio bih ucesnike ove diskusije da malo vise povedu racuna o pravopisu i gramatici (pre svega mislim na veliko slovo na pocetku recenice).
[ flirt @ 28.11.2006. 21:26 ] @
Da li su do sada cinjenice dovele do toga da se neko nada u "Tog treceg coveka ..." ?
Da li smo culi za " Koeficijent obrta " ?
Da li znamo broj nepismenih i polupismenih kod nas ?
Da li je , zista , zazivela "Trzisna ekonomija " kod nas ?
Da li jos uvek neko veruje u "Marketing" ( reklamu ) ?
Da li ...???
[ Pujda @ 05.12.2006. 21:02 ] @
Mozda malo kasnim ali eto da dodam i ja koju povodom tih paketa i operatera uopste!
Gledam malo reklame na tv-u i razmisljam boze kakva manipulacija sa narodom! Kao doveli smo stranog operatera da malo zamazaemo oci ovcama! Eto kao neka se nadaju da ce nesto biti bolje! I sta se dobilo? Pa nista u sustini osim malo nove reklame, imena firme i novih makaza za sisanje ovaca! Sta se to nudi po povoljnim cenama? Ko to dolazi u susret kome?
Kakavi telefoni i uz kakve pakete dlaze! alo ljudi jeste li svesni da je jedino sto je povoljno jeste ono iz najnizeg ranga a kada predvidimo to da na zapadu takav telefon maltene dobijes uz pastu za brijanje onako gratis sta onda ispadne????
Gledam samo Telekom i njihov MTS-klub i reklamu imate prijaTELJE...Koga bre oni prave budalama? Ja sam skoro dve godine bio njihov korisnik doduse na bel 50 paketu ali sam uvek imao racun oko 500-600 dinara i sta su mi oni za uzvrat dali za te dve godine? Kao poklon mogu da narucim kineski digitron od 150 dinara i kojekakve bezvezne stvari???
Cista sramota!!!! Jeste da mi racuni nisu bili astronomski ali opet sto je previse previse je!
OK pojavio sae telenor i sta ste ocekivali? Mozda jeftinije impulse? Mozda ali kada izmisle teleport! mozda povolllllllljnije telefone? Mozda ali kada sletimo na neku od zvezda u sazvezdju anromeda! Sta su oni u stvari uradili? Povecali ponudu telefona, rasirili ponudu paketa a sto se tice povoljnosti sve je ostalo isto pa cak i nekim slucajevima jos gore!
Ali reklama je reklama pa makar se prodavala i magla sa dobreom reklamom moze se mnogo ovaca osisati!
[ renne @ 06.12.2006. 10:50 ] @
Tebi ako ne odgovara sve ovo nemoj ni da koristis usluge operatera mobilne telefonije, samo tako te nece, kako kazes, sisati

A sta ti je recimo dala elektrodistribucija, vodovod, toplane, etc
[ Dejan Krstic @ 06.12.2006. 11:00 ] @
A zasto bi tebi operater za te dve godine uopste nesto dao?
[ djorvoz @ 06.12.2006. 19:23 ] @
Zbog toga sto gubi slobodu da promenim tarifni paket?

Svi su oni tu da zarade. Moja moralna obaveza nalaze da ih sprecim da zarade previse (na meni).

u skladu stim podrzavam privatizaciju mobtela i izdavanje trece licence. Predlozio bih i privatizaciju telekoma jer je sasvim moguce da sa novom, efikasnijom, upravom drzava dobije vise od poreza nego sto dobija direktno.

Dejane, mislim da si inteligentan covek. Zar stvarno ne znas sam "A zasto bi tebi operater za te dve godine uopste nesto dao?". Ili si samo frustriran?
[ plava_motorola @ 06.12.2006. 20:59 ] @
Alo pa ti si to uzeo da koristis jer ti treba nije on duzan tebi ista da poklanja
[ podujevo @ 06.12.2006. 23:05 ] @
Postoji li mogucnost zadrzavanja starog broja (naime, ja sam stari pre-paid korisnik Mobtela-Telenora), prilikom potpisivanja ugovora sa Telenorom u Dzinovskoj ponudi ?
[ djorvoz @ 07.12.2006. 00:03 ] @
Citat:
plava_motorola: Alo pa ti si to uzeo da koristis jer ti treba nije on duzan tebi ista da poklanja

Pro 400 mi treba. Ugovorna obaveza ne.
[ Mister Big Time @ 07.12.2006. 02:03 ] @
Citat:
podujevo: Postoji li mogucnost zadrzavanja starog broja (naime, ja sam stari pre-paid korisnik Mobtela-Telenora), prilikom potpisivanja ugovora sa Telenorom u Dzinovskoj ponudi ?


Moze... al' placas onda neku taxu za prelazak 100 din ili tako nesto, nemoj me drzati za rec - glavno je da je moguce..
[ stonex @ 09.12.2006. 22:49 ] @
Sve mi je jasno , koriste situaciju do dolaska treceg operatera da uz dobar marketing pridobiju sto vise korisnika po vrlo losim uslovima , ali mi nije jasno zasto nisu dali malkice povoljnije uslove nego MTS . Zaista sam razmisljao da uzmem nesto iz ove dzinovske ponude ali kada sam video da F&F brojevi od 50% popusta ne ulaze u besplatan saobracaj , nisam mogao da verujem ! Rekoh tada sebi : " Sine , neces ti lopovima dati svoj tesko zaradjen novac " .
[ djorvoz @ 09.12.2006. 23:45 ] @
F&F fazon ne priliči "ozbiljnoj" kompaniji, više mi liči na neki pilićarski instrument.

Citat:
stonex: Sve mi je jasno , koriste situaciju do dolaska treceg operatera da uz dobar marketing pridobiju sto vise korisnika po vrlo losim uslovima , ali mi nije jasno zasto nisu dali malkice povoljnije uslove nego MTS .

duopol, sine. Slična stvar nas očekuje kad dodje "treći". Okreni, obrni, sirotinja...
[ MarcusS @ 10.12.2006. 22:07 ] @
Nisam iščitao poslednje 3 strane, ne zamerite što ipak komentarišem, možda sam nešto prevideo, ali da se osvrnem na povoljnost uzimanja npr Nokie N73i na to koliko cas to u stvari košta...

Jedina bitna stvar je ta koliko ste para trošili na račun&kredite mesečno pre eventualnog prelaska na PRO400.

Ja sam bio na mobi junioru, i plaćao sam oko 1200 dinara u proseku. Sada sam za 300, 400 dinara više (koje potrošim za jedan krš izlazak) dobio mogućnost da mesečno telefoniram barem duplo više (u stvari, 5, 6 pa i više puta), i da šaljem barem 100 poruka više u odnosu na period kada sam plaćao tih mizernih 300 dinara manje.

Dakle, što se mene tiče, i više sam zadovoljan dogovorom, skoro da sam im zahvalan što sam kupio telefon za 200e o kome bi, u slučaju gotovinske kupovine u celokupnom iznosu, mogao samo da sanjam.

Ako neko ko koristi 500 kredita mesečno npr ide grlom u jagode, tih 100O i više dinara mesečno više u odnosu na ono što su trošili ranije definitivno nije zanemarljiva stavka u slučaju procene da li je ovaj paket za njih povoljan ili ne, tj nepovoljan je u svakom pogledu.

Meni je legao savšeno. :)
[ fucumaraxl @ 10.12.2006. 23:19 ] @
Ti pozivi sa 50% nisu ni kod Karica ulazili u besplatan saobracaj kada su u
pitanju Pro paketi tako da nije ni cudno da su ovi to samo preuzeli.

S
[ stonex @ 10.12.2006. 23:59 ] @
Citat:
fucumaraxl: Ti pozivi sa 50% nisu ni kod Karica ulazili u besplatan saobracaj kada su u
pitanju Pro paketi tako da nije ni cudno da su ovi to samo preuzeli.

S



E, to nisam znao .
[ *mihal* @ 11.12.2006. 16:10 ] @
Hm, bas ima puno gluposti napisano u vezi ovog 'dzinovskog izbora'. Najveca glupost je da telenor cilja sa svojim n73 na one koji mnogo trose mesecno. Ako neko trosi 1600 mesecno, kakva korist od ugovora sa takim? te pare ce i bez ugovora zavrsiti u njihovom dzepu. Korist ce svakako biti ako se natera onog koji trosi 100 din mesecno, da izdvaja 1600 za mesec. Taj telefon sa svim troskovima telenora izadje malo vise od 200eur(dobro, mozda malcice vise,ali to je to). Tako da oni nista ne gube, jedino zasiguravaju sebi 20 eur mesecni dobitak. Na zalost ima puno naivnih koji ce glavom bez obzira poleteti na tu udicu - za 200 eur N73. A o ostalim telefonima nema smisla ni raspravljati.

Razumna ponuda bi svakako bila - telefon besplatno a ugovor na 24 meseca u 'maximum' tarifi. 3 godina sam na postpejdu i prosecno trosim 500 din. Ali ako bi takav mobil mogao dobiti besplatno drage volje bi ugovorio 24 meseca po 1600 din. Dakle, nije tu u pitanje nikakav 'u susret' od strane telenora vec cisti pokusaj da se nekog odere.
[ eee @ 11.12.2006. 16:36 ] @
Citat:
*mihal*:
...
Razumna ponuda bi svakako bila - telefon besplatno a ugovor na 24 meseca u 'maximum' tarifi. 3 godina sam na postpejdu i prosecno trosim 500 din. Ali ako bi takav mobil mogao dobiti besplatno drage volje bi ugovorio 24 meseca po 1600 din. Dakle, nije tu u pitanje nikakav 'u susret' od strane telenora vec cisti pokusaj da se nekog odere.


Ovo jeste "u susret" dobroj musteriji. Onome ko trosi dosta impulsa. Tebi se ne isplati da das 16.000 dinara i da placas max tarifu jer trosis samo 500 dinara. Ti i nisi ciljna grupa za ovaj telefon.

A to sto ti hoces je isto kao i da u kafani onaj ko popije jedno pice za vece zeli isti tretman i kao musterija koja placa pice celoj kafani i ne pita koliko kosta. Pa i logicno je da ce pre da se bore da zadrze takvog.
[ renne @ 11.12.2006. 16:50 ] @
Toliko je bila "losa" akcija da su svo N73 prodati
[ *mihal* @ 11.12.2006. 17:30 ] @
U to nimalo ne sumnjam, nisu oni u telenoru od juce, pa da sve to rade nasumice.
[ *mihal* @ 11.12.2006. 17:38 ] @
Citat:
Ovo jeste "u susret" dobroj musteriji. Onome ko trosi dosta impulsa. Tebi se ne isplati da das 16.000 dinara i da placas max tarifu jer trosis samo 500 dinara. Ti i nisi ciljna grupa za ovaj telefon.

A to sto ti hoces je isto kao i da u kafani onaj ko popije jedno pice za vece zeli isti tretman i kao musterija koja placa pice celoj kafani i ne pita koliko kosta. Pa i logicno je da ce pre da se bore da zadrze takvog.


