[ stale85 @ 20.05.2003. 16:25 ] @
Kada sam instalirao Mandrake 9.1. i namestio X Server da mi bude 3.3.6 i graficka SiS 730 i Gustom Monitor (V 53.6KHz; H 85 Hz) posle instalacije kada sam u konzoli ukucao $startx on se naprosto zablokirao (crni ekran) morao sam da hardverski restartujem racunar. Cude me sto mi je sasvim fino radio Mandrake 9.0 sa X Serverom 4.2, i malo sam procunjao i na Mandrake Forumu sam nasao slican problem ali ne i odgovor (upload uz poruku). Njemu je za razliku od mene nije radio Mandrake 9.0. i X server 3.3.6(isto kao i meni) i 4.2(ako bi pomerio misa sve bi se zablokiralo).
[ Jovan Marjanovic @ 22.05.2003. 09:36 ] @
Koliko sam ja cuo (mada mozda informacija nije tacna) SiS chipsetovi vole da naprave cudnu IRQ alokaciju, i da stave puuuuuno toga na IRQ 9, i tada pocnu problemi. Za svaki slucaj pogledaj u biosu kako se alociraju IRQ, i ako treba uradi rucnu konfiguraciju svega, i dodeli razlicitim uredjajima jedinstveni IRQ.
Ako ovo ne pomogne, pojma nemam u cemu je problem :)
[ filo @ 22.05.2003. 12:21 ] @
a probaj i noviji xfree,tj neki 4.x
taj 3.x.x je onaj eksperimentalni sa 3d akceleracijom?
druga stvar
ctrl+alt+neki od f1-f7 ce te prebacivati izmedju konzola
uloguj se tu, u tekstualnom modu i probaj na nadjes neki Xfree log fajl pa ces tu videti u cemu je problem
[ stale85 @ 22.05.2003. 23:03 ] @
Hvala vam na odgovorima, ali ja sam resio problem na taj nacin sto sam instalirao Slackware 9.0. i da bi sto vise naucio i da me ne bi neprestano zaglupljivali ona graficka okruzenja.

FRESH START