[ Kurilj @ 09.11.2006. 21:54 ] @
Dakle kao sto naslov kaze, koristi li tko od vas .Mac "uslugu" od Applea i vrijedi li to tih novaca?
Unaprijed hvala na odgovorima!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 09.11.2006. 22:07 ] @
Miki ga ima..da li se isplati..njemu verovatno da :) Uostalom, sačekajmo da se javi :)
[ machead @ 09.11.2006. 22:35 ] @
Imam ja trial i sviđa mi se.. jedino što nebih mogao da izdvojim $99 godišnje za to. Baš sam hteo da pitam da li ima zainteresovanih da zajdeno kupimo family pack?
[ madamov @ 09.11.2006. 23:13 ] @
Od dežurnih" na ovom forumu, pored mene, znam da ga imaju Darko i Milke. Meni koristi i vredi, mada bi, po meni, realnije bilo da je recimo upola jeftiniji. Ukratko, ukoliko stvarno koristiš ono što ti nudi, vredi. Na primer, kada mi se rodio klinac ne verujem da bih ikada stigao da publikujem njegove fotografije tako brzo bez .Maca i njegove saradnje sa iPhotom. Jednostavno, napraviš novi album u iPhoto, ubaciš slike koje hoćeš i klikneš na Publish. Odabereš template i klikneš još jednom na Publih i za minut-dva, u zavisnosti od brzine interneta, imaš gotov sajt sa sve slide showom.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 09.11.2006. 23:35 ] @
Šta znam..za 35€ se može kupiti 500MB na serveru + .com domen + plugin za iPhoto za export u SimpleViewer flash skriptu (flash slide album) :)

Naravno.. .mac ima i drugih prednosti..al' eto kad spomenu export na web :)
[ machead @ 09.11.2006. 23:52 ] @
Pa ok je to da možeš kupiti hosting ali .mac ima i onaj lepi webmail i sinhronizaciju sa address book-om i iCal-om da možeš da im pristupiš sa nekog drugog računara... A family košta $180 što je div 5 = $36 što mu dođe nekih 28 evra... toliko košta mesec dana adsl-a.. kontam da bih toliko preživeo.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 10.11.2006. 00:16 ] @
Pretpostavljam da ima candy webmail kao i RoundCube :)

Šta je uslov za family..pored činjenice da ljudi koji ga koriste treba da budu članovi jednog domaćinstva :)

Edit by madamov: ispravljen link

[Ovu poruku je menjao madamov dana 10.11.2006. u 10:25 GMT+1]
[ Shadowsong @ 10.11.2006. 03:30 ] @
Bice malo smesno kada vide da je jedna "prosecna" porodica koja zakupljuje .mac iz Srbije, se sastoji od samo muskaraca, tj. muskih imena.
Pomislice ljudi da smo gay, Apple, nacija. :D

Da imam maca verovatno bih se pridruzio "porodica za .mac", ali nazalost.
[ madamov @ 10.11.2006. 09:23 ] @
Citat:
Naravno.. .mac ima i drugih prednosti..al' eto kad spomenu export na web :)

BTW, poput fotografija tako se radi i iz ostalih aplikacija iz iLifea: click and publish iz iMoivea i iWeba, ili da praviš podcasting iz GarageBanda i jednim klikom napraviš sajt. Mislim da je ili da će barem u skorije vreme jedina alternativa koja moža da liči na .Mac skup alata koji rade sa sličnim Googleovim servisima (Picassa za slike, recimo).
[ madamov @ 10.11.2006. 09:27 ] @
Citat:
Pretpostavljam da ima candy webmail kao i RoundCube :)

Ne znam kakav je RoundCube, ali .Mac webmail je nedavno redizajniran i sada je vrlo blizak iterfejsu Appleovog Maila. Recimo, može drag&drop u subfoldere. B)
[ madamov @ 10.11.2006. 09:29 ] @
Citat:
sinhronizaciju sa address book-om i iCal-om da možeš da im pristupiš sa nekog drugog računara

I za ovo se isplati. Uvek imam sinhronizovan adresar, kalendar i bookmarke na telefonu i tri Maca koja posedujem. Ništa drugo mi ne nudi takvu integraciju uz tako malo posla oko sinhronizacije: uključiš Bluetooth na telefonu, pokreneš iSync i klikneš na dugme.
[ boccio @ 10.11.2006. 09:39 ] @
Ne znam... sinoc sam probao, registrovao sam account i sve. Stvarno je sweet, cak i $99/yr nije toliko losa cena za to. Onaj webmail me odusevio. Ali necu pazariti samo iz jednog razloga - 50Mb prostora. U eri gde Google daje 3Gb free, da meni iko ziv naplacuje 100 dolara za 50Mb je blago receno cudno.