Ono sto sam ja govorio odgovaralo bi: kako naterati onog ko popije 1 pice da casti celu kafanu, a veruj mi, tretirani ce biti obojica isto, i to praznjenjem novcanika.
No videces i sam kad iprazne novcanike onima koji su spremni dati 200 eur za mob. nacice oni kasnije nacin da isprazne i nama koji nismo spremni dati. Samo je pitanje vremena kad ce se pojaviti reklama - N80, samo ugovor na 24 meseca i to je sve.

[Ovu poruku je menjao *mihal* dana 11.12.2006. u 18:54 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao *mihal* dana 11.12.2006. u 18:57 GMT+1]
[ calexx @ 11.12.2006. 19:51 ] @
Citat:
fucumaraxl: Ti pozivi sa 50% nisu ni kod Karica ulazili u besplatan saobracaj kada su u
pitanju Pro paketi tako da nije ni cudno da su ovi to samo preuzeli.
Ali ih ništa nije sprečavalo da to promene i da bude kao recimo kod Telekoma gde ima 3 F&F broja i svi ulaze u 50% popusta. Ako zadrže sve što su zatekli, nisu morali ni da dolaze.
[ genesys @ 11.12.2006. 20:07 ] @

Jeee kolko gluposti, ali stvarno? "Ti nisi ciljna grupa jel ne trosis xy hiljada dinara"??? A ko je to ovlasten da mi kaze koji telefon je za mene, neko ko ima racun od 20000 mesecno? Stavise, moras da imas neku krntiju ako ne trosis vise od neke sume ???

Vidi ovako ... Ti trosis, pretpostavjam negde oko te magicne cifre od 1k4... Ako to trosis sa pricom, tebi je sasvim dovoljan i Siemens S6. Ja sa (Mobi)PRO30 ima racune od oko 1k1-1k3, dobar deo toga (jedno 60-70%) je GPRS . Zbog toga S6 meni nije dovoljan te mi treba telefon sa gprs, ne daj Boze sa UMTS ... I sta onda, to nije za mene, jer, eto, necu da promenim paket u pro400 da imam "besplatnih" (malo sutra je besplatno, uzgred) minuta ka 063/061 koji mi ni ne trebaju ? Radije cu da doplatim za sms i pozive ka ne-telenor mrezama i da sacekam neku normalniju ponudu.

Ako smatras da je cena telefona samo 16k i da promena tarifnog paketa ne spada u cenu telefona, objasni zasto telenor (i drugi operateri) traze tu promenu. I zasto, recimo nemacki tmobile ne zahteva neki odredjen paket nego ti dozvoljava da odaberes svoj zeljeni paket i na osnovu toga formira cenu telefona (sto je po meni sasvim OK)?
[ ninoslav simic @ 11.12.2006. 20:20 ] @
Izvinite sto sam se za prvo javljanje ovoliko raspisao ali morao sam.Iako vas dugo pratim dosada nisam imao neku zelju da seu kljucim ali sada sam Groooaaaar!!!! Pozdrav za sve forumase, odlicni ste!

Da predjem na...

E narode stvarno ne mogu vise.Evo mesecima pratim svakodnevno sajt i telekoma i telenora i vase ideje i stavove i odmah da budem jasan- Licno sam na svoju inicijativu presao sa 064 na 063 prosle godine i uzeo postpaket na godinu dana uz placenih 3550din za Nokia 6020 i pro 60. Naime bio sam iznerviran cekanjima na javljanje operatera na 064 mrezi te losim metalizirajucim signalom, signalima zauzeca u dane praznika i slicnim. I tako je krenuo moj radni staz u 063mrezi,ja sam bio super zadovoljan-tada je bio u vlasnistvu dtrzave taman su ga oteli od Karica. Svakog meseca sam koristio 5 besplatnih sati interneta na Eunetu pa sam presao i na njihov mail.U objektima Mobtela nikad nije bila guzva, par puta sam svracao na pricu…Zatim je izasao super paket od 690 dinara ya koje smo dobili 1300 dinara kredita,onda sam jos dva broja u porodici prebacio na 063…I onda jedosao Telenor-da se razumemo prvi sam rekao BRAVO idemo dalje bolje Vise…. I onda –prvi sunovrat ukinuse mi 5 besplatnih sati Neta u roku 24 sata.Moje adrese,ljudi navikli na Eunet… Ja kazem OK ljudi uvode red,ajde da sacekamo…Onda mi 16-tog u mesecu stigne neko zapetljano obavestenje da kao imamo nekih 30 minuta dzaba price za dobrodoslicu,ako predjemo limit u 063 mrezi,ali o tome nista nije bilo na sajtu koji svakodnevno gledam po10 minuta.Posle pozovem operatera oni mi odrape 11,5 dinara i kazu mi aaaaa pa to je proslo!!!Kako mi je to slicno onoj Slobinoj taktici-mleko je 12 dinara al ga nigde nema! E sad dodje dzinovski izbor, pa covek gleda ove cene-ovi ljudi u Telenoru izgleda znaju da smo mi volovi i da volimo da nas vuku za nos-oni umesto da budu prava realna konkurencija mts-u, oni ljudi svaku paricu racunaju po sistemu daj da se vrate ulozene pare. Zatim mi serviraju super prepaid po vecim cenama nego ovaj koji sam gore spomenuo.Ko ne veruje u ovo sto pricam nek prelista malo vesti iy tog perioda i videcete da je telenor doneo samo poskupljenje i nikakav boljitak u mrezi. Pa ljudi ne menjam ja mrezu svaki dan, necu guzve u prodajnim objektima,necu da me omalovazavate,pa kakvi su to novi paketi na postpaid u kojima ti se otkida 1.5 dinara za start? Pa jel ste vi stvarno mislili da ce to uroditi plodom? Kakve su to cene u kojima ne iznosite PDV? Pa jel ja treba da uzmem kalkulator i da preracunavam? Hoce li moyda talenor da plati PDV? PA naravno da nece, al lepse zvuci kad je manja cifra.Jel nije dosta mojih 1500 dinara svakog meseca za malo vaseg ljudskog postovanja. Pa jel znate da signal 063 nije dostupan na planini Tari, na prilazu prema Knjazevcu i jos na nekoliko mesta na ibarskoj magistrali? Ja pobegao iz telekoma da ne bih hranio politikante a ovamo me docekali isti takvi uvijeni u markentinske odore? Sto se mene tice ja izlazim iz 063 za koji mesec(i nadam se da ce telenor zauvek otici iz ove zemlje jer cak ni vezu sa Telenor Promonteom nije mogao da spusti na pola vec su ga opet preracunali pa dobili -10posto i naplacivanje poruke iz BG prepaidom ka njima samima u CG kao da ide u inostranstvo!!!!) i povlacim svoje brojeve u 064 jer me Mts barem nije ovako vozao-kao ono cuveno Stole Vole!!!
To je moj stav i nisam placen za reklame, saamo sam besan jer shvatam da ovo nije konkurencija vec isti sistem,samo jos malo gori a mi obicni smrtnici od toga nemamo ama bas nista osim gubljena dragocenog zivotnog vremena!

[ renne @ 11.12.2006. 20:26 ] @
O Pedja ti li si to :)))))
[ Deda_Mraz @ 11.12.2006. 23:07 ] @
Ma jok Ninoslav se opametio
[ *mihal* @ 12.12.2006. 06:23 ] @
Citat:
A zasto bi tebi operater za te dve godine uopste nesto dao?



Nemora dati, ali nemora se ni derati na sav glas da daje!
[ eee @ 12.12.2006. 08:27 ] @
Citat:
genesys: Jeee kolko gluposti, ali stvarno? "Ti nisi ciljna grupa jel ne trosis xy hiljada dinara"??? A ko je to ovlasten da mi kaze koji telefon je za mene, neko ko ima racun od 20000 mesecno? Stavise, moras da imas neku krntiju ako ne trosis vise od neke sume ???


Oko pitanja gluposti se slazemo. Ni ja ne mogu da verujem koliko gluposti u tvojoj poruci. Ja nisam rekao da moras da imas krntiju ako ne trosis vise od neke sume. Samo da su im ciljna grupa za ovaj telefon ljudi koji trose 2k+ mesecno. Ne mozes da ocekujes da ti telenor da telefon od 500 e za dzabe a da ga ti za 2 godine otplatis samo kroz najskuplju tarifu (1400*1.18*24=39648). Ovde pricam o ceni telefona kod ovlascenog zastupnika a ne telefona skidanog sa mreze.

Citat:
Vidi ovako ... Ti trosis, pretpostavjam negde oko te magicne cifre od 1k4... Ako to trosis sa pricom, tebi je sasvim dovoljan i Siemens S6. Ja sa (Mobi)PRO30 ima racune od oko 1k1-1k3, dobar deo toga (jedno 60-70%) je GPRS . Zbog toga S6 meni nije dovoljan te mi treba telefon sa gprs, ne daj Boze sa UMTS ... I sta onda, to nije za mene, jer, eto, necu da promenim paket u pro400 da imam "besplatnih" (malo sutra je besplatno, uzgred) minuta ka 063/061 koji mi ni ne trebaju ? Radije cu da doplatim za sms i pozive ka ne-telenor mrezama i da sacekam neku normalniju ponudu.

Ako smatras da je cena telefona samo 16k i da promena tarifnog paketa ne spada u cenu telefona, objasni zasto telenor (i drugi operateri) traze tu promenu. I zasto, recimo nemacki tmobile ne zahteva neki odredjen paket nego ti dozvoljava da odaberes svoj zeljeni paket i na osnovu toga formira cenu telefona (sto je po meni sasvim OK)?


Vidi ovako ... Ti mnogo pretpostavljas. Moji racuni su negde oko 2-2.5k. Na GPRS mi otpada oko 800-900. Na PRO60 sam jer mi isto ne odgovara da predjem na vecu tarifu - ne znam da li cu sledeceg meseca potrositi ovoliko (obicno potrosim :) ). Ali kao sto sam i naveo malopre. Zasto bi tebi (ne odnosi se na tebe vec govorim uopsteno ) neko dao telefon od 500e za dzabe, koji ces otplatiti za 2 godine bez kamate + ti ostane telefon posle te dve godine koji ces mozda moci da prodas za 200e.

[Ovu poruku je menjao eee dana 12.12.2006. u 11:00 GMT+1]
[ vlada1970 @ 12.12.2006. 11:27 ] @
Meni se toliko smucila prica oko Telenora i ovih dzinovskih paketa da sam totalno odustao od te zamisli . Pre cu da uzmem za svoju lovu neki fon a onda bas ako mi se svidja uzecu pro400 ali bez obaveze . Mogu da prekinem kad hocu . Posto je Srbija jos materijalno mnogo slaba ( plate su nam male pa cak i nabavka mobilnog spada u luksuz ) , nema izgleda drugog nacina za belosvetske mangupe kao sto je Telenor ,drugacije ni da posluju ovde . Koliko god sam nezadovoljan uslugom Telenora to moram da priznam . Dodje Norvezanin kome je normalna plata 5 hiljada evra i koji ni ne ocekuje manje da zaradi pa makar poslovao u Zimbabveu . I sad kad pocne poslovanje u siromasnoj Srbiji, on apsolutno nema razloga da razmislja da narodu ugodi nego samo da zaradi . Nista apsolutno drugo nije u pitanju .
A jos kad je dobro premerio pre kupovine , da ovde nema konkurencije neke narocite , onda mu se samo maste brci kad razmislja koliko ce ovde da zaradi .
A Srbi zeljni malo boljeg zivota , vrtoglavo srljaju da se jos vise zaduze i na ovako bezizlaznu situaciju sto se tice ekonomije .

