[ Deda_Mraz @ 11.11.2006. 12:06 ] @
Da li postoji neki SY S60 program preko kojeg bih exportovao sms poruke koje su mi sačuvane na MMC-u, na računar i da posle toga mogu opet sa računara da ih vratim u telefon!? Preko PC suit-a to ne može.

Imam nekih 1.000 poruka sačuvanih koje su mi drage pa bih hteo da ih prebacim na komp i narežem na cd za svaki slučaj!
[ gojnik @ 11.11.2006. 16:31 ] @
Message Saver, snima u txt. Posle preko BT ili drugim putem prebaciš na komp.
[ calexx @ 11.11.2006. 18:23 ] @
Oxygen? Ja sam ga par puta probavao i mislim da je radilo, baš ću večeras da probam ponovo, imam oko 1600 SMS u telefonu pa bih da to prebacim za svaki slučaj.
[ Deda_Mraz @ 11.11.2006. 21:47 ] @
Citat:
gojnik: Message Saver, snima u txt. Posle preko BT ili drugim putem prebaciš na komp.


Hmmm... pošto snima u .txt extenziju...kako se posle vrate u telefonu u kom obliku? Jel se vrati kao normalna primljena poruka ili se vrati u obliku velikog text-a, sobzirom da je sačuvano kao txt!?

Citat:
calexx: Oxygen? Ja sam ga par puta probavao i mislim da je radilo, baš ću večeras da probam ponovo, imam oko 1600 SMS u telefonu pa bih da to prebacim za svaki slučaj.


PC Suite je svakako bolji od Oxygen-a, te ne verujem da sa njim može. Meni je jako bitno da posle mogu da ih vratim u telefon i da mi budu normalno kao kad sam ih primio, a ne u npr. txt formatu.
[ calexx @ 11.11.2006. 21:57 ] @
Odavno ne koristim nijedan od tih programa pa ne znam kako sada izgledaju i šta mogu. PC Suite mi je delovao kao prg za backup i sitno prebacivanje nekih fajlova dok mi je Oxygen delovao malo komplikovanije. Večeras ću da probam oba, taman da skinem one SMS-ove jer je ovih dana počeo da mi povremeno prijavljuje da ima problema sa memorijom mada ima slobodno i u telefonu i na kartici. Verovatno je i njemu previše onih 1600 ili tu negde SMS-ova i još malo mejlova preko toga.
Ovde se radi o Nokia PC Suite koji dolazi uz telefon?
[ Deda_Mraz @ 11.11.2006. 22:03 ] @
Citat:
calexx: Ovde se radi o Nokia PC Suite koji dolazi uz telefon?


kada sam kupio telefon dobio sam i taj CD sa PC Suite ali to je jako stara verzija, sada ima nova da se skine!
[ korisnicko_ime @ 11.11.2006. 22:23 ] @
imam nokiu 6630 i takodje vise od hiljadu sms.Zelim da ih eksportujem u neki finiji format od txt.Problem sa Nokia PC Suite je taj sto on ne vidi My folders u telefonu, gde sam ja izdvojio poruke.Oxygen resava stvar ali tesko je nabaviti punu verziju...A pc suite je besplatan.Ima li neko alternativu?
[ Deda_Mraz @ 11.11.2006. 22:30 ] @
Pa vidiš da i mi tražimo alternativu i pogodno rešenje ;)

Inače sa Message Saver sam sačuvao poruke, i on ih je prebacio sve u notepad format dakle u txt extenziju. E sada ja u telefonu nadjem gde mi je Beležnica (na srpskom mi je meni u telefonu)u telefonu ali nikako ne mogu da provalim gde je taj program na kartici ili memoriji telefona sačuvao taj txt fajl. Ni preko FExplore-a ne mogu da ga nadjem.

Zna li neko gde on sačuvava u kom direktorijumu taj fajl?


Pročitao sam na nokijinom sajtu da može preko LifeBlog-a, ali može samo 500 fajlova da se sačuva u demo verziji. Mada meni ni tih 500 neće jer nešto zeza program koji se instalira na PC.
[ Pici man @ 12.11.2006. 01:03 ] @
Vidim da je ovde uglavnom dosta dobrih saveta ponudjeno, ali lik ne voli SMS poruke da budu sačuvane u .txt formatu?!?
U čemu to "finijem" bi želeo biti sačuvane, baš me interesuje???
Ako se pak nekada želi vratiti sve što je sačuvano od poruka, onda je najbolje bekapovati ceo folder sa mmc kartice(pod uslovom da je podešeno da iste čuva na mmc iz opcija). To se radi tako što se pre backup-a lepo ode na Messaging/Options/Settings/Other/Memory in use -> MMC.
Sledi pitanje "Copy all messages to the new message memory?" odgovoriti potvrdno i onda se lepo mmc kartica uzvuče iz aparata i nabolja metoda je da se ubaci u Card Reader na PC-u i onda samo iskopira folder "Mail" negde proizvoljno na PC-u(isti vraćamo na karticu ako hoćemo ponovo iste poruke u telefonu) iz \System\Mail!

Poz.!
[ Deda_Mraz @ 12.11.2006. 09:18 ] @
Citat:
Pici man: Vidim da je ovde uglavnom dosta dobrih saveta ponudjeno, ali lik ne voli SMS poruke da budu sačuvane u .txt formatu?!?
U čemu to "finijem" bi želeo biti sačuvane, baš me interesuje???


Verovatno žili i on i ja da kada vratimo poruke nebudu u notepad-u nego da budu u primljenim porukama outbox. kapiraš?!

Inače jel si siguran da će se posle tog prebacivanja sa CR-om poruke normalno vratiti u poslate, primljene, sačuvane???
[ Pici man @ 12.11.2006. 18:50 ] @
Citat:
Deda_Mraz: Verovatno žili i on i ja da kada vratimo poruke nebudu u notepad-u nego da budu u primljenim porukama outbox. kapiraš?

Ovo prvo neće moći ni pod tačkom razno, veruj mi na reč - iskustvo sa Symbian OS-om je učinilo svoje. ;)

Citat:
Deda_Mraz:
Inače jel si siguran da će se posle tog prebacivanja sa CR-om poruke normalno vratiti u poslate, primljene, sačuvane???

Ne bih ti ni savetovao tako nešto da nemam iskustva kako rekoh sa time! ;)
[ desha83 @ 14.12.2006. 21:24 ] @
Za sve Sony Ericcson telefone, izuzev modela sa Symbian-om, http://www.fjsoft.at/en/
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 14.12.2006. 21:54 ] @
Dešo, brate, svi su pričali o Symbian programu. Što sad troluješ sa programom za ne-Symbian telefone!? :)
[ desha83 @ 15.12.2006. 19:19 ] @
Pa brate, cisto da ima, otkud znas kada ti moze zatrebati!!!