[ L a d y @ 14.11.2006. 09:20 ] @
Po jednoj klasifikaciji Web aplikacija ima arhitekturu: Klijent-ServerWeba-ServerAplikacije-ServerPodataka.
Ako je Klijent - browser, ServerWeba - IIS, ServerPodataka - SQL Server, sta je ServerAplikacije?
Program je C#.NET.
[ broker @ 14.11.2006. 14:57 ] @
Server aplikacije sadrzi samu aplikaciju. Klijent za svaku funkciju koju treba d auradi u stvari samo prosledi upit serveru aplikacije koji izvrsi odgovarajuci deo aplikacije i klijentu vrati rezultat koji treba da prikaze.

U tom tvom primeru web server je takodje i server aplikacije jer se na njemu nalazi web aplikacija, a klijent sluzi samo za prikaz i unos podataka.


[ misk0 @ 14.11.2006. 18:43 ] @
Mozda grijesim ali ovako ja to shvatam:
Web server sluzi da obavi komunikaciju izmedju AppServer-a i klijenta. Sad, u tvom konkretnom slucaju rekao bih da .NET platforma zapravo AppServer, ne znam tacne definicije za .NET.
Recimo sa Javom imas Tomcat ili JBoss koji glume APP servere koji preko apache-a komuniciraju s klijentima.
[ aleksandarpopov @ 23.11.2006. 10:29 ] @
.NET je priblizno jednako JDK, on nije aplikacioni server. Aplikacioni server je u stvari sam tvoj program, tj. sadrzi tvoje bussines klase (pravila poslovanja), kako ti je i broker u stvari rekao.
Pozdrav