A jos kad Telenor bude kupio taj Mobilkom i kad bude on u stvari pored Telekoma bude bio jedini drugi i treci operater , onda cemo tek da vidimo kako se u Srbiji "super" posluje . Rade nam sta hoce u jedinom cilju samo da zarade . Nista apsolutno drugo .

Izasli su ovi novi paketi postpaid i prepaid , pa cu da vidim koliko ce njih koji su se vrtoglavo zaduzili na dve godine, sad moci da predje na tako nesto cak i ako im odgovara. Prodadose sve skoro od telefona iz dzinovske ponude pa tek onda izbacili nove tarife a pola Beograda moze sad samo da ih gleda.

Mislim da je bolje i kredit neki uzeti kod banke u kojoj se prima plata i kupiti posten telefon nego se zaduziti i kupiti iz dzinovske ponude na dve godine ovakve fonove . Svaka cast N73 ali moze on i na druge nacine da se uzme. Vaznije mi je da me ne duze da dve godine i da ne moram da ih proveravam svaki dan jer koliko puta sam samo uhvatio neslaganje u racunu da je to za ne verovati .

Pozdrav
[ Ivan Dimkovic @ 12.12.2006. 11:38 ] @
Citat:

nema izgleda drugog nacina za belosvetske mangupe kao sto je Telenor ,drugacije ni da posluju ovde


Zasto su ljudi iz Telenora "belosvetski mangupi" ? Jel ima neka telefonska kompanija koja drugacije posluje... voleo bih da znam koja je, da uplatim tamo ;-)

Citat:

Dodje Norvezanin kome je normalna plata 5 hiljada evra i koji ni ne ocekuje manje da zaradi pa makar poslovao u Zimbabveu .


A jel Norvezanin platio Mobtel "kao u Zimbabveu" ili su ga platili punu cenu, visoku i za EU standarde? Mislis da je to bio poklon Telenora gladnoj deci Srbije? ;-)

Citat:

I sad kad pocne poslovanje u siromasnoj Srbiji, on apsolutno nema razloga da razmislja da narodu ugodi nego samo da zaradi . Nista apsolutno drugo nije u pitanju .


A sto bi se inace bilo ko bavio poslovima pruzanja telefonskih usluga? Zbog humanitarne pomoci? Radi onda ti za dzabe :-)

Citat:

proveravam svaki dan jer koliko puta sam samo uhvatio neslaganje u racunu da je to za ne verovati .


Yeah, right - mangupi jedni :)
[ vlada1970 @ 12.12.2006. 13:49 ] @
Ivane , belosvetske mangupe smatram njih zato sto ko god dodje ovde u Srbiju misli samo kako da iskoristi jos vise nesredjeno stanje i da basnoslovno zaradi . Isti su kao i ovi nasi tokom 90' tih godina ,nazovi bisnismeni, kojima je odgovoralo nesredjeno stanje i lov u mutnom sto je politika ovde napravila , i kojima je to i te kako odgovaralo i koji su na sve nacine kasnije i podrzavali takvo stanje samo da sto duze love u mutnom . Takvih ima mnogo .

A ovakve kao sto je Telenor isto smatram mangupima jer bi i oni sigurno da su imali tu mogucnost , drage volje ucestvovali u prethodnom periodu nase istorije i zajedno sa nasima zaradjivali dok je haos .

Mora da se ima nekih pravila u ljudskom zivotu jer vidis dokle ovo vodi ! Sutra ce klinci majku da prodaju uceci od ovakvih sta je "normalno" . samo zamisli jednog 12-13-o godisnjaka kome je normalno da gleda ovakvu krvavu i bespostednu utakmicu . Smatrace da je normalno da ukrade,slaze , prevari,iskoristi .itd . OK, nemam vise sta da dodam .
[ Dejan Krstic @ 12.12.2006. 15:31 ] @
Citat:
*mihal*: Nemora dati, ali nemora se ni derati na sav glas da daje!


Pise se "ne mora" i ne pise se "derati" nego "drati". I niko nije ostao bez koze koliko sam ja primetio.

I gde to pise da Telenor nesto daje? Pored svakog telefona uredno pise cena. A ako ima cenu onda ne znaci da se nesto daje odnosno poklanja.
[ fucumaraxl @ 12.12.2006. 16:08 ] @
Ako dobro shvatam, oni su zbog sebe dosli ovde, a ne zbog nas. Mi smo tu
samo da im pomognemo da opravdaju svoj dolazak. Da budem iskren, ocekivao
sam da ce imati bolji nastup ali...
[ sharpshooter @ 12.12.2006. 21:24 ] @
Citat:
vlada1970:
A ovakve kao sto je Telenor isto smatram mangupima jer bi i oni sigurno da su imali tu mogucnost , drage volje ucestvovali u prethodnom periodu nase istorije i zajedno sa nasima zaradjivali dok je haos.


Pogledaj malo gde i čime se bavi Telenor i u kojim zemljama sve posluje.

http://www.telenor.com/about/operations/mobile/
http://www.telenor.com/about/operations/fixed/
http://www.telenor.com/about/operations/broadcast/
http://www.telenor.com/about/operations/other_units/

Pogledaj i ko ima kontrolni paket akcija
http://www.telenor.com/ir/stock_info/shareh/
[ codemaster @ 13.12.2006. 21:13 ] @
Citat:
Dejan Krstic: Pise se "ne mora" i ne pise se "derati" nego "drati". I niko nije ostao bez koze koliko sam ja primetio.

I gde to pise da Telenor nesto daje? Pored svakog telefona uredno pise cena. A ako ima cenu onda ne znaci da se nesto daje odnosno poklanja.


Izvini, a sto si tako nadmen? Razumi coveka. Znas sta hoce da kaze.
[ Dejan Krstic @ 14.12.2006. 08:24 ] @
Ne znam sta hoce da kaze posto u jednoj jedinoj recenici ima toliko pravopisnih gresaka da to nije normalno.

Sve u svemu, Telenor nista ne "daje" vec prodaje i to po cenama koje su jasno navedene. Ja jos uvek cekam da covek precizira gde to pise ili ko to kaze da Telenor nesto "daje".

E sad, ako je on mozda mislio na onu pricu o visegodisnjim korisnicima, opet mi nije jasno gde to Telenor objavljuje na sav glas da nesto daje?
[ codemaster @ 14.12.2006. 12:55 ] @
Hteo sam da kazem da je mislio na to da daju neku revoluciju, reformaciju i nesto potpuno novo...da daju telefone jeftino i povoljno. A to nije tako. Niti ce mihalu iko ista dati. Kao sto on ocekuje.

A deluje mi da ih ti branis. Razumem sta kazes. Al daj da se postujemo medjusobno. Ili mozda Norvezanin Bjerne bolje zna padeze od mihala? Nemam nista protiv Bjernea, ali brate, treba nam slobodno trziste, kad ce doci MobilCom?
[ Dejan Krstic @ 14.12.2006. 18:09 ] @
Apsolutno se slazem ali me nervira prica koju ovde vecina prosipa. Radi se o tome da je nas covek prilicno neinformisan o prilikama kakve su na zapadu (tacnije, delimicno je informisan) i onda dodje ovde pa prica kako je na zapadu sve dzabe i kako je tamo sve lepo.

Jeste, tamo je sve lepo ali ne moze se uzeti samo jedan veoma mali segment u celoj ekonomiji i porediti sa istim takvim segmentom u nekoj zapadnoj ekonomiji. Da se razumemo, ja nisam nikakav ekspert za ekonomiju ali mi je sasvim jasno da je neizvodljivo porediti nase prilike sa prilikama u Norveskoj, svojevremeno zemlji br. 1 na svetu po zivotnom standardu.

Ja branim samo zdrav razum. Istina je da sam svojevremeno radio za Mobtel ali to ne znaci da ja branim tamo bilo koga. Jednostavno me nerviraju likovi koji prosipaju pamet kako bi cena minuta trebala da bude toliko i toliko, kako bi cena aparata trebala da bude toliko i toliko, kako bi ugovornu obavezu trebalo ukinuti... svi pricaju a niko pojma nema o cemu prica. Svako prica prema onome kako bi on voleo i kako bi to njemu odgovaralo. Svako ima nekog ujaka od tetkinog strica koji je u Americi dobio telefon za dzabe i kome cak placaju da telefonira. Tu su se malo prevarlili. Amerika je daleko iza nas sto se mobilne telefonije i usluga tice. Pa oni dan danas imaju tarife na kojima se naplacuju dolazni voice i sms. Ej, zamisli, dolazni sms naplacuju?! Pa to kod nas nikad nije bilo!

Elem, svi oni zaboravljaju jednu bitnu pricu. Trziste. Nije isto trziste kod nas i u Nemackoj. Prosecan svaba pravi mnogo vecu minutazu od prosecnog srbina. Prosecan svaba je mnogo vise tehnicki obrazovan od prosecnog srbina. Srbin hoce da mu se aktivira gprs na broju ali mu ne treba podesavanje aparata jer jer njemu bitno da mu na displeju pise ono veliko G samo zato sto je to video kod komsije. Tuzno je sto to nije moje karikiranje vec ziva istina.

Dakle, ne moze se diskutovati na temu cena i usluga sa nekim ko ima 0 dana radnog staza u toj oblasti i ko definitivno nije video ni jednu jedinu cifru statistike i analitike na tu temu. Ja ne kazem da sam sve video ali dovoljno da razumem da ne moze Telenor samo zato sto je jaka i bogata firma da prepolovi cene tek tako ili samo zato sto je to tako u Norveskoj.

Citat:
codemaster: kad ce doci MobilCom?


Mislis Mobilkom? :D
[ Nenad Vranjanac @ 14.12.2006. 19:05 ] @
Dejane- evo ti to sa aspekta "neukog korisnika" (iako se generalno slazem za ono poredjenje sa Norveskom i USA)

Do januara 2006 je 063 bio u velikoj prednosti po pitanju usluge/cena.
Ta razlika se sada gubi i prelazi u nedostatke. Kad potrose svoj kredit kod mene, ja odo (a koristim ih vec 2-3 godine) nazad na cetvorku. A statistike i ostalo me ne zanima.
[ *mihal* @ 14.12.2006. 19:59 ] @
Citat:
Pise se "ne mora" i ne pise se "derati" nego "drati". I niko nije ostao bez koze koliko sam ja primetio.

I gde to pise da Telenor nesto daje? Pored svakog telefona uredno pise cena. A ako ima cenu onda ne znaci da se nesto daje odnosno poklanja.


Nisam puno isao u srpsku skolu tako da i nisam neki profesionalac u srpskom pravopisu.

I koristio sam rec 'daje' a ne 'poklanja'. Puno on toga daje, a sve se manje ima. A pokloniti, mislim da se nece zabuniti uraditi tako nesto.

Ma ne smeta meni to nista, interesantno mi je.
[ *mihal* @ 14.12.2006. 20:09 ] @
Citat:
Codemaster: Niti ce mihalu iko ista dati. Kao sto on ocekuje.


