[ Silencer @ 13.11.2006. 09:20 ] @
Odluka o izmenama osnivačkog akta jednočlanog društva sa ograničenom odgovornošću „Geokarta”

To je kako bar pise u sluzbenom glasniku.
ako nisam pogresio ovo ima veze sa pretvaranjem dolara u evre osnivackog uloga i zasta moram da 6000 din platim drzavi i 4000-6000 din advokatu.

E sad ja stvarno ne razumem, mislim moram da platim jer tako zakon kaze, ali vishe stvarno ne mogu da kapiram zasto ja moram da platim ovo? Jel cu ja da dobijem neki uredjaj pa moram ovo da platim ? :) Jel moze neko da mi da objasnjene zasta dajem 6000 drzavi, a dobro advokatu se razume mora da se da da ti taj posao zavrsi.

Iskreno mi se place vishe kolko me ova drzava sisa ko ovcu zbog necega sto ne znam zasta dajem pare.

Hvala unapred objasnjenu za moje pitanje...

P.S. Moderatori nisam znao da metnem demu gde treba pa ako sam pogresio :) pomerite gde treba.
[ pctel @ 13.11.2006. 11:41 ] @
Dobro, sta sad hoces?
ja sam lepo govorio da treba bataliti osnivanje firme i raditi na crno a ljudi me ne slusaju, ap posle kukaju. Ne mora da se plati, ne izvrsis usaglasavanje i oni ti likvidiraju firmu. O trosku tvoje firme, ali ako firma nema para, onda valjda moraju o sopstvenom trosku. Onda te otprilike isto izadje da otvoris novu firmu, kao sto bi dao za usaglasavanjem postojece. Sto se mene tice, APR je drzavna reketaska organizacija.
[ Silencer @ 13.11.2006. 11:55 ] @
pctel ja necu nista ;) Ja ovo moram da platim kao sto sam rekao. Ali ne secam se iskreno da su me ovolko krali od 94 godine kad sam otvorio firmu do 2001. Isplati mi se da zatvorim DOO i otvorim STR :)

Hvala za odgovor u svakom slucaju.
[ pctel @ 13.11.2006. 11:59 ] @
Citat:
Isplati mi se da zatvorim DOO i otvorim STR :)

Ja sam dosao na istu ideju.
[ Blue^demoN @ 13.11.2006. 18:51 ] @
Kad smo toga jel zna neko na ovom svetu da li potvrda o visini novchanog uloga mora biti iz Udruzenja Banaka Srbije (josh jedan reketash) ili se moze uzeti i iz poslovne banke?
[ pctel @ 13.11.2006. 19:25 ] @
Iz udruzenja banaka.
[ neca @ 13.11.2006. 20:46 ] @
I naravno, nemoj da ocekujes da ce ta potvrda da ti dodje gratis :)
[ Milan Stojanovic @ 14.11.2006. 07:51 ] @
Citat:
pctel: Iz udruzenja banaka.


Po zakonu može iz svake banke.
Jedino što su banke počele da izdaju potvrde tek pre 10 dana kada je obznanjeno da
Udruženje neće moći sve da odradi samo.(Jedna žena treba da ispiše 80 000 potvrda za 15 dana)
Čak je u banci jeftinije, 250 csd(ili po novom rsd)
[ jnk @ 16.11.2006. 02:12 ] @
Imali ste dve godine to da zavrsite i sad kad je doso zadnji dan nesto se bunite. Ne moras da das 6000 din advokatu ako si zavrsio osnovnu skolu sve sam mozes da uradis. S obzirom da je svrha sistema centralnog registra da prati neke standarde koje su propisali neki malo pametniji ljudi uskladjivanje je neophodno jer ne mozes ocekivati da sve bude isto kao i devedesetih kada su opstinari registrovali preduzeca. Ako vam je 3000 din za dve promene mnogo lepo onda promenite pravnu formu u preduzetnik tu je jedino uskladjivanje dopuna poslovnog imena(dodavanje sufiksa preduzetnik posle imena osnivaca) koje se radilo besplatno uz prevodjenje do 15og juna.

Potvrda moze iz banke ako je kapital upisan posle 1993e, ako je pre mora iz udruzenja. Ko ne zavrsi ovo do 30og novembra moze posle mnogo vise da ga izadje. tj. ako vam je kapital upisan pre 93e a do sad niste podneli zahtev udruzenju banaka definitivno ne stizete.