[ Seslak @ 11.11.2006. 15:39 ] @
Nije mi jasno kako da unesem npr. can't u bazu posto mi znak ' takodje sluzi i za oznacavanje kraja teksta za jednu celiju i pocetka za drugu. Ovako:

Code:


mysql_query ("INSERT INTO hello VALUES ('','Prologue','Welcome.','You can't access.','Log on','Username','Password','Submit')");



ovde je problem u can't

Takodje, kako da unesem prelazak u sledeci red tj. paragraph u nekom tekstu.

Hvala unapred.
[ slobytox @ 12.11.2006. 08:50 ] @
Ne znam u cemu programiras ali generalno za apostrof (') koristi (\'). Na primer umesto da bazi posaljes 'can't' posalji joj 'can\'t' i trebalo bi da sve bude u redu.
Sto se drugog dela pitanja tice potrebno je da razumes razliku izmedju kraja linije, kraja reda i kraja pragrafa u tekstualnim procesorima. Da ne davim sa tim posto pretpostavljam da si pokusao iz textboxa nesto da uneses u bazu pa da to posle prikazes u html strani i da se tom prilikom sve prikazalo u jednoj liniji teksta iako si ti prilikom unosa prelamao u vise linija.
Ako sam dobro razumeo tvoj problem onda ga mozes resiti na dva nacina:

1. Unos u bazu radi standardno a prilikom prikaza koristi tagove <pre>tekst iz baze</pre>

2. Unos u bazu radi standardno a prilikom prikaza u tekstu uzetom iz baze zameni \n sa <br> ili sa <br /> zaviso od toga da li koristis html ili xhtml

Drugi nacin je iz vise razloga pogodniji za koriscenje pa bih ti zato njega preporucio.
Ako bas hoces da prelamas na paragrafe a ne na redove javi se za detaljnije uputstvo.
[ Seslak @ 13.11.2006. 00:28 ] @
Ok, hvala. Pomoglo mi je. Ipak mislim da cu ti se javiti kasnije kad malo odmaknem sa razvojem sajta da mi objasnis i to sa paragrafima posto mi moze zatrebati. Svakako, procackacu malo po netu pa ako ne nadjem javi cu ti se na PM. Hvala jos jednom.