Ta ne ocekujem ja nista, osim mozda povoljnijeg mobilnog interneta.
[ Dejan Krstic @ 15.12.2006. 15:30 ] @
Citat:
Nenad Vranjanac: Ta razlika se sada gubi i prelazi u nedostatke.


Sta je to sto je januara 2006 Mobtel imao a sada nema i sta je to sto januara 2006 mt:s nije imao a sada ima?
[ Iksi @ 15.12.2006. 17:14 ] @
Pa... znas kako! Ovde se slazem sa tobom ali samo do nekle. Cinjenica je da
ima prostora da se spustecene. Jednostavno mi imamo nizi zivotni standard od
nekih drugih zemalja a tamo je telefoniranjeopet jeftinije pa je logicno da
se vise prica.
Secate se nekad je minut bio 2 din. A interesantno je takodje da su 061
brojevi bili jako jeftini za pricu isto tako tipa 2 do 3 din.
Sve se moze, kad se hoce a telenor bi da sto pre vrati ulozene pare umesto
da strpljivo pridobije korisnike odlicnim uslovima.
Mislim da cebiti opsta trka izmedju mobilkoma i mts-a, a telenor ako ovako
nastavi izgubice puuuno korisnika...
[ meda011 @ 15.12.2006. 17:21 ] @
Citat:
Dejan Krstic: Sta je to sto je januara 2006 Mobtel imao a sada nema i sta je to sto januara 2006 mt:s nije imao a sada ima?


Verovatno broj korisnika :)

Nadam se da ovu poruku neces obrisati
[ Nenad Vranjanac @ 15.12.2006. 17:27 ] @
Citat:
Dejan Krstic: Sta je to sto je januara 2006 Mobtel imao a sada nema i sta je to sto januara 2006 mt:s nije imao a sada ima?


recimo:
a1) mnogo mi je losija veza, ucestali su ispadi, propusteni pozivi, nedostupni su ljudi koji su bili dostupni, nece da posalje poruku po 5x, nekad umesto jedne posalje 2-3, nekad jedna poruka stigne x puta, znaci ona tipicna bagovanja mreze. i nemoj da neko kaze da je toga pre bilo, jer NIJE. kritican period je bio okt-nov 2006., kad je (ne)kvalitet postao uznemiravajuce osetan. to nije samo moje zapazanje, vec jos nekoliko mojih prijatelja (a svi smo odvojeno dosli do istog zakljucka)

a2) gprs je osetno losiji nego pre godinu dana, to jos donekle i razumem, sad ga svi koriste.


b) mts drzi kontinuitet u kvalitetu ;)

evo ti ispod ilustracija mog vidjenja ;)

[ Dejan Krstic @ 15.12.2006. 18:43 ] @
Citat:
Iksi: Cinjenica je da
ima prostora da se spustecene.


Upravo o ovom sam pricao u svojoj prethodnoj poruci na ovoj temi. Svi pricaju o nekim cinjenicama a niko ne zna cinjenice.

Cinjenica je da bi tebi odgovaralo da cena bude niza ali to ne znaci da je cinjenica da cena zaista treba da bude niza ili visa.

Citat:
Jednostavno mi imamo nizi zivotni standard od
nekih drugih zemalja a tamo je telefoniranjeopet jeftinije pa je logicno da
se vise prica.


Opet netacno. Nije tamo veci saobracaj zato sto su nize cene nego su nize cene zato sto se pravi veci saobracaj.

Citat:
Secate se nekad je minut bio 2 din. A interesantno je takodje da su 061
brojevi bili jako jeftini za pricu isto tako tipa 2 do 3 din.


Secam se. To je bilo davne '97 godine.

Na dan 01.01.1997 po srednjem kursu NBJ jedna DEM je vredela 3.3 dinara. Poslednjeg dana iste godine ista ta DEM je imala identicnu vrednost.

DEM danas po srednjem kursu vredi 40.1364. Sto ce reci - danas bi ta cena minuta od dva dinara iznosila citavih 24.32 dinara.

Citat:
meda011: Nadam se da ovu poruku neces obrisati


Naravno da necu. Malo humora nikad nije na odmet.

Citat:
Nenad Vranjanac: recimo:
a1) mnogo mi je losija veza, ucestali su ispadi, propusteni pozivi, nedostupni su ljudi koji su bili dostupni, nece da posalje poruku po 5x, nekad umesto jedne posalje 2-3, nekad jedna poruka stigne x puta, znaci ona tipicna bagovanja mreze. i nemoj da neko kaze da je toga pre bilo, jer NIJE. kritican period je bio okt-nov 2006., kad je (ne)kvalitet postao uznemiravajuce osetan. to nije samo moje zapazanje, vec jos nekoliko mojih prijatelja (a svi smo odvojeno dosli do istog zakljucka)


Zaista nikad nisam imao ovakvih problema tako da ne bih mogao da komentarisem.

Citat:
a2) gprs je osetno losiji nego pre godinu dana, to jos donekle i razumem, sad ga svi koriste.


GPRS vezu ne koristim preterano ali nikad mi nije pravila probleme tada kada je koristim.


Citat:
b) mts drzi kontinuitet u kvalitetu ;)


Jesi probao mozda skoro da proveris trenutno stanje? Meni uvek kaze da servis trenutno nije dostupan.

Inace, kada sam pitao sta to mts ima a Telenor vise nema mislio sam na usluge i cene a ne na subjektivna zapazanja.
[ Nenad Vranjanac @ 15.12.2006. 19:02 ] @
Citat:
Jesi probao mozda skoro da proveris trenutno stanje? Meni uvek kaze da servis trenutno nije dostupan.
pa o tome i pricam- pogledaj grafik, plava linija, nista se ne menja ;)

ali ja kada sam rekao da mi se ne svidja trojka, govorio sam o KVALITETU usluge. valjda smo odmakli dalje od "postanite clan velike porodice..."; korisnici (bar neki) se gube/dobijaju ne samo na osnovu dobrih paketa i reklama, vec i KVALITETA usluge. ne-znam-kako povoljan paket ne moze da nadoknadi one gafove sa porukama i pozivima. recimo, ja sam na trojku presao 2004. bas zato sto je je tada postojala drasticna razlika u kvalitetu.

e sad lako je to okarakterisati kao subjektivno- kad ti zubar stavi losu krunicu isto moze da ti kaze da je to subjektivan osecaj, i da je krunica super, samo tvoji zubi ne valjaju. mislim da je skoro tri godine "staza" dovoljno da subjektivni osecaj postane vrlo precizan.
na kraju krajeva i moja odluka (i necija druga) da bude korisnik je subjektivna, znaci podlozna mom subjektivnom (ne)zadovoljstvu.


sto se tice onog sa neusplim slanjem itd. - evo primera: 2004./'05. to mi se desavalo- pa mozda nekoliko puta godisnje, od n.g. je ucestalo da bi 10. i 11. bilo i 2-3x dnevno (saljem 10ak poruka na dan)
dalje, da korisnik bude "nedostupan" sa ukljucenim telefonom izuzetno retko, jednom mesecno, oktobar 1-2x dnevno

[Ovu poruku je menjao Nenad Vranjanac dana 15.12.2006. u 20:13 GMT+1]
[ meda011 @ 15.12.2006. 19:10 ] @
Zar nebi bilo vise saobracaja kada bi cene bile nize i samim tim pristupacnije masi korisnika?
[ d.popovic @ 15.12.2006. 22:34 ] @
I ja nisam nikada imao problema GPRS koristim svakodnevno,a sto se tice pozivanja i to je ok.
[ Nenad Vranjanac @ 16.12.2006. 02:40 ] @
zao mi je sto je slika losa, nemam bolji aparat trenutno, nadam se da cete ipak uspeti da vidite o cemu je rec ;)

[img]http://static.elitesecurity.org/uploads/1/3/1395784/K700%20photo(16).bmp[/img]
[ Dejan Krstic @ 16.12.2006. 08:44 ] @
Ja bas i ne vidim sta tamo pise... :(
[ renne @ 16.12.2006. 14:12 ] @
Ja jednostavno ne pamtim kada negde nisam imao mrezu, bio nedustupan, ili neko ko mi je potreban u nekom trenutku
Zaista sve radi OK, ukljucujuci i GPRS koji dosta koristim, o sms-u da ne pricam 800+...
[ Dejan Krstic @ 16.12.2006. 21:56 ] @
Citat:
meda011: Zar nebi bilo vise saobracaja kada bi cene bile nize i samim tim pristupacnije masi korisnika?


Tako je. Saobracaj bi bio veci ali bi potrosnja i dalje bila ista.

Ako sam do sada na primer trosio 1000 dinara mesecno na telefoniranje onda cu i dalje da trosim istu sumu. Ako operater spusti cene to ne znaci da cu ja sad odjednom da pocnem da trosim 2000 mesecno nego to samo znaci da cu imati vise saobracaja.

A to operaterima nikako ne ide u prilog. Ako se pravi veci saobracaj to onda znaci i veca ulaganja u infrastrukturu a pri tom ima identican prihod. Pa zbog cega bi onda spustao cene? Zbog manjeg prihoda?

Prvo treba korisnici da pocnu vise novca da trose na telefoniranje da bi postepeno mogle cene da se spustaju.
[ meda011 @ 17.12.2006. 10:39 ] @
Mislim da sa ovakvim standardom, prvo moraju provajderi da spuste cene da bi se narod "navukao" na vecu potrosnju.
[ mexico @ 18.12.2006. 13:29 ] @
Citat:
Dejan Krstic: Tako je. Saobracaj bi bio veci ali bi potrosnja i dalje bila ista.

Ako sam do sada na primer trosio 1000 dinara mesecno na telefoniranje onda cu i dalje da trosim istu sumu. Ako operater spusti cene to ne znaci da cu ja sad odjednom da pocnem da trosim 2000 mesecno nego to samo znaci da cu imati vise saobracaja.

A to operaterima nikako ne ide u prilog. Ako se pravi veci saobracaj to onda znaci i veca ulaganja u infrastrukturu a pri tom ima identican prihod. Pa zbog cega bi onda spustao cene? Zbog manjeg prihoda?

Prvo treba korisnici da pocnu vise novca da trose na telefoniranje da bi postepeno mogle cene da se spustaju.


Hhhhhmmm... Nesto mi se cini pogresna logika. Po tome nabolje bi bilo da odmah dignu cenu na 1000din/minut. Jeste extremno ali bi imali jos manji saobracaj pa ne bi morali uopste da ulazu ikada vise u infrastrukturu (cak da rasprodaju visak) a imali bi identican prihod jer bi jakao mali broj korisnika koji bi trosili identicnu sumu novca kao vise korisnika sada. Npr onaj ko trosi 1000 din mesecno pricace samo jedan minut. Ostace im ista suma novca za jako mali saobracaj. Nesto mi se ne cini da telekomunikacije idu ka tom trendu.
Sve u svemu ja sam jako razocaran telenorom ali nesto tako sam i ocekivao poucen dosadasnjim iskustvima. Ostavicu 063 broj da stoji neko vreme iako ga koristim poslednjih 8 godina i polako se privikavam na 064 koji koristim poslednje 4 nedelje. Videcu sta ce doneti mobilkom ali tu vec ocekujem dosta povoljniju ponudu jer oni moraju da formiraju pretplatnicku bazu. Ako uslovi budu isti ili slicni kao kod 063 ili 064 tesko da ce dovoljno ljudi prelaziti za tako minimalne razlike. Znaci razlika ce biti znacajnija, mada ne ogromna (da ne kazem "dzinovska"). Koliko, to ce se tek videti.....
[ Slobodan Miskovic @ 18.12.2006. 15:57 ] @
Citat:
Sve u svemu ja sam jako razocaran telenorom ali nesto tako sam i ocekivao poucen dosadasnjim iskustvima.


