[ istrazivac @ 27.08.2001. 02:31 ] @
Pozdrav svima,imam jedan mali problemcic.Naime na internet se vezujem preko svih nasih provajdera preko wvdiala i to super funkcionise.Ali bih probao malo preko beogradske akademske mreze jer imam nalog.Wvdial tu uspostavi vezu,ali nista ne funkcionise iako su dns serveri i sve ostalo dobro podeseni,pretpostavljam da tu ima nesto posto wvdial uspostavlja ppp vezu,avo nije ppp ili nesto tako...Probao sam i sa minicomom,ali tu ne daje nikakve znake zivota,da li nije dobar inicijalni string modema ili sta drugo vec,nemam pojma,uglavnom ni to ne funkcionise.Pa ako neko zna kako,a siguran sam da znate,dajte neko upotstvo,hvala puno unapred.
[ tOwk @ 27.08.2001. 03:22 ] @
Odgovor: PAP

Ne znam kako wvDial funkcionise, ali ja sam se uspesno povezivao preko obicnih chat skripti ( i /etc/ppp/pap-secrets ili kako se vec zove, zaboravio sam), kao i preko kppp. kppp sve automatski odradi, a kada se radi rucno bitno je da se zna da se radi o PAP autentifikaciji.

To je jedino sto je meni ikada pravilo problem sa RCUB-om.

Toliko.
[ MoHicAn @ 27.08.2001. 03:29 ] @
Pa PAP ti je i kod skoro svih nasih provajdera ja mislim !!!!
[ random @ 27.08.2001. 15:26 ] @
Trik je u tome što RCUB nema automatsku autentifikaciju, već moraš ručno da se uloguješ i podigneš PPP, npr. nekako ovako...

Code:


Modem server> telnet tesla.rcub
(bla bla bla Tesla vam zeli dobrodošlicu...)
tesla login: blabla
password: trućtruć
...

$ slirp -P


...i onda pustiš pppd da preuzme. Nije ovo teško naskriptovati, siguran sam da ovde neko već ima neki gotov skript, i da će ti ga poslati...
[ random @ 27.08.2001. 15:29 ] @
Što se tiče "regularnih" provajdera kod nas, mislim da svi koriste Password Authentification Protocol, osim PTT-a, koji koristi Challenge Handshake Authentification Protocol...
[ Ivan Tanasic @ 27.08.2001. 19:49 ] @
Citat:
random je napisao:
Trik je u tome što RCUB nema automatsku autentifikaciju, već moraš ručno da se uloguješ i podigneš PPP, npr. nekako ovako...

Code:


Modem server> telnet tesla.rcub
(bla bla bla Tesla vam zeli dobrodošlicu...)
tesla login: blabla
password: trućtruć
...

$ slirp -P


...i onda pustiš pppd da preuzme. Nije ovo teško naskriptovati, siguran sam da ovde neko već ima neki gotov skript, i da će ti ga poslati...


Samo da napomenem da ovo radi na svim slicnim "provajderima", i ako neko zove iz win-a ne sme da zaboravi da u setingu namesti da se terminal podigne posle konekcije, inace nece imati gde da upise slirp -p
[ tOwk @ 28.08.2001. 02:27 ] @
Ok, ja sam dao napomene direktno za rcub, ne preko tesle ili afrodite. Usput, to je uglavnom vazilo za konzolno prikljucivanje.

A sto se tice nasih provajdera, cini mi se da EUnet jos uvek ima clear-text "assword:/ogin:" :) A za ostale ne znam...

Toliko.