[ MilošV @ 19.05.2003. 10:57 ] @
Ima li načina da u *.txt fajlu koji treba odštampati (na, recimo, Epson compatible matričnom štampaču) postavim escape sequence (form feed, FF, ali kako?) za prelazak na novu stranicu?
Dakle:

text1
text1
pređi na novu str.
text2
text2
pređi na novu str. itd.

Hvala
[ MilošV @ 19.05.2003. 12:23 ] @
Riješio sam problem na zaobilazan način, kroz fstream.h, odnosno "preko Nikšića", što bi rekli Podgoričani. Ipak, postoji li direktan način da unesem esc seq. direktno u tekst tj. tokom kucanja?
[ broker @ 19.05.2003. 14:43 ] @
Neki tekst editori imaju takve mogucnosti a uvek mozes da probas sa ALT+<ASCII kod na numerickoj tastaturi>.

Evo probah u notepadu... radi. ALT+13 daje kod za CR. Ne zbaoravi kod moras da kucas na numerickoj tastaturi.

[ leka @ 19.05.2003. 16:57 ] @
Da li imate mozda ideju kakve veze ima ovo sa teorijom programiranja? - Ja iskreno ne vidim nikakvu vezu sa glavnom temom ove diskusione grupe... Ukratko, razmislite dobro gde spada, pa cemo je tamo prebaciti.
[ Gojko Vujovic @ 19.05.2003. 17:06 ] @
Ja sam je možda brzopleto prebacio ovde iz Čekaonice, pošto ne vidim gde bi se tačno uklapalo. Možda u forum Izdavaštvo? Kada se dogovorite, slobodno je prebacite gde mislite da spada i obrišite ove komentare u vezi prebacivanja.

[ tOwk @ 19.05.2003. 20:06 ] @
A ja bih preporučio izmenu naziva foruma u „Praktično programiranje“, „Opšti problemi programiranja“, ili „Opšte programiranje“.

Mada, ovde čak i nema problema sa programiranjem bilo kakve vrste, već sa programom koji koristi (ne omogućava unos najjednostavnijeg ASCII znaka, zvanog FF koji se inače dobija sa C-L, zar ne?). Znači, neki „userland“ forum, ali to opet zavisi od programa koji se koristi (a to nije navedeno).