Nemas na osnovu cega da budes, kompanija nije ni 6 meseci prisutna a ti vec dajes konacan sud.
Btw ne vidim nijednog toliko boljeg operatera od telenora da bi ti sa njim bio toliko razocaran...
[ mexico @ 19.12.2006. 14:08 ] @
Citat:
Slobodan Miskovic: Nemas na osnovu cega da budes, kompanija nije ni 6 meseci prisutna a ti vec dajes konacan sud.

Nije konacan sud. To je moje misljenje o dosadasnjem radu i kampanjama. Za 6 meseci cu imati, verovatno, drugacije misljenje. Smeta mi stavka "odrzavanje racuna" a i, subjektivno, mislim da odnos nabavke telefona i obavezujucih paketa je mogao biti povoljniji. Ali ogradjujem se da je to, ipak, subjektivno misljenje. Trece videcemo kako ce se ponasati tokom predstojecih praznika. Kako je meni poznato dosta operatera mobilne kao i fiksne telefonije odobrava specijalne pouste tokom praznicnih dana generalno svim korisnicima.

Ja nisam ni ekonomista, ni pravnik, ni marketinski strucnjak pa da ocenjujem telenorove akcije sa tih aspekata. Samo sam obican korisnik kome nesto moze da se svidja ili ne svidja. I dalje mi se vise isplati da kupujem dekodirane telefone (sa finansijskog stanovista) pre nego nedekodirane uz telenorove obavezne pakete.

Citat:
Slobodan Miskovic: Btw ne vidim nijednog toliko boljeg operatera od telenora da bi ti sa njim bio toliko razocaran...


Nisam razocaran komparacijom sa nekim drugim vec ocekivao sam da osim lepog znaka i lepog dizajna telenor moze da ponudi nesto vise nego mobtel a da ne bude prepakivanje mobtela u drugi logo i drugu boju. Na stranu velika istina koju si izrekao da nema nekoga da bi telenor mogao da se takmici...
[ Deda_Mraz @ 19.12.2006. 19:23 ] @
Ma mi smo bre miki maus država sa stokom od naroda, sve im smeta sve im loše i ne povoljno, kada bi se telefoni davali za džabe, našao bi neko da se buni što ne može da uzme 10 komada a ne samo jedan. Razmaženim ljudima treba udariti cenu po ušima ili najbolje da ode u inostranstvo i da tamo plaćaju usluge drugim operaterima ako im se ovde toliko ne svidja i stalno uporeduju nas i Englesku, Austriju, Švajcarsku.

Kada se osveste i uvide razlike u infrasrtukturi i telekomunikaciji tih država i nas, možda će im doći iz du**** u glavu a do tada ćemo i dalje imati korisnike kao ovaj meksikanac gore, što bi i kod babe za džabe.

Osećam da kada bude otvoren zvanično onaj siroti Mobilkom da će se skupit odredjena ekipa ljudi (koja ide na otvaranje hipermarketa itd) i linčovaće direktora jer im neće dati najnovije nokije za dž.

Strašno.
[ codemaster @ 19.12.2006. 21:52 ] @
Mobilkom startuje svoju mrezu 1. septembra ;D
[ Dejan Krstic @ 19.12.2006. 23:07 ] @
@Deda_Mraz

Dozivesmo i to da se ja jednom slozim sa tobom :)

@codemaster

1. sep? Apsolutno netacno!
[ mexico @ 20.12.2006. 09:39 ] @
@deda_mraz
Napisao sam prvo bio drugaciji post ali kad pogledam unazad tekstove izgleda da se nismo bas najbolje razumeli. I ja sam za napredak telekomunikacija i za normalne cene i za normalne aparate i za normalnu infrastrukturu.... Pogresno si stekao utisak da meni treba nesto "dzabe" ili jeftinije od dzabe. Naprotiv. Sve ima svoju realnu cenu i ako se nekome svidja da je plati OK, ako ne niko ga ne tera.
Glupo bi bilo da sada pocnemo nabrajati ko koliko trosi na aparate i telefonske racune i to bi se svelo na ono decije "moja igracka bolja...". Jednostavno mobilni telefon koristim kad mi treba i koliko treba, a to je dosta cesto. Izneo sam samo razmisljanje i pogled na pocetne akcije telenora kod nas i neka zapazanja. Nista vise. Mene bi vise radovalo da je telenor prvo krenuo u aktivniju rekonstrukciju infrastrukture ali doci ce valjda i to na red.



[Ovu poruku je menjao mexico dana 20.12.2006. u 11:35 GMT+1]
[ Deda_Mraz @ 20.12.2006. 10:39 ] @
Citat:
Dejan Krstic: @Deda_Mraz

Dozivesmo i to da se ja jednom slozim sa tobom :)

@codemaster

1. sep? Apsolutno netacno!


Ništa strašno zar ne? ;)

Inače koliko ja znam po obavezi Mobilkom treba da startuje za nekih 12 dana tačnije od 1.01.2007!?

@mexico

A ovo je sada nenormalna infrastruktura i nenormalne cene mobilnih komunikacija (pretplate, porezi, pdv, tarifni paketi)? Mislim iz tvog mišljenja izvlači se ovaj zaključak. Mislim ne možeš ti da od jedne cirkus države tražiš neku bilionsku investiciju u telekomunikacije, kada im je ukupan kapital same države manji od nekih investitora što žele da ulože u Srbiju. Jednostavno nismo u takvoj poziciji da nam se infrastruktura telekoma razvija brzinom NL telekoma (recimo), ali se očigledno vidi ogroman pomak i u fiksnoj i mobilnoj telefoniji.

3 Operatora za manje od godinu dana? Malo li je?

E sad onaj ko je ne realan i traži potpuno iste usluge Telenora u našoj zemlji kao vodafon u Engleskoj.....taj je zaista ne realan. Mislim uvek će biti ne zadovoljnih korisnika, ali hvala bogu taj broj je neuporedivo mali od onih koji su i te kako zadovoljni.
[ Deda_Mraz @ 20.12.2006. 10:44 ] @
Citat:
mexico: Mene bi vise radovalo da je telenor prvo krenuo u aktivniju rekonstrukciju infrastrukture ali doci ce valjda i to na red.


I mene isto, ali opet ti kažem ja sagledam to na realan način, pomnožim to sa zemljom u kojem živimo i podelim sa našim troškovima dobiješ rezultat-vreme!
Logično da će prvo da koriste Mobtelovu strukturu poslovanja i marketinga, dok "ne stanu" na noge i ne pridobiju neki odredjen broj novih korisnika, nisu oni pukli milijardu ipo evra bezveze. Jesu oni kompanija od 100+ miliona korisnika i da vrte pare da se usereš ali zato imaju i velike troškove koji su recimo po par miliona mesečno i godišnje oko milijardu evra na raznorazna ulaganja u poboljšanje prijema signala i Infrastrukture i razvojih novih tehnologija.

Znaš li koliko će telenora koštati potpuno uvodjenje umts-a? ;)

Samo treba biti strpljen (spašen) i sve će doći na svoje mesto, bar je tako u Srbiji.
[ Dejan Krstic @ 20.12.2006. 11:18 ] @
Citat:
Deda_Mraz: Inače koliko ja znam po obavezi Mobilkom treba da startuje za nekih 12 dana tačnije od 1.01.2007!?


Tehnicki neizvodljivo. A po zakonu su duzni da krenu sa komercijalnom ponudom najmanje za sest meseci od datuma izdavanje licence (01.12.06).
[ Deda_Mraz @ 21.12.2006. 14:21 ] @
Naravno da je tehnički ne izvodljivo, ali tako sam čuo. Naravno da treba da prodje i do godinu dana da sve posatve na svoje mesto, pa onda probni signali, vamo tamo.. ima dosta do njihovog finalnog početka i nekih ozbiljnijih akcija i ponuda.
[ uglavnom_bezopasni @ 21.12.2006. 18:27 ] @
Mobilkom ima 6 meseci rok da krene, možda krenu i ranije, ali kad god da krenu u početku će koristiti tuđe bazne stanice, pa tek vremenom izgrađivati svoje, tako je jedino realno...
[ crews_adder @ 21.12.2006. 22:02 ] @
Priznajem da nisam ovu temu pratio vec nekoliko strana, ali evo slucajno pogledah ponovo stranicu Džinovski izbor, pa malo da se vratim temu njenom naslovu: mogu samo da kazem da sam se iskreno razocarao... Telefona, koliko vidim, vise nema u ponudi sa starim Pro-XX post-paid paketima, a ove nove tarife su mi prilicno neinteresantne (osim mozda Jedna cena). Mada, govorim iz svog ugla, mozda ove nove nekome vise odgovaraju. Meni licno ne.

[ srdjandakic @ 21.12.2006. 22:37 ] @
Mogu da se uzmu telefoni na stare pakete, ja sam danas uzeo K510i na Pro-90. Kazu da novi telefoni koji nisu bili deo stare "dzinovski izbor" ponude mogu samo na nove tarifne pakete.

[ codemaster @ 26.12.2006. 19:32 ] @
Ja sam cuo tako. Tacnije, da od prvog marta leta Gospodnjeg dvehiljadesedmog pocinju da rade, a da ce im mreza funkcionisati od prvog septembra. Ispravite me ako gresim...



[Ovu poruku je menjao codemaster dana 26.12.2006. u 20:43 GMT+1]
[ MRodrigez @ 29.12.2006. 10:54 ] @
Pozdrav svima!

Razmisljam da uzmem neki od telefona iz "Dzinovskog izbora" pa me interesuje par informacija o tarifnom paketu "Vise price":

Da li se "Minimalna mesečna potrošnja" odnosi samo na razgovore, odnosno telefoniranje, tj. da li to znaci da ako uzmem npr. paket "Više priče 1000", i potrosim u toku meseca 600 din za razgovore i 300 din za SMS poruke placam 1000 din kao "Minimalnu mesecnu potrosnju" za razgovore + 300 din za SMS, tj. placam ukupno 1300 din?

Da li postoji razlika izmedju postpaid brojeva koji pocinju sa 062 i onih sa 063 u pogledu dostupnih usluga ili bilo kakva druga razlika?


