[ mariovid @ 12.11.2006. 19:09 ] @
Koje bi bilo najbolje i najiskoristivije rjesenje za slijedece potrebe:
Od software-a koristim Skype,Voipbuster uglavnom kao i neke druge programe za Voip telefoniju.Kod Globe 7 imam jedan broj koji su mi dodijelili (USA broj) na koji me moze zvati tko god zeli iz USA naravno dok imam pokrenut taj program na racunaru, ista stvar je i sa Voipbusterom i drugim programima. Ja bih sad htio da recimo mene mogu zvati na te brojeve i ako mi nije ukljucen racunar a da ja isti recimo s mobitela mogu nazvati svoj kucni broj i dalje prem inozemstvu ici preko ovih programa prema znatno jeftinijoj tarifi. Sve to moze Linksys SPA 3102 ! Moje pitanje je da li Linksys ima neku jeftiniju alternativu ili da li bi se to isto moglo napraviti na nekakav drugi nacin bezicno ! Svaki prijedlog je dobrodosao !
[ blagec @ 12.11.2006. 19:14 ] @
Probaj Net2phone softver, nije los a sto se tice tog prebacivanja poziva treba ti neki gateway uz pretpostavku da ga stavis kuci ili u firmi ali koliko ja znam za to ti je potrebna centrala koja podrzava takvo rutiranje poziva,( na gateway dovedes telefonsku liniju i programiras centralu za to...)

Pozdrav
[ mariovid @ 12.11.2006. 20:06 ] @
Nisi dobro shvatio sta ja mislim, barem mislim da j tako :-) . Ima li ovaj uredjaj USB Phonebox Phone Adapter TelBox VoIP SIP Skype, mogucnost koristenja dva ili vise providera u isto vrijeme, nigdje nisam uspio pronaci tu informaciju u raznim opisima ovog uredjaja ?
[ whitie2004 @ 13.11.2006. 08:14 ] @
Ovakvi uredjaji su namenjeni za jednog provajdera i to nekog sa standardnim protokolima ( cak i betamaks prolazi ovu definiciju ). Ima jeftinijih, ima i dosta jeftinijih, ali kazu da je ovo najeftinije sto jos uvek sigurno radi ( nemam licnog iskustva ). Skipe definitivno nije standardan i moras kupiti namenski hardver da radi sa nijim. Za globe je neko ovde na forumu rekao da je upozoren da nesme koristiti direktan SIP pristup vec sve mora preko njihovog programa.

U osnovi nije problem iskomplikovati zivot koliko god oces, ali tu se startuje sa namenskim racunarom sa zvezdicom i polako resavas probleme. Ako ti treba nesto sto pouzdano radi - izaberi jednog i guraj.