Mislim da imaju malo previsoko misljenje o sebi...
[ Kurilj @ 10.11.2006. 09:49 ] @
Da, 50 Mb je stvarno premalo za tu cijenu, bar da je 1 Gb.
Inace preuzeto sa www.apple.com

Special Offer — Save $30
Between October 17, 2006, and January 22, 2007, buy any Mac and save $30 on your .Mac annual membership.
[ madamov @ 10.11.2006. 09:50 ] @
Kako samo 50 MB? Možda ti je toliko odvojeno za email ili je to limit trial naloga. Prostor je 1 GB, s tim da možeš da podesiš koliko se koristi za email a koliko za iDisk na kojem se meštaju slike, web strane i ostalo. Pri tome, iDisk možeš da mountuješ na mašinu kao svaki drugi disk.
[ madamov @ 10.11.2006. 09:54 ] @
Citat:
Da, 50 Mb je stvarno premalo za tu cijenu, bar da je 1 Gb.

Kao što rekoh, to je ili limit trial naloga ili treba podesiti Storage option u Accountu:

[att_img]
[ madamov @ 10.11.2006. 10:03 ] @
Kad već pričamo o webmailu, evo i njegove slike:
[att_img]
[ boccio @ 10.11.2006. 11:34 ] @
Da, u pravu si... 50Mb je samo za trial, 1Gb je full :) Vidim ja, otici ce $90 iz dzepa kako je krenulo :)
[ Kurilj @ 10.11.2006. 11:50 ] @
Pa i ja se jako predomisljam, pogotovo zatoo jer je sad promotivna cijena od nekih 60-tak $
[ bojan_bozovic @ 10.11.2006. 12:06 ] @
Nego, sta je iDisk? NFS ili SMB share? Ili koristi neki Appleov protokol? Ako je prvo dot Mac je dobar i za one koji ne koriste Macintosh.

Edit: sad pogledah, koristi webdav protokol.
[ madamov @ 10.11.2006. 12:15 ] @
WebDAV. Ima negde na www.mac.com da se skine iDisk klijent za Windows.
[ bojan_bozovic @ 10.11.2006. 12:21 ] @
http://www.webdav.org/ moze da se koristi pod cime zelite npr.Linux http://www.webdav.org/cadaver/ dobro je znati ako vam nesto sa iDiska treba na sistemu za kojeg nema Apple iDisk klijenta.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 10.11.2006. 17:27 ] @
Citat:
madamov
Ne znam kakav je RoundCube, ali .Mac webmail je nedavno redizajniran i sada je vrlo blizak iterfejsu Appleovog Maila. Recimo, može drag&drop u subfoldere. B)


http://demo.roundcube.net/

Demo account 1: [email protected]
Pass: rcdmo1

Demo account 2: [email protected]
Pass: rcdmo2
[ Darko Selakovic @ 10.11.2006. 22:28 ] @
.mac je sjajan paket.

Treba ga posmatrati iz sasvim drugog ugla u odnosu na besplatne mail naloge sa raznih sajtova. Mislim da je Steve Jobs negde pomenuo da kad je Apple imao .mac (iTools) i deo od ovih dosadašnjih usluga Google nije ni postojao.

Ključnr reči u .mac-u su integracija i jednostavnost.

Lično sam prezadovoljan šta sve ima i kako radi, za cenu se čak i u Americi komentariše da je "jaka" ali se nadamo da će januar 2007 doneti novu verziju iLife, iWork i naravno poboljšanje .mac usluga. Možda i cena ode dole.

recimo: idisk može da se podesi da bude "local copy" pa ga vidite kao i hard disk... sve što se prekopira (ili izmeni, izbriše) automatski se sinhronizuje na idisk na internetu a kasnije i na bilo koliko vaših računara, a Public folder-u (javni folder u idisk-u) može da se pristupi i preko browser-a a može biti i read only ili read&write (idealno za razmenu fajlova)... genijalno, nema šta.

ima još mnogo toga ... pregledajte za početak podcast..
itpc://www.mac.com/1/learningcenter/start/rss.xml
[ boccio @ 11.11.2006. 10:23 ] @
Citat:
madamov: WebDAV. Ima negde na www.mac.com da se skine iDisk klijent za Windows.

Nasao. http://www.mac.com/1/idiskutility_download.html
[ machead @ 13.11.2006. 14:02 ] @
jako je fina stvar .mac i voleo bih da ga imam.. ali kada pomislim šta sve mogu da qpim za $99 odmah mi se ne qpuje. Onaj familiy mu nekako dođe dosta prihvatljivije jeste da je 0.5GB ali je 3x jeftiniji.
[ madamov @ 13.11.2006. 14:26 ] @
Citat:
Four sub-accounts

Each of the four Family Pack sub-accounts has 250 MB of combined email and iDisk storage, plus complete .Mac features, services and benefits. Sub-account users set up their own passwords, configure their own storage, and publish to their own .Mac web pages.

Što će reći da "glavni" account dobije 1 GB, a ova četiri ostala imaju po 250 MB.