[ brule85 @ 30.12.2006. 02:04 ] @
U Više priče 1000, kako sam ja razumeo, tih 1000 dinara trošiš samo na razgovore, ništa na poruke, one idu posebno, posebno se naplaćuju, ali na razgovore idu sve veći i veći popusti kako ti više budeš trošio tih 1000 dinara. Koliko ja znam, nema apsolutno nikakve razlike između 062/063 brojeva, da postoje neka ograničenja za 062 u odnosu na 063 brojeve. Da li neko zna dokle traje promotivni period za e-mail?
[ hodac @ 11.01.2007. 01:07 ] @
Stigao mi je prekljuche rachun , i najache od svega je shto u rachunu ima stavka Telefon 2500 hiljade koji sam platio na licu mesta u Novom Sadu na prodajnom mestu kao i prebacivanje 500 .

I dalje ne znam gde i koliko imam besplatnih minuta josh . Shto znachi ne mogu da upravljam svojim brojem .Specifikacija vazi samo za proshli mesec ,tako da mi to nishta ne vredi .


Najvecha greshka mi je bila shto sam zbog broja uzeo ugovor kod telenora umesto kod telekoma . (tamo je bar sve transparantno ) . Tako da svi oprez .
[ Vladica Savić @ 23.01.2007. 11:14 ] @
Pozdrav, poceo sam da citam ovu temu od pocetka, ali nisam ima ni vremena ni zivaca da dovrsim sa citanjem do kraja.
Ono sto mene zanima je to, koliko bi ja trebao da placam mesecno ako uzmem ovo.
4000, 2000, 1000 Din mesecno ? Ili je neka druga fora za tarifiranje?

Pozdrav

[ Davor Vlajkovic @ 23.01.2007. 11:40 ] @
To su cene bez poreza. Potpisuješ ugovor na dve godine, a telefon plaćaš, u zavisnosti od izabranog paketa, 8000/6000/4000 din...
[ Dule09 @ 26.01.2007. 12:50 ] @
hocu da uzmem samsung d900 da li moze odma da im se da kes to je negde oko 10000 din i da ugovor se "zavrsi"
[ Miroslav Jeftić @ 26.01.2007. 13:07 ] @
Šta ti to znači, da se ugovor završi? Ako pitaš kako da nov telefon dobiješ upola cene, odgovor je - nikako.

[Ovu poruku je menjao Miroslav Jeftić dana 26.01.2007. u 14:22 GMT+1]
[ soss @ 02.02.2007. 19:09 ] @
Ej pazite sad ovu situaciju.

Danas sam uzeo kod telenora samsung e370, preko onog ugovora za post paid od 1000 din (vise price valjda), za telefon dao 6000. I nakon toga mi kaze ta radnica u telenoru, da mogu da uzmem telefon i na prepaid karticu koju imam, da platim 8000 din za samsung d520, jedno vece budem kao na post paidu, i odmah sutra se vratim na prepaid, i imam telefon, nista vise obaveza i to...zvuci ludo?

a inace, jel ima neka 'fora' sa tim ugovorima vise price za 1000 npr, odnosno neka caka za placanje, tarifiranje etc?
[ gojnik @ 02.02.2007. 21:04 ] @
Da li Telenor zaključava telefone, konkretno SE K800i?

[Ovu poruku je menjao gojnik dana 02.02.2007. u 22:22 GMT+1]
[ calexx @ 02.02.2007. 22:04 ] @
Citat:
soss: I nakon toga mi kaze ta radnica u telenoru, da mogu da uzmem telefon i na prepaid karticu koju imam, da platim 8000 din za samsung d520, jedno vece budem kao na post paidu, i odmah sutra se vratim na prepaid, i imam telefon, nista vise obaveza i to...zvuci ludo?
I meni zvuči ludo. ;) Kako se to jedno veče bude kao na postpaidu i sutra vrati na prepaid? A možda su to neke njihove interne šeme.
[ crews_adder @ 24.03.2007. 10:21 ] @
Ako se ne varam, u slucaju da raskinete ugovora sa Telenorom (po osnovu kojeg imate 24-mesecnu ugovornu obavezu prema Telenoru, a i na osnovu kojeg ste ste uzeli mobilni telefon po "povoljnoj" ceni), duzni ste da Telenoru izmirite preostali broj meseci iz ugovora x cena mesecne pretplate za taj paket (npr.: za Vise price 1000 je "pretplata" (tj. minimalna mesecna potrosnja) 1000din + pdv, pa u slucaju da raskinete ugovor posle 3. meseca, u obavezi ste da platite 21 x 1180din, po osnovu preostale ugovorne obaveze).

Dzinovski iznos, zar ne?


[ Dejan2003 @ 03.04.2007. 22:14 ] @
Ma Bel je zakon, doduse po cenama je isti kao Telenorov PRO ali Telenor na PRO ne daje telefone, dok ovaj dzinovski izbor sucks.

Samo sto MTS mulja s telefonima daju N73 pa ga kao nema!

I jos nesto dobio sam ponude od Telenora i MT:S za biznis pakete (preko 500 brojeva) i Telekom ih je oduvao, ali tu i dalje vodi Telenor valjda se nema poverenja u MT:S, ko zna, znam da mi je MT:S nudio koliko god (po broju SIM-a) telefona i koje god tip
telefona...

Bas me zanima sta ce uraditi Mobilkom
[ priki @ 21.04.2007. 09:47 ] @
Pa pazi ovako
k800 stane 300e u radnji
kod Telenora koliko hiljada ?!

Njihova zarada je kroz usluge
(dve godine si njihov korisnik na nekom paketu)

Neki kao ti ces i ovako i onako imati racun za razgovor.
Uklopi se, ako ti se ne svidja, promeni provajdera mobilne telefonije
ako ti se i drugi ne svidja, nemoj da koristis mobilni

Slazem se da ponuda nije sjajna, a to je zato jer nema konkurencije
a zasto nema konkurencije, pa zato jer ko je kriv sto malo ljudi
mlati pare a puno ljudi sedi, nista ne radi i komentarise
(secate li se ona dva mapetovca na balkonu u seriji "Mapet show").

Dobro, necemo o politici.

Ako ti se nista od toga ne svidja, promeni drzavu,
ja sam je promenio pa gledam kako je u Sloveniji

ako cete informaciju, ovde je isto dranje ovaca
isto imaju samo dva provajdera
cene telefone su kao kod nas, zavisno od modela,
pretplata najjeftinija je 4-5 eura,
niko nista ne poklanja i ne daje,
mozda majice i kapice i tako taj reklamni materijal.
A jos kad si stranac, je*u te i uzduz i popreko.

Jel neko malo surfn'o internetom pre nego sto je ovde postovao
komentar od svog brata koji je u Americi i koji "ima" sve for free.

Nigde nije sjajno,
tvoje je da izaberes gde ti se svidja

pozdrav
[ genijalcina @ 28.04.2007. 14:25 ] @
Citat:
soss: Ej pazite sad ovu situaciju.

Danas sam uzeo kod telenora samsung e370, preko onog ugovora za post paid od 1000 din (vise price valjda), za telefon dao 6000. I nakon toga mi kaze ta radnica u telenoru, da mogu da uzmem telefon i na prepaid karticu koju imam, da platim 8000 din za samsung d520, jedno vece budem kao na post paidu, i odmah sutra se vratim na prepaid, i imam telefon, nista vise obaveza i to...zvuci ludo?


Ovo te je provereno slagala, jer kad se jednom prebacis sa pre-paid na post-paid, nema vise nazad. To na jedno vece je zestoka obmana. Ne nasedajte nikako!!!
[ calexx @ 29.04.2007. 00:02 ] @
O kakvom nasedanju je ovde reč? Neko je rekao da možeš da zavrneš firmu i uzmeš za sitne pare telefon na način koji uopšte nije logičan ni legalan i onda će oni koji to pokušaju da nasednu?
[ genijalcina @ 07.05.2007. 12:31 ] @
Nisam mislio na telefon, nego na prebacivanje sa pre-paid na post-paid i obrnuto. Jednom kada odes sa pre-paid-a na post-paid, nema nazad. To za jedno vece se pretvara u ugovor na 24 meseca. Na taj deo sam mislio. Ako neko ima drugu informaciju, nek je slobodno podeli... A to da li ce neko da uzme telefon na firmu ili ne, to me se ne tice uopste.
[ calexx @ 07.05.2007. 19:59 ] @
Ako se ne varam, prebacivanje sa postpejd na pripejd je bilo moguće samo kada se ovaj drugi pojavio a kasnije je ukinuto. Citirana priča je bila vezana za nameru da se uzme telefon pa onda pređe na pripejd i izbegne obavezna dvogodišnja pretplata iz ugovora. Inače mi pripejd u principu nije jasan osim ako je u pitanju neko kome telefon služi da ga zovu pa mu kredit traje godinu dana ili je takav karakter da ne ume da se izračuna. ;)
[ evolution @ 06.11.2007. 21:23 ] @
Od sada u ponudi Telenora 49 modela telefona. HTC P3300, HTC TyTN, N73...

Vise informacija: http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=3701
[ Slobodan Milivojevic @ 06.11.2007. 22:39 ] @
Citat:
Nokia 5300: Prenesi 550, 0 din *** Cena aparata uz pretplatnički ugovor.


Ovo je super ponuda! Nema ugovorne obaveze, a telrfon uzmete dzabe! Bravo Telenor, sutra menjam paket u Prenesi 550, platicu za ovaj telefon 2360 din, nije problem, a sledeceg meseca natrag na Prenesi 125.

Samo nemojte raci da nije tako, ja verujem onome sto pise na vasem sajtu!

http://www.telenor.co.yu/index...ne_id=10&back=select_phone

[ Slobodan Milivojevic @ 06.11.2007. 22:46 ] @
Evo jos bolje ponude cak i za moj paket (Prenesi 125):

Bez ugovorne obaveze Nokia N73 za 0 dinara!!! Pa ovo je naj bolja ponuda, sutra idem da uzmem ipak ovaj telefon!

http://www.telenor.co.yu/index...ne_id=18&back=select_phone

[ Catch 22 @ 07.11.2007. 01:01 ] @
@Slobodan Milivojevic: Ova tvoja otkrića su trebala možda da idu kao posebna tema "Super ponuda - kurioziteti!" ili već nešto slično...

Molim zapakujte i meni po dva komada od svakog!
[ draganchem @ 07.11.2007. 09:41 ] @
jel neko bio da proveri da li je ovo tacno??? sve to mirise na veliku gresku, mada daj boze da je sve to tako kako pise!!!
[ finderetf @ 07.11.2007. 13:48 ] @
O cemu se ovde radi ispada da neki telefon kosta uz ugovornu obavezu od
2god a taj isti bez obaveze kosta 0din. Kako to funkcionise???
[ pisac @ 07.11.2007. 15:13 ] @
Dobro, dobro, lepo smo se ismejali. Očigledno je da je greška u pitanju, odnosno da ne postoji mogućnost da se telefon uzme bez ugovorne obaveze od 2 godine, samo što je neko umesto crtica stavio nule.
[ Catch 22 @ 07.11.2007. 16:28 ] @
Ma može da se uzme, ali ne za 0 dinara (osim ako ne otvarate pretplatnički nalog kod njih - pajserom!)
A ja već planirao da povećam narudžbu: "...Molim Vas zapakujte mi po 2 komada od svakog!"

