[ AdolfSax @ 14.11.2006. 09:34 ] @
Naime, radim u dreamweaver-u web sajt i na mom monitoru (samsung crt 17") imam prikaz strana kako ja zelim. Medjutim kada odem na posao gde imam tft monitore 15" ili 17" cela strana je pomerena, tabele su pomerene, nista nije na svom mesto. Da li neko zna kako da sredim ovaj problem?
[ Fuzz @ 15.11.2006. 11:50 ] @
Nebitna je velicina monitora, zanima te samo rezolucija. Promene rezolucije dovode do pomeranja sadrzaja na strani. Znaci nebitno je da li imas 100incni ili 2incni monitor, ako su iste rezolucije. Apsolutno izbegavanje pomeranja mozes resiti samo kreiranjem vise verzija sajta za razlicite rezolucije...sto je po mom misljenju suludo. Najbolje je da lepo uklopis frejmove testirajuci u radu ponasanje njihovog sadrzaja dok ne dodjes do zadovoljavajuceg rezultata.
[ AdolfSax @ 16.11.2006. 23:25 ] @
Pogresno sam se ja izrazio, u pravu si.
Medjutim, ima jednostavno resenje. Naime ako hoces da ti tabele budu fixne duzine, jednostavno u photoshopu napravis slicicu duzine te tabele koju hoces da fixiras, a sirine jedan pixel i naravno da bude providna. Zvuci smesno, ali glava ne boli, stvar je resena.
U svakom slucaju hvala na odgovoru, ti si se jedini potrudio da odgovoris :)