[ mrakodol @ 13.11.2006. 14:43 ] @
Da mi mozete reci gdje mogu naci da li mi je graficka kartica podrzana na Mac OSX-u kao i TV kartica...

Rijec je o grafickoj ATI Radeon 9550 a TV kartica je INTEX TV tuner card with FM fario?

A Mac je OSX 10.6.

Hvala unaprijed!

Usput ako ima jos neka stranica gdje imaju spisak podrzanih stvari nek mi neko posalje..moze?
[ madamov @ 13.11.2006. 15:06 ] @
Takvu stranicu teško da ćeš da nađeš. A što se ostalog tiče, odeš na sajt proizvođača kartica, pronađeš ih i ako nema drajver za Macintosh, onda mrka kapa. To je jedini način.

Pretpostavljam da misliš na Mac OS X 10.4.6, a ne na 10.6 koji nije još na vidiku. B)
[ madamov @ 13.11.2006. 15:08 ] @
BTW, na jabučnjaku sam svojevremeno pročitao, i sačuvao, ovo:
Citat:
MyTV je aplikacija koja radi s Eskapelabs-ovim TV karticama. Baš čudno -- Eskapelabs-ove (oni rade TV kartice samo za Mac) proizvode nisam mogao naći u HR, pa sam morao istražiti tzv. Windows-only proizvode. Srećom je Hauppauge-ova WinTV PVR2 USB "kartica" identična Eskapelabs-ovoj MyTV PVR (samo što je kućište crno a ne bijelo), kupio sam WinTV i spojio je na Mac-a.

To je jedini put da sam video da neka TV kartica napravljena za PC može da radi na Macu.
[ Darko Selakovic @ 13.11.2006. 15:27 ] @
Citat:
mrakodol: ...Usput ako ima jos neka stranica gdje imaju spisak podrzanih stvari nek mi neko posalje..moze?


Postoji ova strana, možda se i nađe nešto pametno http://guide.apple.com/
[ mrakodol @ 13.11.2006. 15:44 ] @
Da, mac jeste 10.4.6, ali sam u zurbi napisao 10.6, izvinjavam se!
A nso sam neke slicne da su podrzane za mac, pa cu da vidim da li radi...

A sto se tice TV kartice..pa jos nista nisam naso :-(
[ NastyBoy @ 13.11.2006. 18:58 ] @
iBook-ovi zadnje generacije su pakovali bash Ati 9550 u sebi, shto znachi da Apple ima drajvere za taj GPU chip.
Da li se taj drajver mozhe iskoristiti u bilo kojoj drugoj Apple mashini je neshto shto treba iskopati na malo obskurnijim Apple board-ovima.