[ zALFex @ 01.12.2007. 22:53 ] @
NOKIA 6120


15.590 Prenesi 50


12.590 Prenesi 125 Fleksi 500


8.990 Prenesi 250 Fleksi 1000


6.990 Prenesi 550 Fleksi 2000


3.990 Fleksi 4000


Cena bez popusta 19990


http://www.telenor.co.yu/index...ne_id=60&back=select_phone
[ kime1 @ 03.12.2007. 03:45 ] @
od tih 49 možete naći max 15 u prodavnicama, čini mi se...
[ spaicfamily @ 04.12.2007. 19:34 ] @
Stvarno su dripci, evo ovaj SE 810 i dalje trpaju u ponudu, a njega nema još od 1. novembra. Zoveš onaj njihov servis od 9 dinara za poziv i ladno ti kažu da oni ne znaju gde ima tog aparata ali ti preporučuju da odeš sam da ga potražiš, pa ćeš ga možda i naći?

[ kime1 @ 05.12.2007. 05:04 ] @
ma haos, a na sajtu piše zovite 9863 da proverite da li ima telefona u prodavnicama ( ja sam mislio oni imaju detaljan uvid šta ima u kojoj prodavnici, kad operater krene da ti objašnjava ono što i sam možeš videti na sajtu, predloži ti neki telefon i kaže koja je cena uz koji paket...)
mogli su bar da napišu brojeve telenor centara, da možeš da proveriš pre nego se prošetaš...

kod mts-a na onom formularu za naručivanje su uvek sveže informacije, nikad se nije desilo da nešto nema, (naručio sam 4 telefona dosad mislim).
[ Slobodan Milivojevic @ 18.12.2007. 14:11 ] @
N95 8GB (Black) u ponudi Telenora:
http://www.telenor.co.yu/index...ne_id=59&back=select_phone
[ evolution @ 07.02.2008. 13:39 ] @
Nova ponuda u ogranicenom vremenskom roku: http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=5440

I novi modeli telefona (u cene nije uracunat popust na reciklazu starog mobilnog ili fiksnog telefona):


Nokia 1650: http://www.telenor.co.yu/index...ne_id=63&back=select_phone
Nokia 2630: http://www.telenor.co.yu/index...ne_id=64&back=select_phone
Nokia E51: http://www.telenor.co.yu/index...ne_id=65&back=select_phone
Samsung J400:
http://www.telenor.co.yu/index...ne_id=66&back=select_phone



[Ovu poruku je menjao djuice dana 07.02.2008. u 22:52 GMT+1]
[ Jbyn4e @ 07.02.2008. 15:41 ] @
A gramatika vam nije jaca strana? Da li je ovo pisao neki norvezanin?
Citat:

Akciska ponuda

[ pionirski @ 07.02.2008. 15:59 ] @
Citat:
Jbyn4e: A gramatika vam nije jaca strana? Da li je ovo pisao neki norvezanin?

važno je šta je pesnik hteo da kaže
[ Laki024 @ 07.02.2008. 19:35 ] @
Djuice vec sam ti rekao na jednom drugom forumu , da je najbolje da prestanes ovo da radis ( barem dok telenor nepromeni svoju poslovnu politiku )

O kakvoj akcijskoj ponudi ti pricas ( nije valjda za model nokia 1650 koji je najniza klasa i koji je slican kao 1600 koji je Vip donedavno prodavao za 1500 din sa pdvom, a kod vas takav tel kosta par hiljada dinara i jos se mora placati ugovorna obaveza od 500 din 24 neseci!!!

Pa ljudi ovo je vise nego vidljivo, i treba da se kaze ljudma da ce mnogo bolje proci ako dodaju 1000 din i kupe taj tel u prodavnici, a ne da ih telenor ucenjuje posle 24 meseca samo zbog tih 1000 din!!!

telenore telenore.....

Inace moram da kazem i sledece da je Djuice verovatno jedna forma telenorovog PR-a odnosno covek koji je zaduzen za odnose sa javnoscu na furumima i sl..... tako da ako nije tajna ( a verovatno jeste ) mogao bi da napises koliko te placa telenor da ovako lepo formulises recenice i da ih stavljas na forume kako bi lepse zvucale....

Bilo kako bilo siguran sam da ovo neradis za male pare....

Uostalom kako bi i radio za male pare kada telenor malo pa malo sve vise pljacka korisnike, pa imaju onda sigurno oni para da te plate...

Pogledajte samo ove sto rade u telenor express...svi voze min. Seat Altea sta mislite od cega telenoru toliko para???

A bolje da neznate kolike su nihove plate....... a ako logicno razmislite njima dodje samo jedna budala koja se napali na neki telefon i potpise ugovor na 2 godine uz npr tarifu 2000 din mesecno to je telenoru cisto vec 50000 din, a takav jedan im uleti svaki dan.

Cenu telefona bih ovde zanemaro posto ih operateri kupuju verovatno iz 1. ruke na velike kolicine pa ih verovatno placaju 25-40% od cene u maloprodaji....

Jos jedan pozdrav za tebe Djuce i ako imas hrabrosti reci da ovo sto sam napisao nije tacno , i ako mozes onda preciziraj ako sam mozda pogesio
[ evolution @ 07.02.2008. 22:13 ] @
Pozdrav i za tebe. Ja sam samo postavio linkove, ne komentarisem sta je nekome skupo a sta jeftino i sta je akcijska ponuda a sta ne, jer jednostavno - nema svrhu. Za sve ostalo... imam komentar, ali i on, kao i predhodno, nema svrhu, tako da molim da se tema nastavi u pravom smeru, i ako vec postoje komentari ili predlozi u skladu sa temom, potrudite se da budu konstruktivniji.
[ Laki024 @ 07.02.2008. 22:26 ] @
Diplomatski odgovor DJUICE .... svala cast
[ Jbyn4e @ 08.02.2008. 08:07 ] @
Daj ispravite vise tu "akcisku" gresku... stvarno bode oci.
[ Laki024 @ 13.02.2008. 18:20 ] @
Nemogu da verujem da telenor kaze da 3 sjajna modela na popustu pozurite do 8. marta

Npr Samsung E250 uz prenesi 500 i 590din mesecno treba platiti 4000din ili 50 eur

Taj isti samsung e250 kosta samo 35 eur vise tj 85 eur izvor www.phone.co.yu

kakva je to akcija??? Sta bi bilo da nije na akciji....za 4000 din se moze kupiti polovan e250 a da je u solidno ocuvanom stanu....

Telenore telenore
[ plumbum013 @ 24.07.2008. 13:18 ] @
pa koliko telenor ima nezadovoljnih korisnika? sve ono sto se na nihovom sajtu pise su samo pohvale, a druga strane medalje se uporno skriva. zasto su i forum na svom sajtu izmenili, zato sto je i tamo bilo mnogo pljuvanja po njima i njihovom ophodjenju prema korisnicima. toboze, sada moras prilikom registracije da posaljes sms poruku,... da ti potpuno udju u trag i cik onda da nesto pises na njihovom forumu protiv njih.
[ avala100 @ 28.07.2008. 11:50 ] @
Citat:
plumbum013: pa koliko telenor ima nezadovoljnih korisnika? sve ono sto se na nihovom sajtu pise su samo pohvale, a druga strane medalje se uporno skriva. zasto su i forum na svom sajtu izmenili, zato sto je i tamo bilo mnogo pljuvanja po njima i njihovom ophodjenju prema korisnicima. toboze, sada moras prilikom registracije da posaljes sms poruku,... da ti potpuno udju u trag i cik onda da nesto pises na njihovom forumu protiv njih.


Telenor ima puno nezadovoljnih korisnika. Isto koliko i mt:s i isto koliko i vip.
Telenor isto tako ima i puno zadovoljnih korisnika. Isto koliko i mt:s i isto koliko i vip.
Telenor skriva drugu stranu medalje. Isto koliko i mt:s i isto koliko i vip.

A sto se tice foruma, zasto ti je problem da se registrujes i da ih kritikujes? Kako mislis da "ti udju u trag"? Pa nek ti "udju", ako si u pravu. Usao bih ja njima u svaku poslovnicu, svaki radni dan, da pod punim imenom i prezimenom i svim ostalim biometrijskim podacima zahtevam svoja prava i ispunjenje ugovora (koji sam procitao pre potpisivanja).

Da ne bude zabune, primarni broj mi je 065, ali ova nesuvisla pljuvacina po Telenor-u u svakom topic-u je nekorektna prema ostalim clanovima foruma, koji ovde zele da saznaju i diskutuju o pravim problemima, a ne o tome da li neko cita sta potpisuje, pa mu posle krivo.
[ Catch 22 @ 28.07.2008. 12:28 ] @
Citat:
avala100: Da ne bude zabune, primarni broj mi je 065, ali ova nesuvisla pljuvacina po Telenor-u u svakom topic-u je nekorektna prema ostalim clanovima foruma...

Potpuno si u pravu, "trolovanje" po forumima je izgleda najomiljenija zabava jednom broju ljudi... bar da to ima nekakav blagotvoran psihoterpeutski efekat ne bi bilo ni šteta, ali ovako je samo postalo zamorno i pre svega mnoooooogo bre dosadno.
[ Iksi @ 28.07.2008. 12:47 ] @
Da da, samo sto za razliku od ostalih telenor zasluzuje mnogo vise pljuvanja
od ostala 2 operatera.
[ MP3MP3 @ 28.07.2008. 14:11 ] @
Citat:
Iksi: Da da, samo sto za razliku od ostalih telenor zasluzuje mnogo vise pljuvanja
od ostala 2 operatera.


Da sto se tice cena i tarifiranja potpisujem.
Kod njih mi se svidja inovativnost, dok je vip nesto sasvim suprotno.
[ Iksi @ 28.07.2008. 14:45 ] @
mts je ipak za sada najbolji kako god okrenes.
[ MP3MP3 @ 28.07.2008. 14:58 ] @
Citat:
Iksi: mts je ipak za sada najbolji kako god okrenes.


Slazem se u potpunosti.



Sto se tice Telenor prodajne akcije Džinovski izbor : Obicno nemaju sve telefone koji stoje na sajtu. Na sajtu ima oko 30-ak modela a u radnjama samo nekoliko i to uglavnom skupljih. Obicno im ponestanu Sony Ericsson w200i ili K310 i sl. Znam to jer sam oko pet puta isao sa drugom i drugaricom koji su kod njih hteli da kupe telefon. Sto se tice cena jeftinije se mogu naci na internet sajtovima (tj. u BG prodavnicama)... osim ako je pretplata malo veca.
[ plumbum013 @ 28.07.2008. 21:24 ] @
pa ako smo ovde nas nekoliko opleli pljuvacinu po telenoru, to je nasa stvar, ondosno verovatno i imamo razloga za time. ako se nekome ne svidja tema ili sta vec, ne mora ni da joj pristupa,... niti jos manje da bude neciji drveni advokat. onaj ko je zadovoljan uslugama koje pruza bilo koji mobilni operater u nasoj zemlji, on neka ide na one teme u kojima se doticni operater (ma koji bio) hvali, a ne nama da soli pamet kako nismo u pravu,...
[ MP3MP3 @ 28.07.2008. 22:06 ] @
plumbum013 slazem se sa tobom. I ja sam jedan od njih. Kritikovao sam telenor sa razlogom i argumentima koje sam iznosio, tako da mi svejedno sta se prica...
[ avala100 @ 30.07.2008. 11:14 ] @
Citat:
plumbum013: pa ako smo ovde nas nekoliko opleli pljuvacinu po telenoru, to je nasa stvar, ondosno verovatno i imamo razloga za time. ako se nekome ne svidja tema ili sta vec, ne mora ni da joj pristupa,... niti jos manje da bude neciji drveni advokat...


Kaze se "verovatno imamo razloga za TO" a ne "TIME"
Ti u stvari i nisi umeo da procitas ugovor...
"Ako se nekome ne svidja tema...", opet nisi umeo da procitas STA JE TEMA....



Citat:
MP3MP3:

Sto se tice Telenor prodajne akcije Džinovski izbor : Obicno nemaju sve telefone koji stoje na sajtu. Na sajtu ima oko 30-ak modela a u radnjama samo nekoliko i to uglavnom skupljih. Obicno im ponestanu Sony Ericsson w200i ili K310 i sl. Znam to jer sam oko pet puta isao sa drugom i drugaricom koji su kod njih hteli da kupe telefon. Sto se tice cena jeftinije se mogu naci na internet sajtovima (tj. u BG prodavnicama)... osim ako je pretplata malo veca.


Ovo je tacno, nemaju vise od polovine telefona iz svog Dzinovskog izbora, kazu nestali im...
A hit mi je bila info od prodavacice za N76, "joj, nije vam taj los, ali znate brzo se izgrebe metalizirani deo" ( kakva prodajna strategija...)
[ plumbum013 @ 09.08.2008. 16:13 ] @
napad je dobra odbrana!
[ pajaja @ 09.08.2008. 17:00 ] @
Citat:
pa ako smo ovde nas nekoliko opleli pljuvacinu po telenoru, to je nasa stvar, ondosno verovatno i imamo razloga za time. ako se nekome ne svidja tema ili sta vec, ne mora ni da joj pristupa,... niti jos manje da bude neciji drveni advokat. onaj ko je zadovoljan uslugama koje pruza bilo koji mobilni operater u nasoj zemlji, on neka ide na one teme u kojima se doticni operater (ma koji bio) hvali, a ne nama da soli pamet kako nismo u pravu,...

Ti bi mogao prvo da procitas pravilnik foruma na koji si dosao, posebno pre slanja ovakve poruke. To sto je vas nekoliko oplelo pljuvacinu po telenoru nije vasa stvar nego stvar svih korisnika koji citaju ovu temu, i oni svakako ne trebaju da ne pristupaju temi zbog vasih poruka koje su offtopic i u suprotnosti sa pravilnikom. Takodje, primeti razliku izmedju vase pljuvacine, kako si je i sam nazvao, i kritikovanja. Kao sto je MP3MP3 rekao, ako ima razloga i argumente, i u skladu je sa temom, takva kritika nece nikome smetati.
[ Iksi @ 09.08.2008. 23:33 ] @
hoce telenor-u, jer se videlo sta rade sa onima sto misle drugacije. Misli
lepse vidi dalje, sto dalje od telenora!! :)))
[ draganchem @ 02.09.2008. 22:16 ] @
Da li ce uskoro biti nekih novih promocija ili neko pojeftinjenje telefona... mts i vip imaju mnogu jeftiniju ponudu!
[ cubrovic @ 09.09.2008. 16:13 ] @
Hm to i meni interesuje pa zato i gledam ima li sta novo na ovoj temi.
Ima li ko kakav info o osvezavanju/pojeftinjenju ponude?
Cudno mi je da pre svega mts-ova ponuda bude toliko povoljnija od telenorovo vec podosta vremena a da oni nemaju nikakav odgovor na to.
[ MP3MP3 @ 09.09.2008. 16:23 ] @
Citat:
cubrovic: Hm to i meni interesuje pa zato i gledam ima li sta novo na ovoj temi.
Ima li ko kakav info o osvezavanju/pojeftinjenju ponude?
Cudno mi je da pre svega mts-ova ponuda bude toliko povoljnija od telenorovo vec podosta vremena a da oni nemaju nikakav odgovor na to.

zato imaju prenosenje i proveru brzu od mt:s-a dok mt:s ima tarifne dodatke i nize cene telefona...
[ cubrovic @ 09.09.2008. 23:16 ] @
>



Heh znam ja njihove prednosti cim sam kod njih na postpaidu godinama. Pre
svega kvalitetnija i pouzdanija mreza.
No oko ove cene aparata uvek su se drzali tu negde sa cenama a i imali
daleko bolju ponudu pa mi je cudo da su tu izgubili korak toliko.
Mora da se jos uvek ne oseca razlika u ponudama kroz razliku u broju
zainteresovanih korisnika pa nemaju interesa da zure sa spustanjem cena sta
znam...
Nego mislio sam da mozda neki insajder zna :)


--

Danilo Cubrovic
[ draganchem @ 22.10.2008. 23:53 ] @
Da li vredi ocekivati da ce u skorije vreme telenor prosiriti svoju ponodu sa telefonima i malo sniziti cene vec postojecih modela u sadasnjoj ponudi!???
[ kime1 @ 23.10.2008. 16:22 ] @
od nove godine se smanjuju carine za mobilne...
[ evolution @ 02.11.2008. 10:04 ] @
Telenor je prosirio ponudu telefona u okviru "Dzinovskog izbora":

Nokia 7610 Supernova: http://www.telenor.rs/index.ph...ne_id=87&back=select_phone

Nokia N79: http://www.telenor.rs/index.ph...ne_id=89&back=select_phone

Nokia 5220 Xpress Music: http://www.telenor.rs/index.ph...ne_id=90&back=select_phone

Samsung L700: http://www.telenor.rs/index.ph...ne_id=86&back=select_phone

Nokia E71: http://www.telenor.rs/index.ph...ne_id=88&back=select_phone

Samsung M3510: http://www.telenor.rs/index.ph...ne_id=84&back=select_phone

Aktuelna je i nova promocija: http://www.telenor.rs/?section=private&page=3155
[ plumbum013 @ 02.11.2008. 12:09 ] @
Koliko se secam, Telenor je izbacio na trziste akciju "Dzinovski izbor" jos pre nekih godinu dana. A vecinu, barem onih prvih ponudjenih paketa je i ukinuo,... pa mislim da je to sasvim dovoljan komentar na njihovu "kvalitetnu" ponudu.
Trenutno koristim njihov postpaid broj, u okviru mreze korisnika, preko firme,... i u toku jednog meseca, konkretno septembra su cak tri puta menjali izgled odziva servisa prilikom provere kredita, toliko i o toj njihovoj dobroj strani i ponudi.
[ avala100 @ 03.11.2008. 07:10 ] @
Citat:
plumbum013: Koliko se secam, Telenor je izbacio na trziste akciju "Dzinovski izbor" jos pre nekih godinu dana. A vecinu, barem onih prvih ponudjenih paketa je i ukinuo,... pa mislim da je to sasvim dovoljan komentar na njihovu "kvalitetnu" ponudu.
Trenutno koristim njihov postpaid broj, u okviru mreze korisnika, preko firme,... i u toku jednog meseca, konkretno septembra su cak tri puta menjali izgled odziva servisa prilikom provere kredita, toliko i o toj njihovoj dobroj strani i ponudi.


Tebi je svaka tema dobra za problem necitanja ugovora? Cak i izgled "odziva" ima veze sa ponudom telefona?

Ako ovako uporno nastavis, ima da zatvoris telenor, svi cemo prestati da ga koristimo... Zauvek...

Do kada, tacno, planiras da nas sve maltretiras?
[ plumbum013 @ 03.11.2008. 17:24 ] @
he he. ne vidim razlog zasto bi to nazvao maltretiranjem. samo zelim da budemo realni. a i priznaj da te barem jednom u zivotu nisu iznenadili po bilo kom osnovu; pa makar i prilikom provere kredita, ako si na postpaidu,...
a ti, ako smatras da nisam u pravu, po osnovu bilo koje tvrdnje, izvoli pa iznesi konkretne dokaze.

p.s. sto se tice necitanja ugovora:
ne secam se da li upravo ti, ili neko drugi, na nekoj od tema, naveo citat iz clana 17 opstih uslova, pod kojima telenor potpisuje ugovore sa svojim korisnicima... uz komentar kako ja ne citam pazljivo ugovor (i uslove) pod kojima ga potpisujem...
evo upravo danas sam konacno dosao do i opstim i posebnih uslova, i niti u jednim, niti u drugim se ne nanove detalji o razdvajanju prilikom tarifiranja, koji je bio glavni razlog mog bunta prema njima.
a izmedju ostalom, cini mi se da sam ja naveo detalj u nekoj od poruka, kako sam doticni ugovor potpisao u toku januara prosle godine, a citat koji je naveden je bio iz opstih uslova koji su stupili na snagu tek u aprilu iste godine. sto je jos jedan dokaz o tome ko cita, a ko ne cita uslove, pod kojima je potpisivao ugovore.
[ Slobodan Milivojevic @ 03.11.2008. 18:12 ] @
Citat:
plumbum013: he he. ne vidim razlog zasto bi to nazvao maltretiranjem. samo zelim da budemo realni. a i priznaj da te barem jednom u zivotu nisu iznenadili po bilo kom osnovu; pa makar i prilikom provere kredita, ako si na postpaidu,...


Mene su iznenadili dva puta za 4 ipo godina (mobtel i telenor), jednom vrlo neprijatno (12. marta kad su uveli 60+1), ali to me proslo kad sam video sta je mt:s uradio svojim korisnicima, i drugi put prijatno, negde krajem septembra kad su uveli za sada naj precizniji uvid u potrosnju na postpaidu u Srbiji. Pod ovim uslovima i pri ovakvom stanju na trzistu Srbije nemam nameru da prestanem da koristim Telenor Prenesi. Realno najbolja postpaid tarifa za one koji pricaju i salju SMS.

A sad se vratite na temu.
[ miodrag75 @ 05.11.2008. 23:25 ] @
Malko kaskaju sa izborom i cene su malo vece, a stare korisnike ne sljive ni 5 para
[ plumbum013 @ 06.11.2008. 14:41 ] @
u kom smislu mislis da ne sljive stare korisnike?

ako mislis na korisnike sa kojima su rascistili sve racune i dosli do pozirivne nule,... njih nece da sljivi niko, pa sto bi i telenor?!
a ako mislis na stare duznike, da li smatras da ih ne sljive u stilu da oprastaju dug, ako je dug mali, ili mislis da ih je briga za te korisnike, pa ih deru na bilo koji nacin?
to te pitam iz razloga sto sam ja njima, po njihovoj racunici ostao duzan neki manji iznos, a oni umesto da angazuju sud, oni angazuju nezakonite agencije, posto im je sudski spor neisplatljiv do iznosa dugovanja od 110.000 dinara.
inace ja i jesam i za sudsko poravnjanje sa njima, jer drugacije ne mozes da ih se resis, ali ocigledno oni nece.
[ zole_ @ 17.11.2008. 08:57 ] @
Pa jasno je da misli na nagradu za "verne" korisnike. Ja sam na 063 postapaid jos od 2002. Nikakvih popusta nista. Isto sam tretiran ko i bilo ko ko danas prvi put uzme njihovu karticu.